Веб студія » Блог » Обзор та відгуки про конструктор сайтів uCoz
Дата публікації: 18 Червня 2021

Обзор та відгуки про конструктор сайтів uCoz

Зміст:

uСоz являє собою простий і логічний конструктор. На ньому створено величезну кількість цікавих ресурсів. І незважаючи на появу конкурентів uCoz все одно залишається актуальним і займає високі позиції в незалежних рейтингах.

Унікальність конструктора в його простоті. По суті це просто набір додатків. Веб-майстер сам вирішує, які модулі потрібні йому для створення власного сайту. При цьому, працювати з ним легко і необов’язково розбиратися у верстці. У статті розглянемо, чим же унікальний uCoz і як з ним працювати.

Для кого призначений

Багатофункціональний конструкт може бути цікавий всім, починаючи від блогерів, закінчуючи бізнесменами. Чому ж варто використовувати Юкоз? Розглянемо його переваги:

 1. Модульна структура. Користувач може залишати тільки потрібне, залишаючи зайве за бортом.
 2. Універсальність. Тобто можна створити сайт будь-якої складності.
 3. Повний доступ до редагування HTML, CSS, PHP та ін.

uCoz може бути цікавий:

 • Людям, які хочуть створити дошку оголошень.
 • Тим, хто хоче створити свій інтернет-магазин.
 • Вебстудіям, які займаються розробкою сайтів.
 • Власникам будь-якого бізнесу.

Якщо ви досвідчений користувач, то даний конструкт може стати платформою, яка замінить собою всі. До слова, uCoz не має конкретного “почерку” і створивши на ньому сайт інші користувачі про це не дізнаються. Система дає можливість всім і кожному створити сайт, головне бажання і ідея.

Дизайни і робота з шаблонами

Якщо ви вирішили створити комерційний сайт, то ви можете скористатися шаблонами преміум-класу з Маркета (він вбудований в панель конструктора). Переваги платних шаблонів не тільки в їх красі, але і в функціональності. Говорячи про вартість, то вона варіюється від 10 до 40 доларів США. В принципі 20 доларів – це помірна плата за презентабельність сайту. Для швидкого пошуку відповідного шаблону можна скористатися фільтром по тематиці або кольорам.

Якщо ви толком не визначилися з тим, що хочете зробити, то зупиніть вибір на безкоштовному шаблоні. Наприклад, останні оновлення порадують своєю витонченістю і адаптивністю. До слова безкоштовні шаблони теж достатньо функціональні і інструментів для створення унікального сайту тут теж достатньо.

Насправді нічого складного і надприродного при створенні сайту на uCoz немає. Важливо визначитися з тим, що ви хочете побачити за підсумком. Шукаєте простий варіант – зупиняйте вибір на безкоштовному, потрібен хороший і якісний – купуйте преміум-шаблон.По відгуками користувачів, конструктор Юкоз (платні і безкоштовні шаблони) отримав тверду п’ятірку.

Зручність використання

З одного боку Юкоз простий конструктор, але з іншого боку, користувачі відзначають, що працювати з ним не так просто. Але при цьому не потрібно бути програмістом і знати верстку. Складність проекту залежить від того, які модулі ви будете підключати. Якщо їх буде небагато, то знайомство з панеллю адміністратора пройде швидко.

Все, що потрібно зробити веб-майстру – вибрати варіант оформлення і налаштувати його. Цього цілком достатньо для того, щоб зробити нормальний і функціональний сайт.

Функціональні можливості

Система Юкоз пропонує користувачам різні модулі з цікавими налаштуваннями. Їх можна підключати або залишати неактивними.

Даний конструктор складно порівняти з іншими. Тут індивідуально все, починаючи від дизайну панелі управління, закінчуючи подачею функціоналу. І фішка CMS – модульна система. Розповімо про них трохи докладніше.

