Веб студія » Блог » Обзор CMS OpenCart
Дата публікації: 5 Серпня 2021

Обзор CMS OpenCart

Зміст:

Щоб створити інтернет-магазин, потрібно підібрати найоптимальніший движок. Існує достатня кількість CMS, серед яких Opencart займає не останнє місце. Система являє собою движок з відкритим кодом, яка спеціально заточена чітко під інтернет-магазин. Чому варто вибирати ОпенКарт? Справа в тому, що він має ряд своїх переваг: безкоштовна ліцензія, більше 13 000 безкоштовних плагінів, проста адмінка тощо. Погодьтеся, зовсім непогано. Розглянемо, що ще пропонує OpenCart і які особливості роботи з даної CMS.

Що таке Opencart

Почнемо спочатку. OpenCart являє собою безкоштовний конструктор для комерційних сайтів. Сервіс досить популярний і його використовують у всьому світі. Він входить в ТОП-10 популярних движків в США і займає 4-е місце за популярністю в світі. Система була запущена в 2009 році, а в травні 2020 року вийшла оновлена, повністю укомплектований варіант. Основний плюс в тому, що будь-хто може завантажити собі цей движок і створити на ньому свій інтернет-магазин.

CMS дозволяє створити сайт e-commerce будь-якої складності. Система приймає платежі, дозволяє управляти замовленнями і обробляти їх і ін. Якщо є бажання кастомізувати проект, досить просто встановити плагіни. А ті, хто мають досвід і знання програмування, можуть самостійно внести зміни до початкового коду. До слова, знадобляться знання PHP.

Для кого призначена

Цільовою аудиторією Opencart є власники малого та середнього бізнесу, які бажають швидко запустити проект без фінансових вкладень. Уже після установки движка і додавання обраної теми ви відразу отримаєте магазин, готовий до роботи. Все, що потрібно зробити вам – додати товари, описи тощо. Плюс в тому, що не потрібно спеціально налаштовувати кошик. Правда якщо ви захочете змінити параметри його роботи, доведеться потрудитися.

Тим, хто взагалі не розбирається в програмуванні і хоче запустити свій перший проект ОпенКарт – найкраще рішення.

Якщо ви власник великого бізнесу, то даний движок теж може вам підійти. Правда доведеться трохи вкластися на покупку хостингу, придбання платних розширень, наприклад, 1 С.

Функціональні можливості

Відразу відзначимо, що OpenCart розрахований тільки для e-commerce і створити сайти іншого типу у вас не вийде.

Движок простий, за замовчуванням, русифікований і складається він з таких розділів:

 • Панель стану, де розташовані відомості про стан магазину.
 • Каталог – місце, де можна управляти розділами магазину, додаючи в нього товари.
 • Модулі. У цьому розділі можна встановлювати і налаштовувати плагіни.
 • Дизайн – настройка зовнішніх параметрів сайту.
 • Продажі. В цьому розділі власнику доступні статистичні дані про тих, хто здійснив покупку.
 • Маркетинг. Можливість управляти акціями і купонами. Тут же можна налаштовувати поштову розсилку.
 • Система – місце, де можна налаштувати важливі параметри магазину: оплату, доставку, податкові звіти та ін.

Так як основне завдання движка – створення інтернет-магазину, то особливу увагу тут приділено інструментам, які спрямовані на управління продажами і замовленнями. Розробник пропонує такі корисні можливості:

 • фільтрація товарів, що дозволяє клієнтам швидко знайти потрібний товар;
 • вибір способу оплати і доставки;
 • збереження історії замовлень;
 • можливість створити особистий кабінет покупцеві з усією його особистою інформацією і багато іншого.

Сайт на такому движку виходить зручний і функціональний з точки зору користувача і простий, з точки зору власника. Загалом всі залишаються задоволені.

Варто додати, що встановлювати CMS нескладно. Більшість хостингів дозволяють встановити движок в один клік, а все, що потрібно від веб-майстра – прив’язати доменне ім’я.

Якщо є бажання протестувати систему, то можна не встановлюючи її, запустити демо-версію. Правда у неї будуть невеликі обмеження.

Дизайн і робота з темами

Логічно, що дизайн сайту безпосередньо залежить від вибраного шаблону (макет, який відповідає за зовнішній вигляд). У ОпенКарт з цим немає проблем. Маркетплейс движка пропонує достатню кількість безкоштовних тем і при цьому якість нічим не гірше платних. Також користувачам доступні преміум-шаблони, які коштують від $ 20 – $ 100.

В налаштуваннях веб-майстер може змінити: колір, логотип, розташування віджетів тощо. Якщо є бажання створити більш просунутий ресурс потрібно знати HTML, CSS і PHP.

Варто розуміти, що вибір шаблону завдання просте і непросте одночасно. Важливо підібрати такий варіант, який буде добре відображатися на всіх пристроях (ноутбуці, смартфоні і ін.) Якщо ви хочете кастомізувати сайт, то вибирайте шаблон, де є можливість видозмінювати колір, логотип, блоки і т.д.

