Веб студія » Блог » Обзор та відгуки про конструктор сайтів Webasyst
Дата публікації: 29 Липня 2021

Обзор та відгуки про конструктор сайтів Webasyst

Зміст:

Серед безлічі CMS особливе місце займає платформа Webasyst. Даний движок не схожий на інші, так як він вважається веб-сервісом нового покоління. Він дозволяє управляти сайтами і взаємодіяти з клієнтами. Крім того Вебасіст знаходиться в ТОП-10 кращих онлайн-конструкторів. Чому? У цьому огляді ми як раз і розповімо про особливості даного конструктора і порівняємо його з уже знайомими движками.

Зручність використання

Спочатку платформа Webasyst здасться складною. Тут є розгорнута адміністративна панель, безліч налаштувань. Крім того, користувачеві доведеться самостійно редагувати код, щоб внести мінімальні зміни в шаблон. Тобто ви розумієте, що дана система – кращий варіант для тих, хто хоч щось розуміє в програмуванні.

Дивимося далі. Даний сервер використовує модульний підхід. Начебто це добре, тому що можна відключити непотрібні програми, але з іншого боку система позбавлена ​​багатьох функцій, які доведеться купувати. Якщо підсумувати, то можна сказати, що Webasyst – класичний набір додатків, які об’єднані в одному інтерфейсі. Розробник пропонує два види системи: звичний конструктор + хостинг в комплекті і окремий скрипт для самостійних налаштувань.

Кожна програма має власний набір налаштувань, які організовані за однією схемою – змінюється тільки кількість можливостей. Таким чином веб-майстер швидше звикає до адмінпанелі.

Для кожної програми можна вибрати власний шаблон, додати сторінки і необхідні віджети. З цього можна зробити висновок, що конструктор універсальний.

Дизайни і робота з шаблонами

Так, на движку можна створити не тільки магазин, але, по ясним на те причинам, його використовують саме для створення таких ось сайтів. І варто прийняти це за константу. Так ось, розробник пропонує понад 77 шаблонів. Проте, більшість з них платні. Та й вартість у них не зовсім низька – від 2 000 до 10 000 рублів. А ось якщо вас цікавить кількість безкоштовних, то їх тут всього 9. Малувато, подумаєте ви. Але якщо врахувати той факт, що зроблені вони добротно, то вистачить і того. А при бажанні завжди можна придбати платний варіант. Є можливість вибрати кілька шаблонів і міняти їх у міру необхідності.

Дизайн можна налаштовувати під себе, правда кастомізація неширока. Можна змінити лише колір, шрифт. Не розженешся, але хоч щось. Профі навряд чи оцінять таку щедрість з боку розробника. Але, якщо ви досвідчений програміст, то можете правити код. До слова, з плюсів – можна скачати шаблон на ПК і редагувати його.

Висновок тут такий: шаблонів багато, але вони всі платні (вже мовчимо, що ціна кусається). Кастомізувати його під себе можна тільки шляхом редагування коду.

Цільова аудиторія

Інтерес дана платформа викличе у веб-майстрів і розробників клієнтських сайтів. Дизайнерам і маркетологам, навряд чи буде цікава дана CMS, так як робота з нею вимагає знань програмування. Якщо ви не розбираєтеся в HTML коді, але так хочете створити сайт на даному конструкторі, замовте послугу у професіоналів. А так, даний движок актуальний тим, хто хоче створити функціональний інтернет-магазин.

При цьому варто додати, що новачки можуть розібратися в даній системі, але на це піде чимало часу.

Оптимізація (SEO) і просування

Безумовно, вибираючи собі CMS важливо звернути увагу на можливість оптимізації та просування. У нашому варіанті пропонується стандартний набір для SEO оптимізації, а саме:

 • прикріпити свій домен до сайту і підключити сертифікат SSL;
 • можливість додавання мета-тегів, описів, ключових слів, категорій тощо;
 • вибір ЧПУ. Є ручне налаштування для кожної сторінки;
 • підключення лічильників Гугл і Яндекс.

Але це далеко не все, що може запропонувати дана система. При необхідності можна налаштувати взаємодію з віджетами “Вконтакте”, Facebook, Instagram, Twitter. Також можна встановити безкоштовний плагін Яндекс Маркет.

Цих наборів цілком достатньо, щоб відстежувати статистику переглядів і візитів. Додаткові функції можна купити за 999 рублів.