 1. Користувачі. За назвою зрозуміло, що тут вебмастер можна управляти списком зареєстрованих користувачів.
 2. Новини сайту. Інструмент дає можливість створити категорії новин, де користувач може публікувати найсвіжішу інформацію.
 3. Редактор сторінок. Важливий модуль, який дозволяє створювати і редагувати статичні сторінки. Контент заливається через зручний редактор.
 4. Форум. Очевидно, що даний модуль дозволяє створювати форуми. Налаштувань і можливостей тут предостатньо. Є можливість створити форум всередині сайту або як окремий ресурс.
 5. Каталог статей. Тут можна зберігати і публікувати статті. Також є можливість налаштувати структуру виведення коментарів і матеріалу в RSS-стрічку.
 6. Каталог сайтів. Модуль дозволяє створювати каталоги сайтів. Функціонал такий же як і у каталогу статей і файлів.
 7. Дошка оголошень. Очевидно, що цей інструмент дає можливість створити дошку оголошень. При необхідності можна групувати матеріали по категоріям, налаштовувати фільтри та ін.
 8. Блог. Є все для створення і публікацій блогу. Є прості інструменти для створення категорій, а також можливість налаштувати показ нових публікацій. Всі налаштування перерахувати складно, так як їх тут предостатньо.
 9. Каталог файлів. По суті, це те ж саме, що і каталог статей, тільки тут ви працюєте з завантаженими файлами.
 10. Фотоальбом. Модуль для роботи з зображеннями. Для спрощення навігації по зображеннях їх можна впорядкувати за категоріями, налаштувати фільтри. Є можливість створювати каталоги з категоріями зображень тощо.

Це далеко не всі модулі, але їх достатньо для того, щоб сформувати функціональний сайт. Розглянемо докладніше.

Створення візиток

На конструкторі uCoz можна створити гарний сайт компанії, портфоліо та ін. При виборі шаблонів преміум (ті, що платні) сайт вийде унікальним, функціональним. Але це не означає, що безкоштовні варіанти марні. Ні, вони цікаві по своєму.

Для максимального успіху бажано вміти працювати з кодом, але й без цього можна обійтися. До речі, з просуванням движок проблем не має. Навіть навпаки, з цим справи йдуть краще, ніж у інших конструкторів. Але про це ми розповімо трохи пізніше.

Створення магазинів

Ми вже говорили і про те, що даний конструктор дозволяє створювати красиві і функціональні інтернет-магазини. Вони можуть приймати замовлення з майданчика Яндекс.Маркет і отримувати звідти ж оплату. Є зручна функція – скасування замовлення, яке вже було прийняте в обробку. Але, щоб використовувати цю можливість, необхідно підключити до домену SLL-сертифікат. Про те, що це таке і як його підключити, читайте тут.

У Юкоз є ще кілька технологій від Яндекс:

 • функція турбо-сторінка (використовують для поліпшення швидкості завантаження сторінок);
 • Яндекс Дзен (відмінний варіант розумної стрічки RSS, яка приносить трафік).

У модулі магазину є цікавий інструмент “Стрічка активності”, де можна спостерігати за користувачами, які додають товар в корзину і здійснюють оплату. Цей процес можливий в режимі реального часу.

Родзинка uCoz і в тому, що є можливість імпорту товарів з відомого китайського майданчику AliExpress.

Створення лендінгу

Є простіші конструктори, які дозволяють створити лендінг, але якщо ж ви зупинили свій вибір на uCoz, то за підсумком ви отримаєте крутий одностраничник з класним дизайном. Правда доведеться розібратися в цьому движку. Користувачеві відкривається можливість налаштувати інтеграцію з соціальними мережами, налаштувати форми будь-якої складності, і можливість прийому оплати онлайн.

Якщо говорити про технічну сторону, то движок цікавий тим, що на ньому запустити лендінг простіше, ніж в конструкторі з візуальним редактором. Простіше, але не краще.

Створення блогів

Розробка блогу на движку Юкоз нічим не поступається WordPress. Користувач може легко управляти записами завдяки простій адмінпанелі: вносити правки, реагувати на коментарі, публікувати матеріали і т.д.

Для того щоб створити блог, потрібно активувати відповідний модуль і зробити його головною сторінкою. Після, вибрати потрібний шаблон. Можна вибрати як платний варіант, так і безкоштовний. В обох випадках можна спокійно ділити матеріали на категорії, розділи. Є комфортний текстовий редактор, де є функція відкладення публікацій і багато іншого. Створити блог на uCoz зовсім не складно, а завдяки вбудованому СЕО-модулю, де є купа можливостей, просувати його теж просто.

