Веб студія » Блог » Що таке верстання сайту і його види
Дата публікації: 18 Березня 2021

Що таке верстання сайту і його види

Зміст:

Щоб створити сайт, необхідно провести величезну роботу. Звичайно якщо ви хочете хороший, функціональний ресурс. Один з найважливіших процесів – верстання, в ході якого макет сторінки перетворюється в повноцінний веб-документ. Як правило, за допомогою графічного редактора фахівець створює макет лише після чого проводиться верстання, де створюється код сторінки HTML і CSS. Саме завдяки цьому, браузер і “впізнає” сайт. Користувач вже бачить його з контентом, блоками, картинками та ін. В даній статті ми якраз і розповімо, що таке верстання і навіщо воно вашому сайту.

Що включає в себе верстання сайту

Ми вже писали, що завдання верстання – написати код, що трансформує макет в сторінку, яку може прочитати браузер. Програміста, який займається цим процесом називають back-end розробником. Він працює з HTML – єдиною системою стандартів відображення елементів веб-сторінки.

Наприклад:

 • <H1> </ h1>. Перший тег ставиться перед початком заголовка, другий – закриває його.
 • <Img> – тег для зображення.
 • <P> </ p>. Позначає параграф.
 • <Body> </ body> – тег відкриває і закриває вміст сторінки.

Ми не будемо заглиблюватися в теги верстання, але суть в тому, що кожен з них описує певний елемент сторінки. До слова якщо потрібно виділити колір слова або його жирність, то теж використовується спеціальний тег.

Також верстальник:

 • розробляє сторінку сайту відповідно до дизайн-макету;
 • збирає шрифти для коректного відображення;
 • з дизайн-макету вирізає графіку (картинки, значки і т.д.) і збирає в окрему папку;
 • підключає JS-бібліотеку;
 • верстає сторінки в HTML і CSS.

Види верстання сайтів

Існує кілька типів верстання. Розглянемо докладніше кожен з видів.

Блокове верстання

Сучасний тип верстання, який дозволяє створювати якісний і функціональний сайт. Суть методу в тому, всі елементи розташовуються в блоках (контейнерах). Блоки незалежні, але при цьому регулюються. Програміст може задавати їх розмір, колір та ін. Ресурс на блоковому верстанні краще сприймається браузерами, при цьому самі блоки гарантують адаптивний дизайн, тобто він читається з будь-якого пристрою (планшета, смартфона). Крім того, пошукові системи краще розпізнають блочне верстання, що позитивно впливає на ранжування сайту.

Блоки створюються за допомогою тега <div>.

Табличне верстання

Один з перших типів верстання, де верстальник використовує тег <table> (задає параметр таблиці) і <tr> і <td> (новий рядок і новий стовпець відповідно). Зовні сайт на такий верстці виглядає красиво, його всі елементи урівняні. Однак, ресурс буде довго підвантажуватися – це мінус. Особливо якщо на ньому є багато картинок, відео та ін.

Шаровий метод

Даний метод верстання має на увазі під собою просте накладання шарів. В такому випадку використовується всього один тег – layer. Фахівці не особливо беруться за таке верстання, так як воно ще не дороблене.

Семантичне верстання

Основне завдання такого верстання – зменшити кількість тегів, при цьому створити читабельний код. Завдяки цьому сторінка буде швидше завантажуватися і ранжуватися в пошуковій системі. Використовуючи таке верстання варто пам’ятати лише про одне правило – використовувати теги, які будуть більш точно передавати тип контакту.

Можна розділити найважливіші елементи сайту на такі групи:

 • текстові теги;
 • медіа теги;
 • теги структури документа;
 • кореляційні теги.

Валідне верстання

Під цим поняттям мається на увазі відповідність стандарту W3C, а також коректне відображення сайту на всіх пристроях. Домогтися валідності просто, достатньо дотримуватися правил побудови коду, а також його оптимізації та мінімізації. Використовуючи валідне верстання сайт може займати більш високі позиції SERM.

Якою програмою верстається сайт?

