Обзор CMS OpenCart
Зміст:
- Що таке Opencart
- Для кого призначена
- Функціональні можливості
- Дизайн і робота з темами
- Opencart: переваги і недоліки
- Пошукова оптимізація
- Цінова політика
- Приклади магазинів на Opencart
- Аналоги і конкуренти
Щоб створити інтернет-магазин, потрібно підібрати найоптимальніший движок. Існує достатня кількість CMS, серед яких Opencart займає не останнє місце. Система являє собою движок з відкритим кодом, яка спеціально заточена чітко під інтернет-магазин. Чому варто вибирати ОпенКарт? Справа в тому, що він має ряд своїх переваг: безкоштовна ліцензія, більше 13 000 безкоштовних плагінів, проста адмінка тощо. Погодьтеся, зовсім непогано. Розглянемо, що ще пропонує OpenCart і які особливості роботи з даної CMS.
Що таке Opencart
Почнемо спочатку. OpenCart являє собою безкоштовний конструктор для комерційних сайтів. Сервіс досить популярний і його використовують у всьому світі. Він входить в ТОП-10 популярних движків в США і займає 4-е місце за популярністю в світі. Система була запущена в 2009 році, а в травні 2020 року вийшла оновлена, повністю укомплектований варіант. Основний плюс в тому, що будь-хто може завантажити собі цей движок і створити на ньому свій інтернет-магазин.
CMS дозволяє створити сайт e-commerce будь-якої складності. Система приймає платежі, дозволяє управляти замовленнями і обробляти їх і ін. Якщо є бажання кастомізувати проект, досить просто встановити плагіни. А ті, хто мають досвід і знання програмування, можуть самостійно внести зміни до початкового коду. До слова, знадобляться знання PHP.
Для кого призначена
Цільовою аудиторією Opencart є власники малого та середнього бізнесу, які бажають швидко запустити проект без фінансових вкладень. Уже після установки движка і додавання обраної теми ви відразу отримаєте магазин, готовий до роботи. Все, що потрібно зробити вам – додати товари, описи тощо. Плюс в тому, що не потрібно спеціально налаштовувати кошик. Правда якщо ви захочете змінити параметри його роботи, доведеться потрудитися.
Тим, хто взагалі не розбирається в програмуванні і хоче запустити свій перший проект ОпенКарт – найкраще рішення.
Якщо ви власник великого бізнесу, то даний движок теж може вам підійти. Правда доведеться трохи вкластися на покупку хостингу, придбання платних розширень, наприклад, 1 С.
Функціональні можливості
Відразу відзначимо, що OpenCart розрахований тільки для e-commerce і створити сайти іншого типу у вас не вийде.
Движок простий, за замовчуванням, русифікований і складається він з таких розділів:
- Панель стану, де розташовані відомості про стан магазину.
- Каталог – місце, де можна управляти розділами магазину, додаючи в нього товари.
- Модулі. У цьому розділі можна встановлювати і налаштовувати плагіни.
- Дизайн – настройка зовнішніх параметрів сайту.
- Продажі. В цьому розділі власнику доступні статистичні дані про тих, хто здійснив покупку.
- Маркетинг. Можливість управляти акціями і купонами. Тут же можна налаштовувати поштову розсилку.
- Система – місце, де можна налаштувати важливі параметри магазину: оплату, доставку, податкові звіти та ін.
Так як основне завдання движка – створення інтернет-магазину, то особливу увагу тут приділено інструментам, які спрямовані на управління продажами і замовленнями. Розробник пропонує такі корисні можливості:
- фільтрація товарів, що дозволяє клієнтам швидко знайти потрібний товар;
- вибір способу оплати і доставки;
- збереження історії замовлень;
- можливість створити особистий кабінет покупцеві з усією його особистою інформацією і багато іншого.
Сайт на такому движку виходить зручний і функціональний з точки зору користувача і простий, з точки зору власника. Загалом всі залишаються задоволені.
Варто додати, що встановлювати CMS нескладно. Більшість хостингів дозволяють встановити движок в один клік, а все, що потрібно від веб-майстра – прив’язати доменне ім’я.
Якщо є бажання протестувати систему, то можна не встановлюючи її, запустити демо-версію. Правда у неї будуть невеликі обмеження.
Дизайн і робота з темами
Логічно, що дизайн сайту безпосередньо залежить від вибраного шаблону (макет, який відповідає за зовнішній вигляд). У ОпенКарт з цим немає проблем. Маркетплейс движка пропонує достатню кількість безкоштовних тем і при цьому якість нічим не гірше платних. Також користувачам доступні преміум-шаблони, які коштують від $ 20 – $ 100.
В налаштуваннях веб-майстер може змінити: колір, логотип, розташування віджетів тощо. Якщо є бажання створити більш просунутий ресурс потрібно знати HTML, CSS і PHP.
