Веб студія » Блог » Що таке мобільна версія сайту?
Дата публікації: 15 Січня 2020

Що таке мобільна версія сайту?

Мобільна версія сайту – це окрема версія сайту, дублююча основну. Являє собою спрощений варіант, так як має спеціальну верстку і мінімальний функціонал. Все для того, щоб користувачам було максимально зручно вивчати сайт зі смартфонів і планшетів.

Навіщо потрібна мобільна версія сайту?

Для чого сайту необхідна мобільна версія? Щоб охопити максимально можливу аудиторію. Як відомо, сьогодні смартфони є практично у кожного. І в інтернет люди виходять найчастіше саме з них, а не з комп’ютерів або ноутбуків. Але стандартна десктопна версія сайту відображається на мобільних пристроях не зовсім коректно, тому що багато блоки просто не поміщаються на невеликому екрані смартфона або планшета.

Тому для бізнесу (і зокрема – для інтернет-магазинів) мобільна версія є обов’язковою! Інакше компанія на рівному місці буде втрачати покупців. Причому у величезній кількості, адже згідно зі статистикою більше 50% всіх замовлень здійснюються з мобільних пристроїв.

Для блогів, форумів і новинних сайтів мобільна версія теж бажана. Але вони можуть зупинитися на іншому, більш доступному рішенні – наприклад, на адаптивному дизайні.

Що таке мобільна версія сайту? — компанія «Brainlab». Фото 1

Наведемо ще кілька причин, навіщо потрібна мобільна версія сайту:

1. Мобільна версія має спрощений код і дуже швидко завантажується.

Це завжди актуально, адже багато користувачів як і раніше використовують повільний 3G. До того ж навіть у великих містах є місця, де швидкість інтернету дуже маленька (наприклад, ж / д вокзали), і громіздкі сайти вантажаться непристойно довго. А чекати, як відомо, не любить ніхто.

2. Лояльність пошукових систем

Якщо користувач зайшов в інтернет зі смартфона, то Google спочатку покаже йому тільки ті сайти, які мають мобільна версія. Такі майданчики отримують більше трафіку – в той час як всі інші втрачають потенційних клієнтів.

3. Власник сайту отримує більше можливостей для взаємодії з клієнтами.

При наявності мобільної версії можна:

 • налаштувати відправку SMS з сайту;
 • додати функцію зчитування QR-коду;
 • визначати найближчий до покупця магазин, де можна забрати товар;
 • запропонувати користувачеві встановити фірмове мобільний додаток.

Це зручно і клієнтам, і самому власнику, адже він отримує більше корисної інформації. Після її аналізу можна коригувати стратегію інтернет-маркетингу, тим самим збільшуючи конверсію і, відповідно, прибуток компанії.

Що таке мобільна версія сайту? — компанія «Brainlab». Фото 2

Як працює мобільна версія сайту?

Припустимо, у сайту є дві версії: звичайна і мобільна. Як визначити, яку з них показувати користувачеві? Рішення приймається автоматично – на підставі розміру екрану пристрою, з якого зайшов чоловік.

Якщо по ширині дисплея зрозуміло, що це смартфон або планшет – користувач перенаправляється на мобільну версію. А якщо визначається, що це комп’ютер або ноутбук – тоді відкривається звичайна десктопна версія.

Плюси мобільної версії сайту

 1. Швидке завантаження сторінок. Так як мобільна версія має урізаний функціонал і являє собою сильно спрощений варіант десктопной версії – вона вантажиться набагато швидше. Це подобається всім – особливо користувачам з повільним інтернетом.
 2. Легкість внесення правок. Мобільна версія де-факто існує окремо від деськтопной. При необхідності в неї можна вносити будь-які правки, так як вони застосовуються тільки для неї. Та й за рахунок урізаного функціонала реалізується все це набагато простіше.
 3. Зручність для користувача. По-перше, мобільна версія ідеально відображається на смартфонах і планшетах: кожен елемент має потрібний розмір, видно все блоки і т.д. По-друге, вона має спрощений дизайн, що полегшує пошук потрібних розділів, підрозділів, сторінок.
 4. Можливість вибору. При бажанні навіть на смартфоні можна завантажити основну версію сайту. Причому в 1 клік, адже спеціально для цього існує окрема кнопка

