Веб студія » Блог » Продаваючий дизайн сайту: як перестати втрачати клієнтів і збільшити дохід
Дата публікації: 28 Січня 2020

Продаваючий дизайн сайту: як перестати втрачати клієнтів і збільшити дохід

Сьогодні в інтернеті можна замовити будь-які послуги і купити будь-які товари. Причому буквально в пару кліків. Мільйони сайтів пропонують користувачам свої послуги або асортимент різних товарів, відповідають на питання чи допомагають вирішувати проблеми.

Але чому так виходить, що частина з них – успішні, а частина – ні? Одні сайти як би самі собою потрапляють в ТОП-10, стають популярними і отримують величезний трафік, що нараховує сотні тисяч, якщо не мільйони користувачів і, відповідно, гарний прибуток. А інші веб-ресурси знаходяться далеко за межами першої десятки, оскільки люди залишають їх в перші 5-10 секунд.

Тут багато що залежить від того, як кожна окрема людина бачить сайт, сприймає його. І саме тут на перший план виходить продаваючий дизайн. У вас можуть бути сотні грамотно оптимізованих сторінок, якісний контент, величезний трафік …. Але все це не має ніякого значення, якщо дизайн буде нудним і відразливим. Його користувачі не стануть витрачати час на вивчення сайту і далі головної сторінки навряд чи просунуться.

Продаваючий дизайн сайту: як перестати втрачати клієнтів і збільшити дохід — компанія «Brainlab». Фото 1

Ключові особливості продаваючого дизайну сайту

Головне завдання продаваючого дизайну – збільшення конверсії. Він привертає увагу і стимулює користувачів продовжити вивчення сайту: подивитися інші розділи і підрозділи, додати майданчик в закладки, підписатися на розсилку, замовити товар або послугу. Саме тому при створенні продаваємого дизайну використовуються класичні маркетингові прийоми – рівно такі ж, як і в звичайній рекламі.

Однією з подібних фішок є популярна формула AIDA, яка розшифровується так:

 • A – Attention (Увага);
 • I – Interest (Інтерес);
 • D – Desire (Бажання);
 • A – Action (Дія).

Працює вона наступним чином:

 1. Привертає увагу користувача.
 2. Викликає інтерес, мотивуючи продовжити вивчення веб-ресурсу.
 3. Зацікавлює, викликає у нього бажання прямо тут і зараз замовити послугу, купити товар, оформити підписку і т.п.
 4. Закликає до дії, щоб перетворити потенційного покупця в реального клієнта.

На практиці виходить приблизно так:

 • користувач заходить на сайт і бачить певні блоки, картинки, текст або інші елементи, які підтверджують, що тут пропонується саме те, що він шукає;
 • далі він починає вивчати веб-ресурс (або ж втрачає інтерес, якщо сторінка відкривається занадто повільно, контент не містить ніякої корисної інформації і т.п.);
 • користувач вивчає інформацію про товар або послугу, дивиться на ціну і, якщо йому все подобається – у нього з’являється бажання оформити замовлення;
 • людина оформляє замовлення і стає реальним клієнтом.

При цьому щоб остання дія було завершеним, необхідно максимально спростити шлях від головної сторінки до оформлення покупки. В ідеалі мало або просто додати товар в корзину, або залишити телефон для зв’язку. Якщо ж йому запропонують заповнити анкету з величезною кількістю полів – він, швидше за все, передумає, і угода зірветься.

Продаваючий дизайн сайту: як перестати втрачати клієнтів і збільшити дохід — компанія «Brainlab». Фото 2

10 елементів, які зроблять дизайн вашого сайту продаваючим

Як тільки ми заходимо на сайт, то в перші ж секунди розуміємо: подобається він нам чи ні. Причому не проводимо ніякого детального вивчення або порівняльного аналізу – все відбувається на підсвідомому рівні. Все тому, що дизайн сайту – це як магазинна вітрина або подарункова упаковка. Всього один погляд – і в голові вже сформувалася думка про нього.

Як же зробити так, щоб дизайн вашого сайту викликав бажання залишитися? Щоб не відлякував користувачів, а залучав їх увагу, викликав довіру? Для цього при його розробці потрібно керуватися наступними рекомендаціями:

 1. Простота ліній і форм. Дизайн сайту повинен бути максимально простим і лаконічним, без зайвих елементів. Правило «чим простіше – тим краще» працює і донині.
 2. Розмітка по центру. Найкраще розміщувати елементи сайту по центру. Таке рішення є найбільш комфортним для всіх користувачів.
 3. Вертикальна розмітка колонок. Так вони виглядають більш впорядковано, і користувачам простіше знайти потрібні пункти, розділи та підрозділи. Ми читаємо зліва направо, і починати з нового рядка простіше, ніж вести очима до кінця. Тому вертикальна розмітка популярнішим, ніж горизонтальна.
 4. Шапка сайту. Це ключовий елемент, який говорить про сайт багато. Зазвичай тут розміщується логотип, найменування компанії, девіз і контакти для зв’язку. Все це робить сайт більш впізнаваним і викликає довіру.
 5. Проста навігація. Всі ключові розділи повинні бути помітні з перших секунд. Ніхто не буде розбиратися в заплутаній меню і шукати потрібну сторінку – краще просто зайти на інший сайт.
 6. Акцент за допомогою кольору. Якщо потрібно акцентувати увагу на важливій інформації – використовуйте різні кольори. Не обов’язково червоний – головне, щоб він виділявся на загальному фоні.
 7. Графіка. З її допомогою можна вигідно виділити ключові розділи сайту, рекламні банери, промо-елементи.
 8. Відсутність перевантаженості кольором. Дизайн не повинен відволікати від головної суті. Перевантаженість кольором не збільшить продажі і не підвищить конверсію. Тому бажано використовувати не більше 3 кольорів одночасно.
 9. Білий фон. Чорний текст на білому тлі – це справжня класика. 9 з 10 сайтів використовують саме таке рішення, і не хочуть нічого змінювати.
 10. Корисні модулі. Пошук по сайту, доступна з будь-якої сторінки кошик або контактна інформація – ці та інші модулі обов’язково повинні бути на веб-ресурсі. Вони спрощують взаємодію з користувачем і роблять вивчення сайту зручнішим. А відсутність цих модулів може привести до зниження рівня продажів.
Продаваючий дизайн сайту: як перестати втрачати клієнтів і збільшити дохід — компанія «Brainlab». Фото 3

Висновок

Найефективніші маркетингові фішки придумані давно і працюють не одне десятиліття. Причому вони однаково ефективні, як в оффлайн, так і в онлайн-торгівлі. Тому при розробці продаваємого дизайну не потрібно винаходити велосипед – досить використовувати те, що придумали до вас, то, що і до цього дня прекрасно працює. Якщо реалізувати перераховані вище моменти – вони обов’язково принесуть свої плоди, поліпшивши поведінкові чинники і, звичайно ж, збільшивши конверсію продажів.

5/5 - (1 vote)
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.