SEO-оптимізація і просування

Ми підійшли до головного, адже SEO просування грає важливу роль при створенні сайту. Вірніше сказати, без цього просування немає сенсу створювати ресурс. У конструкторі uCoz є вбудований модуль SEO. У безкоштовної версії доступна лише частина функцій, а ось в повній версії відкриваються можливості, які можуть задовольнити навіть найвимогливіших користувачів.

СЕО-модуль має таку структуру:

 1. Головна. Тут є загальна інформація про ресурс: ТИЦ, кількість зовнішніх посилань і проіндексованих сторінок.
 2. Налаштування. Тут можна вибрати правило мета-тегів і ЧПУ, а також індексації сторінок. Тут можна і активувати інструменти Яндекс. Наприклад, “Моніторинг пінгів” і “Оригінальні тексти”.
 3. Редіректи. В даному конструкторі можна додати 301-х перенаправлень.
 4. Просування. Є можливість розгортати рекламні компанії, контролювати всі витрати, позиції, проводити технічний аналіз сайту і багато іншого.
 5. Моніторинг. Тут вибирається регіон для просування, а також пошукові системи. Це потрібно для збору статистичних даних.

Насправді, просування сайтів на Юкоз нічим не відрізняється від просування сайтів на інших CMS. Щоб потрапити в ТОП необхідно розвивати проекти. Потрібно наповнювати його унікальним контентом, правильно заповнювати мета-теги, оптимізувати картинки, робити внутрішню перелінковку і т.д.

Ціни на тарифи

 Ми писали, що є платна і безкоштовна версія конструктора. Говорячи про платні тарифи, то тут ми маємо наступне:

 1. Мінімальний тариф – $ 2,99 / місяць. Дається 1 Гб місця, базовий антивірус. Зменшений банер з рекламою. Знижка в 50% на такий тариф не поширюється.
 2. Базовий. У такому варіанті прибирається реклама і пропонується 2 ГБ місця. Дається 1 преміум-підтримка. Вартість $ 5.99 / місяць.
 3. Оптимальний. Має вартість $ 7.99 / місяць. У цьому варіанті пропонується 10 Гб місця, СЕО-модуль і 2 звернення в преміум-підтримку. Також пропонується преміум версія антивіруса, мобільний шаблон і безкоштовний домен, якщо оплачуєте тариф на рік.
 4. Магазин. Вартість $ 9.99 / місяць. За ці гроші пропонується: 10 ГБ місця, домен в подарунок при оплаті на 1 рік.
 5. Максимальний. Вартість тарифу $ 15.99 / місяць. Пропонується 20 Гб місця, інтернет-магазин і чат з підтримкою live, безкоштовний домен при оплаті тарифу на 6 місяців.

Переваги й недоліки

З вище написаного можна зробити простий висновок про переваги і недоліки конструктора uCoz:

ПлюсиМінуси
Висока якість модулівБезкоштовний тариф має обмеження в СЕО і є рекламний банер
Відкритий код (тобто можна сміливо його редагувати)При першому знайомстві з адміністративною панеллю кількість налаштувань і можливостей може налякати
Можна встановити власний шаблон
Є платні і безкоштовні шаблони
Модульна конструкція
Візуально приємний дизайн інтерфейсу
Грамотна технічна підтримка
Глибока інтеграція з сервісами Яндекс
Потужний SEO-модуль

Альтернативи і конкуренти

Насправді, люди, які вже встигли скористатися конструктором Юкоз оцінили його функціонал по достоїнству і відзначають, що альтернатив і конкурентів він не має.

Але при цьому панелі управління у WYSIWYG-систем на кшталт uKit простіше, ніж у uCoz, отже, і зробити бізнес-візитку буде простіше. У Webasyst магазинний функціонал трохи ширше.

А ось наприклад сервіс Wix має добірку стандартних шаблонів, які привабливіше, ніж у юкоз і з ними новачкові буде простіше працювати. Те ж саме можна відзначити і про WordPress.

Але якщо порівнювати сукупність якостей, наприклад, ціну, можливості, перспективи використання, то uCoz кращий в своєму роді.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.