Спеціалісти в своїй роботі можуть використовувати кілька типів програм:

 • Різні програми для роботи з зображеннями. Це може бути Фотошоп, Gimp або Krita. Вони необхідні для того, щоб взяти елементи з макета і працювати з візуальним контентом.
 • Різні редактори коду. Найчастіше використовують: Notepad ++, Adobe DreamViewer, CSS3 Generator, UltraEdit, SublimeText, C і інші.
 • Програми для тестування. А саме: CrossBrowserTesting, Markup Validator, IETester, Validator.w3, Dr Watson, CSS Validator.

Яким має бути верстання

Безумовно верстання – це не бездумний набір букв. Тут є свої правила і закони. Якщо ви будете писати твір з тегів, то ваш сайт буде працювати, як мінімум не коректно.

Критерії правильного верстання:

 • Воно повинно бути кросбраузерним. Тобто сайт повинен нормально відображатися в різних браузерах (Хром, Опера і т.д.)
 • У коді не повинно бути ніяких помилок. Всі теги закриті, код має чітку структуру.
 • Найкращим варіантом вважається блокове верстання. Але важливо, щоб воно було адаптивним під всі пристрої.
 • Вміст НТМL і CSS має бути прописано тільки малими літерами.
 • Всі заголовки, абзаци, цитати правильно структуровані, їх стилі потрібно продумати заздалегідь.
 • Збережений початковий макет.

 Якщо дотримуватися цих правил, то сайт буде працювати правильно і швидко. При необхідності інші фахівці зможуть розібратися в вашому коді.

Які труднощі є у верстанні сайтів

Якщо подивитися на код сторінки, то можна подумати, що верстання під силу навіть тим, хто ніколи не стикався з написанням сайтів. Досить просто вміти користуватися парочкою програм і знати основні теги. Але якби це було так легко, всі сайти були б ідеальні, та й кожна би третя людина була верстальником.

Можна виділити кілька проблем з яким стикається back-end розробник:

 1. Не завжди те, що малює дизайнер можна реалізувати технічно.
 2. Немає єдиного стандарту. На жаль кожен браузер по-різному відображає одні й ті ж елементи. Верстальщику необхідно витратити час на постійну перевірку одного і того ж елемента на різних платформах.
 3. Якщо макет містить нестандартні шрифти, то це теж може викликати невеликі складнощі.
 4. Роблячи адаптивний сайт, варто врахувати особливість кожного пристрою, так як не вся анімація буде відображатися коректно.

Перевірка верстання

Після завершення верстання необхідно протестувати його. Базова перевірка включає в себе прогін сценарію в декількох браузерах і пристроях. А для того, щоб бути впевненим в коректності проведеної роботи перевірте:

 • Чи відповідає верстання заданому макету. Можете використовувати інструмент Pixel Perfect.
 • Перевірка кросбраузерності. Це проробляється вручну.
 • Коректність роботи на екранах з різним розширенням. Якщо у вас будуть проблеми з фоновим зображенням, така перевірка дозволить це визначити.
 • Перевірка адаптивності на різних пристроях. Для цього досить використовувати getbootstrap.com.
 • Перевірка JavaScript. Для цього достатньо просто відкрити браузер і подивитися код сторінки, якщо будуть помилки, вони будуть виділені червоним кольором.
 • Перевірити валідацію коду і швидкість завантаження сторінки.
 • Перевірити чи коректно відображаються шрифти на Windows, Linux і MАС.

Скільки коштує верстання сайту

Логічно, що вартість верстання залежить від складності самої задачі. Також на ціну впливає і те, до кого ви звернетеся: до фрілансера або в агентство. В середньому ціна години роботи верстальника – від 100 до 600 грн (професіонал).

Орієнтовні ціни на верстання сайту:

 • Верстання лендінгу – від 4000 грн;
 • Верстання інтернет-магазину – 11 500 грн;
 • Верстання сайту по макету PSD – від 2000 грн;
 • Верстання інтернет-магазину – від 4000 грн;
 • Верстання однієї сторінки сайту – від 400 грн;
 • Верстання одного блоку на сторінці – від 200 грн.
Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.