Веб студія » Блог » Що таке VPS / VDS, віртуальний хостинг, виділений сервер і в чому їх відмінності
Дата публікації: 12 Лютого 2021

Що таке VPS / VDS, віртуальний хостинг, виділений сервер і в чому їх відмінності

Зміст :

Звичайний користувач Інтернету навряд чи замислюється про те, як працює сайт, що потрібно для того, щоб він був першим і т.д. Якщо ж ви є власником сайту, то знати, що таке хостинг, ви зобов’язані. Відразу відзначимо, що якщо тип ресурсу не відповідає обраному варіанту хостингу, сайт просто буде опускатися в пошуковій видачі, адже його завантаження буде критично низьким. І навпаки, якщо придбати хостинг, розрахований на великі ресурси він не підійде для блогу чи сайту-візитки. У даній статті ми розповімо, що таке віртуальний хостинг і виділений сервер.

Що ж таке хостинг

Сторінка сайту завантажується тому, що десь працює комп’ютер (який називається сервером), де зберігаються файли з текстом, картинками, відео і т.д. Такий сервер зберігає весь контент ресурсу і завантажує його тоді, коли користувачі заходять на сайт. До слова, чим популярніший сайт, тим більше серверів йому потрібно. Наприклад Facebook використовує 50 000 серверів. І тут ми підійшли до того, що таке хостинг. Це оренда місця на сервері і його потужності. Дана послуга платна. За допомогою хостингу сайт розташовується на просторах Інтернету, і він може функціонувати. Завдяки цьому, сайт доступний користувачеві 24 години на добу, весь рік. Якщо звичайно власник сайту проплатить оренду хостингу.

Навіщо потрібен хостинг?

Розробники сайтів знають, що ресурс складається з набору певних файлів і поки сайт знаходиться на етапі розробки, вони зберігаються на локальному диску стаціонарного ПК. Але цього недостатньо для того, щоб веб-ресурс запрацював. Ми вище написали, що для того, щоб на сайт змогли заходити користувачі, необхідно розмістити всі підготовлені файли на хостингу. У зворотному випадку про ресурс ніхто не дізнається.

Можна сказати, що хостинг – земля для будинку, яка забезпечує, то, що в цей будинок можуть заходити люди з Мережі. Хостинг служить місцем для зберігання контенту. Важливо вибирати якісний хостинг, щоб робота сайту була коректна. Якщо у вас великий проект, то підбирайте відповідний хостинг, здатний завантажувати багато файлів великого обсягу.

Які види хостингу бувають?

Хостинг можна розділити на дві основні категорії: платний і безкоштовний. Другий варіант актуальний для невеликих ресурсів. Наприклад для сайту-візитки, де є мінімальний набір інформації. Користувач нічого не платить за оренду місця, але при цьому якість послуги залишає бажати кращого. Якщо для вас важливий ваш сайт, краще скористатися платним хостингом. У нього є кілька підвидів:

 • Віртуальний. На одному сервері розміщується кілька сайтів.
 • Віртуальний виділений сервер. Провайдер дає гарантію на виділення певної кількості обсягу ресурсів.
 • Виділений сервер. Під один сайт виділяється один сервер.

Розглянемо докладніше.

Віртуальний хостинг

Під віртуальним хостингом мається на увазі сервер, потужність і простір якого ділиться між багатьма користувачами. Кожен з власників отримує певне місце під свій ресурс і розпоряджається ним. Нічого встановлювати і шукати самостійно не потрібно.

Хостинг типу shared відмінний варіант для невеликих проектів. Наприклад, для сайтів-візиток. На сьогодні, такий хостинг – популярне рішення, так як ціна на нього досить низька, а налаштування прості.

                    Переваги                         Недоліки
Адекватна ціна. До 10 доларів / місяцьНе найкращий варіант для великих сайтів
Панель управління зрозуміла і проста. З нею розбереться навіть новачок. Немає необхідності наймати фахівця, щоб він здійснював налаштуванняЧерез те, що на сервері розміщується багато сайтів, він може виснути. Це буде помітне на роботі кожного ресурсу
Всі найважливіші і серйозні настройки лежать на плечах компанії-хостера. Користувачеві не потрібно вникати в це самостійноВикористовуючи такий хостинг не вийде використовувати важкі скрипти

Через те, що на такому hosting розміщується кілька сайтів – це небезпечно. Якщо один з ресурсів підчепить вірус або на ньому буде розміщений незаконний контент – його заблокують, відповідно всі ресурси на цьому хостингу будуть закриті

Віртуальні виділені сервери (VPS / VDS)

Цей тип хостингу має на увазі під собою окремо виділене місце на сервері з усіма правами адміністратора, що дає можливість встановити на сервер будь-яке програмне забезпечення. Virtual private / dedicated serve непоганий варіант для середніх проектів і інтернет-магазинів.