Варто розуміти, що вибір шаблону завдання просте і непросте одночасно. Важливо підібрати такий варіант, який буде добре відображатися на всіх пристроях (ноутбуці, смартфоні і ін.) Якщо ви хочете кастомізувати сайт, то вибирайте шаблон, де є можливість видозмінювати колір, логотип, блоки і т.д.
Непогано було б протестувати демо-версію теми, перед тим як її купити. Встановлювати шаблон нескладно, але потрібно бути впевненим в тому, що він підійде вашому проекту.
Говорячи про установку, то тут все просто: скачайте архів → додайте вміст в кореневу папку свого магазину → зайдіть в адмінпанель → відкрийте розділ Система → Налаштування → Магазин → відкрийте вкладку Шаблон → завантажте його.
Opencart: переваги і недоліки
Ми вже писали про те, що даний движок безкоштовний. І це найважливіший плюс. Веб-майстер може спокійній створювати функціональний інтернет-магазин з мінімальним капіталом. Нижче розглянемо основні плюси і мінуси CMS.
Плюси | Мінуси |
Простота установки | Конфлікти через несумісність версій движка |
Гнучкість налаштувань | При бажанні створювати великий проект, доведеться чимало вкластися |
Можливість додавати необмежену кількість товарів | |
Регулярне оновлення | |
Велика кількість безкоштовних шаблонів | |
Наявність демо-версії | |
Функціональна “коробка” |
Пошукова оптимізація
Коли ви вибираєте собі движок, обов’язково зверніть увагу на наявність параметрів для SEO-оптимізації. Якщо говорити про базову версію OpenCart, то він має мінімальний набір інструментів для оптимізації сайту. Ви можете додати мета-теги, опис, ключові слова тощо.
Якщо є бажання додати додаткові інструменти для оптимізації, необхідно встановити додаткові модулі. Очевидно, що всі кращі розширення платні.
Але при цьому вся CMS непогано оптимізована під вимоги пошукових систем. Але, є один величезний мінус – автоматично створюються дублі сторінок з картками і категоріями товарів. Навіть після оновлення системи, дана проблема не була вирішена. Це питання можна вирішити:
- ручне налаштування;
- установка SEO-плагіна (його треба купити).
Цінова політика
Ми вище писали, що OpenCart – безкоштовний інструмент, який дозволяє створити якісний інтернет-магазин. Власнику сайту доведеться витратитися на покупку модулів, домену та хостингу. Якщо говорити про модулі то розробник пропонує безкоштовні варіанти, які дозволяють додати:
- Яндекс.Кассу.
- Додатки доставки.
- Модулі оплати.
А ось модулі оплати післяплатою або банківською картою, швидке оформлення замовлення, масова зміна цін і інші “плюшки” для магазину коштують від 345 рублів. Найдорожче – синхронізація з 1С, яка коштує 13 800 р.
Далі розглянемо вартість шаблонів. Офіційний сайт ОпенКарт пропонує 130 тем з яких лише 12 платні. Вартість варіюється від 345 рублів до 2300 рублів. Решту шаблонів можете качати безкоштовно. Напрошується цілком логічне запитання, навіщо платити, якщо можна скачати безкоштовно? Справа в функціональності, яка є у платних шаблонів. Для прикладу наведемо тему на 2300 рублів, тут доступні:
- можливість додати відео до товарів;
- просунута СЕО-оптимізація;
- можливість порівнювати товар;
- банери, акції та слайдери;
- розширена можливість редагувати дизайн.
На офіційному сайті opencart можна придбати вже готове рішення для магазину брендових сумок. Вартість такого проекту – 5750 рублів.
Приклади магазинів на Opencart
Щоб зрозуміти на скільки зручні сайти на Опенкарт, досить просто подивитися на магазини на цьому движку. Наведемо вам кілька прикладів.
Сайт theride.com.ua одягу і спорядження для активного відпочинку. Виглядає цілком привабливо, зверху є зручне меню, рекламні банери, рубрика новинки та популярні товари.

Ще один приклад – сайт catandthefiddle.com.my, де можна придбати десерти та солодощі на будь-який смак. Веселий дизайн з чорними котиками. Користувача відразу зустрічає яскравий, динамічний банер.

І наостанок наведемо ще один приклад сайту, де можна купити футболки з крутими принтами – 6dollarshirts.com. Так, це ресурс не такий яскравий як попередній приклад, але зате має зручне меню.

Аналоги і конкуренти
Незважаючи на те, що OpenCart є потужним конструктором для створення сайтів e-commerce у нього теж є свої конкуренти, що дозволяють більш гнучко налаштувати інтернет-магазин. Розглянемо аналоги CMS.
uKit | Ucoz | WIX |
Непогана система для бізнесу, що має простий візуальний редактор. Продажі можна організувати за допомогою програми Есwid або вручну, використовуючи віджет “Товар”. Хороший варіант для невеликих магазинчиків | Потужний сервіс, де є функціональний модуль “Магазин”. З плюсів можна виділити масове завантаження і вивантаження товарів, а також інтеграцію з торговими майданчиками | Використовуючи максимальний тариф можна створити зовні привабливий сайт. Не потрібно бути програмістом, щоб створити гарний ресурс на wix |