Функціональні можливості

На даній СМS можна створити безліч сайтів, але найбільше він підходить для створення функціональних інтернет-магазинів. Для цього пропонуються спеціальні додатки, що складаються з таких розділів:

 • Покупці. Зручна клієнтська база, де можна створити вибірку за джерелами переходу, регіонах, давність здійснення замовлення та ін.
 • Товари. Тут відкривається можливість управляти асортиментом магазину, і регулювати умови продажів. Також можна створювати акції і дисконтні програми.
 • Замовлення – інформаційний звіт по всіх замовленнях.
 • Вітрина. В даному розділі можна налаштувати все, що стосується зовнішнього вигляду магазину.
 • Звіти. Важливий розділ, де розробнику доступні відомості по трафіку і про покупців.

Користувач може додавати плагіни, які вважає за потрібне. Їх є більше 1000 штук. Є платні і безкоштовні. У Вебасіст є і CRM-система, яка синхронізується з магазинним движком. Можна підключити і IP-телефонію, онлайн-касу, отримати статистику по кожному клієнту і ін.

Загалом можна сказати те, що функціонал CMS знаходиться на пристойному рівні і маючи навички програмування і грошики на покупку плагінів, можна створити непоганий інтернет-магазин з усіма необхідними опціями. Даний сайтбілдер являє собою корпоративний інструмент для групового використання. Можна всією командою працювати, підтримуючи інфраструктуру сайту. Але, мінус в тому, що велика частина функцій платна.

Варто додати і пару слів про домен. Тут все як у всіх. Або ви встановлюєте ресурс на свій домен, або використовуєте подарунковий.

Тарифи Webasyst

Ми не раз писали про те, що движок платний. Щоб не бути голослівними, розповімо про існуючі тарифи.

Почнемо з того, що розробник пропонує безкоштовний період, 30 днів. При цьому користувачеві буде доступний весь функціонал. Якщо ви вирішили для себе, що хочете придбати CMS, то є три тарифи:

 1. Плюс. Вартість 499 р / місяць. Доступно 200 товарів для розміщення 5 Гб місць на диску. Можна створити 1 сайт, домен “.ru” в подарунок. Можна налаштувати SSL-сертифікати.
 2. Про. Ціна пакету 1599 р / місяць. Тут пропонується 20 Гб місця, домен, додаток СRМ. Можна створити 5 сайтів. Також в цей тариф входить просунута аналітика і безкоштовний CDN.
 3. Преміум. Ціна – 3599 р / місяць. Доступно 50 Гб місця, можливість створити 10 ресурсів, модулі файлів і реферальні програми. SSL-сертифікат в подарунок.

Як бачите, ціни тут досить високі при цьому потрібно бути готовим до того, що доведеться купувати додаткові плагіни.

Переваги і недоліки

З вище написаного можна зробити невеликий висновок в форматі плюс / мінус.

Плюси CMS:

 • достатня кількість шаблонів;
 • є всі інструменти для розкрутки ресурсу;
 • над проектом може працювати ціла команда;
 • доступна велика кількість віджетів і плагінів;
 • можливість налаштувати і поміняти сайт під себе, редагуючи код;
 • на движку виходить багатофункціональний сайт;
 • система регулярно розвивається і випускає корисні оновлення.

Недоліки:

 • тільки 9 шаблонів з 77+ безкоштовні, при цьому вартість досить висока;
 • новачкові буде складно розібратися з даними движком.

Приклади сайтів, створених на Webasyst

Без прикладів складно зрозуміти який ресурс можна створити на даному конструкторі. Наведемо кілька прикладів для розуміння.

Collimator.su. Великий магазин товарів для мисливців. Цікавий дизайн, зручна навігація. Все оформлено просто і зі смаком.

Наступний приклад Vkus-chaya.ru – сайт, де можна придбати чай. Ресурс легкий, повітряний. Видно, що розробники вклалися в проект. Ніяких помітних кольорів і складної графіки. Все інформативно і лаконічно.

Магазин білизни Secret-belye.ru приклад того, як можна створити красивий і інформативний магазин. Вдале поєднання графіки і колірної гами. Опис з’являється у спливаючому вікні, як в зарубіжних сайтах. Можна сказати, що проект дійсно гарний.

Аналоги і конкуренти

У будь-якого движка є конкуренти і Webasyst тому не виключення. Можна виділити три основних аналога:

uCozInSalesuKit
Близький до Вебасісту за можливостями, але має більш звичний формат. Від розробника потрібні навички програмування, але коштує дешевше. Має потрібні СЕО інструменти і преміум-шаблониВідмінний варіант для створення якісних магазинів різного формату. Має високу вартість, при цьому має багато красивих шаблонів. Можна синхронізувати з будь-якими зовнішніми веб-сервісамиНедорогий конструктор для створення сайтів різного типу. Розробник пропонує багато красивих і яскравих шаблонів, спеціалізовані віджети і зручний, візуальний редактор
Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.