                      Плюси                   Мінуси 
Своя операційна система на кожній віртуальній машиніСкладність в управлінні. Необхідно або найняти грамотного фахівця, або підтягти теорію 
Всі потужності сервера належать одному сайту, і якщо користувач не буде їх витрачати на всі 100%, то вони не розподіляються на інші сайтиЄ ризик постраждати через інші сайти
Права адміністратора в управлінні налаштуваньЗавищена вартість 
Є можливість ставити програмне забезпечення

Чим відрізняються VDS і VPS

Під VPS мається на увазі технологію ОреnVZ, тобто віртуалізація за допомогою операційної системи. Дана технологія реалізується тільки на рівні ОС Linux і має жорсткі рамки:

 • Дистриб’ютори тільки з Linux.
 • Файлова система – ext4.

А під VDS мають на увазі технологію KVM, тобто задіюється апаратна віртуалізація (за рахунок гіпервізора). До сильних сторін такої технології можна віднести:

 • Робота з будь-якої ОС, включаючи WIndows.
 • Форматування дискового простору.
 • Можливість управляти сервером.
 • Висока приватність.

Виділені сервери

Виділений dedicated сервер – це хостинг, де всі потужності в розташуванні користувача. Його орендує одна людина і не ділить з іншими користувачами. Абсолютно весь контроль в руках користувача, а хостер відповідає тільки за апаратну частину. Це найдорожчий варіант і він підійде великим сайтам. До переваг такого варіанту можна віднести:

 • Доступ до сервера належить тільки тому, хто його орендує.
 • Безпечний.

До недоліків можна віднести його ціну і те, що налаштувати його самостійно не так легко.

Хостинг для реселерів

Реселінг хостингу являє собою можливість створити власну хостінгову компанію і продавати хост, але вже під своїм або іншим брендом. По суті можна сказати – це ваш бізнес, але тільки з технічною підтримкою хостера. Непоганий бізнес без істотних капіталовкладень. Що, до речі, теж непогано. Ризики мінімальні.

В даному випадку обов’язки розподіляються так:

Провайдер Реселлер 
Всі функції апаратної частиниВиставляє власні ціни на хостинг
Адміністрування сервераПропонує хостинг під своїм брендом
Консультація і технічна допомога реселлеруНадає допомогу своїм клієнтам

Колокейшен хостинг

Colocation чимось схожий на VDA проте в даній ситуації користувач оренди не сервер, а простір в дата-центрі провайдера. Устаткування необхідно купити і встановити самостійно. Дата-центр виділяє інтернет-канал. Такий варіант хостингу підійде тим, хто вже має допоміжне обладнання і передбачає розмістити там свій проект, але у нього немає умов, для розміщення цього обладнання. Можна порівняти з класичною орендою офісу.

Необхідно врахувати наступне:

 1. Перед тим, як розмістити своє обладнання в data центрі воно повинно пройти спеціальну експертну оцінку. Важливо, щоб усе відповідало прописаним стандартам.
 2. Технічні фахівці дата-центрів не надають ніякої технічної підтримки вашого ПО. Тобто необхідно володіти технічними навичками, або просто замовити послуги системного адміністратора.
 3. Якщо ваше обладнання різко виходить з ладу, то ремонтувати його доведеться самостійно.

Як вибрати дата-центр для розміщення свого сайту

Від правильно обраного дата-центру залежить і робота сайту. Розглянемо на що звертати увагу при виборі ЦОД.

 • Технічні характеристики. Це перше, на що варто звернути увагу. Такий центр повинен володіти необхідними системами: електроживлення, воно повинно бути безперебійним; система охолодження; система сигналізації і пожежогасіння (тільки газове); герметичність залу. Обов’язково уточніть, як центр вирішує питання з пилом.
 • Рівень надійності. Їх існує чотири варіанти: TIERI I, TIERI II, TIERI III, TIERI IV. Чим вище значення, тим і надійніше компанія.
 • Безпека. У нормальних, надійних центрах, безпека стоїть на першому місці. Проста людина з вулиці не зможе туди потрапити. Важливо, щоб там було відеоспостереження.
 • Канали зв’язку. Очевидно, що звертаючись в дата-центр користувач шукає високошвидкісний Інтернет. Відразу уточніть цей момент і не забудьте запитати вартість послуги.
 • Технічна підтримка. Важливо працювати з досвідченим персоналом, який вирішує питання оперативно і грамотно.
 • Угода. Всі ЦОД пропонують гарантію на послуги, що надаються. Підписується угода про обслуговування, SLA. У ній вказуються обов’язки сторін. Важливо звернути увагу на всі умови і лише після, підписувати договір.
 • Розширення. Якщо в майбутньому ви збираєтеся розширюватися, то потрібно відразу уточнити, чи можна буде доставляти своє обладнання в обраному дата-центрі в подальшому.

Не варто зупиняти свій вибір на першому ліпшому дата-центрі. В ідеалі просто подивитися кілька варіантів, попросити, щоб вам провели екскурсію. Огляньте приміщення, поспілкуйтеся з тими, хто вже розмістив там своє обладнання (таких людей можна знайти на тематичних форумах). Якщо при виборі врахувати всі пункти, зазначені вище, то ЦОД буде підібраний правильно.

5/5 - (1 vote)
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.