Мінуси мобільної версії сайту

 1. Обмежений функціонал. Для реалізації мобільної версії сайту доводиться відмовлятися від частини контенту і функціоналу.
 2. Окремий адресу. У мобільній версії завжди є свій окремий URL-адресу. Навіть якщо вона розміщена на піддомені. Деяких користувачів це може дратувати, адже їм доведеться запам’ятовувати ще одну адресу.
 3. Проблеми з просуванням. Однаковий контент на основний і мобільної версії сайту сприймається пошуковими системами як дубль. Звичайно, дану проблему легко вирішити, але для SEO-оптимізаторів це зайва морока.
 4. Висока вартість розробки. Створення мобільної версії сайту обходиться недешево. За ціною це приблизно можна порівняти з розробкою мобільного додатка.
 5. Окрема стаття витрат. Мобільна версія існує окремо від основної. Вона не універсальна і її теж доведеться часто допрацьовувати – а це зайва стаття витрат
Що таке мобільна версія сайту? — компанія «Brainlab». Фото 3

Відмінності мобільної версії від адаптивного дизайну

Адаптивний дизайн – це ще один спосіб зробити сайт максимально зручним для мобільних користувачів. Він має свої плюси і мінуси, які потрібно враховувати перед його розробкою.

Що ж краще вибрати – мобільну версію або адаптивний дизайн? Щоб було простіше визначитися з вибором, нижче представлено наочне порівняння їх ключових особливостей:

 Мобільна версіяАдаптивний дизайн
Основна фішкаМаксимально спрощена, оскільки позбавлена ​​більшої частини контенту і функціоналу. По дизайну може кардинально відрізнятися від основної версії.Сайт має один дизайн, який адаптується під розміри дисплея пристрою (комп’ютера, лептопа, смартфона). Блоки або стискаються по ширині (при можливості), або переміщуються вниз. Іншими словами, дизайн сайту завжди приблизно однаковий – змінюється тільки розташування блоків.
АдресаРозміщується на окремому піддомені, а тому має інший URL-адресуТут немає поділу на основну і мобільну версію, а тому адресу у сайту тільки один.
Швидкість завантаженняДуже швидко завантажується – навіть з повільним інтернетом.Має пристойний вагу, а тому завантажується повільніше мобільної версії. Але це можна вирішити, провівши грамотну технічну оптимізацію.
Ціна запитанняРозробка коштує недешево – приблизно стільки ж, як і створення нового мобільного застосування.Варто на порядок дешевше мобільної версії, оскільки адаптивний дизайн – це звичайний дизайн, але оптимізований під різні розміри екранів.

Таким чином, мобільна версія сайту більше підходить для великих проектів з гарною відвідуваністю, які потрібно оптимізувати для мобільних користувачів без повного редизайну. У подібних компаній є пристойний бюджет, а тому висока вартість розробки не буде для них проблемою. Тут набагато важливіше – не втратити наявний результат, що часто трапляється при зміні дизайну.

Також мобільна версія підходить для сайтів, де важлива висока швидкість завантаження. Наприклад, для новинних порталів або соціальних мереж. Їм теж краще зупинитися саме на ній, а не на адаптивному дизайні.

Висновок

Сьогодні будь-який сайт повинен бути обов’язково оптимізований для мобільних користувачів. І це не просто рекомендація пошукових систем, це вже необхідність. В іншому випадку сайт буде втрачати своїх клієнтів, адже частка мобільних користувачів набагато вище, ніж десктопних (тих, хто заходить в інтернет з комп’ютера або ноутбука).

Що саме вибрати – мобільну версію або адаптивний дизайн – кожен вирішує сам. Тут все залежить від типу вашого сайту, наявного бюджету і поставлених завдань. Але той же Google радить всім використовувати саме адаптивний дизайн.

5/5 - (1 vote)
Технічний директор, студії BRAINLAB

Один комментар до “Що таке мобільна версія сайту?”

 1. Імя:
  Валерій

  Стаття написано зрозумілою навіть непрофесіоналам мовою, що доволі нечасто буває. На жаль, є непоодинокі випадки граматичних помилок.

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.