Непогано було б протестувати демо-версію теми, перед тим як її купити. Встановлювати шаблон нескладно, але потрібно бути впевненим в тому, що він підійде вашому проекту.

Говорячи про установку, то тут все просто: скачайте архів → додайте вміст в кореневу папку свого магазину → зайдіть в адмінпанель → відкрийте розділ Система → Налаштування → Магазин → відкрийте вкладку Шаблон → завантажте його.

Opencart: переваги і недоліки

Ми вже писали про те, що даний движок безкоштовний. І це найважливіший плюс. Веб-майстер може спокійній створювати функціональний інтернет-магазин з мінімальним капіталом. Нижче розглянемо основні плюси і мінуси CMS.

                      Плюси                           Мінуси 
Простота установкиКонфлікти через несумісність версій движка
Гнучкість налаштувань При бажанні створювати великий проект, доведеться чимало вкластися 
Можливість додавати необмежену кількість товарів
Регулярне оновлення
Велика кількість безкоштовних шаблонів
Наявність демо-версії
Функціональна “коробка”

Пошукова оптимізація

Коли ви вибираєте собі движок, обов’язково зверніть увагу на наявність параметрів для SEO-оптимізації. Якщо говорити про базову версію OpenCart, то він має мінімальний набір інструментів для оптимізації сайту. Ви можете додати мета-теги, опис, ключові слова тощо.

Якщо є бажання додати додаткові інструменти для оптимізації, необхідно встановити додаткові модулі. Очевидно, що всі кращі розширення платні.

Але при цьому вся CMS непогано оптимізована під вимоги пошукових систем. Але, є один величезний мінус – автоматично створюються дублі сторінок з картками і категоріями товарів. Навіть після оновлення системи, дана проблема не була вирішена. Це питання можна вирішити:

 • ручне налаштування;
 • установка SEO-плагіна (його треба купити).

Цінова політика

Ми вище писали, що OpenCart – безкоштовний інструмент, який дозволяє створити якісний інтернет-магазин. Власнику сайту доведеться витратитися на покупку модулів, домену та хостингу. Якщо говорити про модулі то розробник пропонує безкоштовні варіанти, які дозволяють додати:

 • Яндекс.Кассу.
 • Додатки доставки.
 • Модулі оплати.

А ось модулі оплати післяплатою або банківською картою, швидке оформлення замовлення, масова зміна цін і інші “плюшки” для магазину коштують від 345 рублів. Найдорожче – синхронізація з 1С, яка коштує 13 800 р.

Далі розглянемо вартість шаблонів. Офіційний сайт ОпенКарт пропонує 130 тем з яких лише 12 платні. Вартість варіюється від 345 рублів до 2300 рублів. Решту шаблонів можете качати безкоштовно. Напрошується цілком логічне запитання, навіщо платити, якщо можна скачати безкоштовно? Справа в функціональності, яка є у платних шаблонів. Для прикладу наведемо тему на 2300 рублів, тут доступні:

 • можливість додати відео до товарів;
 • просунута СЕО-оптимізація;
 • можливість порівнювати товар;
 • банери, акції та слайдери;
 • розширена можливість редагувати дизайн.

На офіційному сайті opencart можна придбати вже готове рішення для магазину брендових сумок. Вартість такого проекту – 5750 рублів.

Приклади магазинів на Opencart

Щоб зрозуміти на скільки зручні сайти на Опенкарт, досить просто подивитися на магазини на цьому движку. Наведемо вам кілька прикладів.

Сайт theride.com.ua одягу і спорядження для активного відпочинку. Виглядає цілком привабливо, зверху є зручне меню, рекламні банери, рубрика новинки та популярні товари.

Ще один приклад – сайт catandthefiddle.com.my, де можна придбати десерти та солодощі на будь-який смак. Веселий дизайн з чорними котиками. Користувача відразу зустрічає яскравий, динамічний банер.

І наостанок наведемо ще один приклад сайту, де можна купити футболки з крутими принтами – 6dollarshirts.com. Так, це ресурс не такий яскравий як попередній приклад, але зате має зручне меню.

Аналоги і конкуренти

Незважаючи на те, що OpenCart є потужним конструктором для створення сайтів e-commerce у нього теж є свої конкуренти, що дозволяють більш гнучко налаштувати інтернет-магазин. Розглянемо аналоги CMS.

uKitUcozWIX
Непогана система для бізнесу, що має простий візуальний редактор. Продажі можна організувати за допомогою програми Есwid або вручну, використовуючи віджет “Товар”. Хороший варіант для невеликих магазинчиківПотужний сервіс, де є функціональний модуль “Магазин”. З плюсів можна виділити масове завантаження і вивантаження товарів, а також інтеграцію з торговими майданчикамиВикористовуючи максимальний тариф можна створити зовні привабливий сайт. Не потрібно бути програмістом, щоб створити гарний ресурс на wix
Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.