Веб студія » Блог » Як дізнатися на якому движку зроблений сайт?
Дата публікації: 25 Червня 2021

Як дізнатися на якому движку зроблений сайт?

Зміст:

Здавалося б, навіщо знати про те, на якому движку зроблений сайт конкурента? А ви уявіть, серфите ви по Мережі і раптом, абсолютно випадково, натикаєтеся на сайт, де все ідеально. Відразу вам захотілося створити собі такий же, ресурс. Ну або як мінімум взяти його за основу. І перше, що потрібно знати, так це движок сайту. У даній статті ми розповімо про те як дізнатися CMS конкурента і чи є інструменти, які дозволять зробити це швидко, в один клік.

Що таке CMS?

Почнемо з того, що таке движок сайту. Це програмне забезпечення для роботи з вмістом сайту. Офіційна назва – СМS. Якщо розшифрувати, то це виглядає так Content Managment System. Тобто система управління контентом. Вона спрощує процес всього редагування інформації на сайті, і дає можливість взаємодіяти адміністратору з базами даних. Ніяких особливих технічних навичок фахівця не потрібно.

Існує достатня кількість движків і кожен з них має свої особливості, опції адмін-панелі і дає можливість реалізувати унікальний дизайн. Найпоширеніші движки:

 • Joomla;
 • WordPress;
 • OpenCart;
 • Drupla;
 • 1C Bitriх.

Це далеко не весь перелік движків, але саме вони найпопулярніші серед розробників.

Навіщо визначати CMS сайту?

Ми вище вже написали навіщо в принципі потрібно визначати движок. Але не буде зайвим ще раз відзначити, що на стартовому етапі створення сайту, кожен розумний розробник вивчає конкурентів. У ТОП потрапляють хороші, якісні ресурси. Саме їх можна взяти за основу свого майбутнього проекту.

Візуально оцінити на якому саме движку створено сайт у вас не вийде. А неправильний движок може викликати безліч проблем. Наприклад, інтернет-магазини розробляють на OpenCart або PrestaShop. Не знаючи цього, багато новачків створюють ресурс на WordPress. Але він більше підходить для блогів, форумів і невеликих магазинів. І про це потрібно пам’ятати.

Але з іншого боку, вебмастера приховують інформацію про движок, так як знаючи цю інформацію хакери з легкістю зламають сайт. Проте є способи дізнатися СМS без злому.

Визначення CMS сайту вручну

Щоб визначити на якому движку зроблений сайт, бути програмістом не потрібно. Є різні способи отримати дану інформацію. Наприклад дізнатися CMS можна вручну.

Перегляд вихідного коду сторінки

І так, щоб легко і швидко визначити на якому ж движку зроблений сайт, достатньо подивитися в основу сайту, вірніше сказати, вивчити його вихідний html-код. Для цього в браузері просто натискаємо Ctrl + U. А точно визначити СМS можна за допомогою мета-тега “generator”. Не виключено, що ви його не знайдете, так як розробники можуть прибрати цей рядок.

Перевірка шляху до файлів оформлення

Цей метод, як і попередній, можна реалізувати на сторінці з вихідним кодом. Знайдіть у списку посилання на файли оформлення сss і js. Для Вордпресс в корені буде написано “wp-content” або “wp-includes” (wp – скорочення від WordPress). А ось в корені Drupal система виглядає так – / sites / default / files.

Службові сторінки в robots.txt

Будь-який сайт, неважливо на якому движку він зроблений, має файл robots.txt. Він відповідає за заборону показу технічних сторінок, їх дублювання і заборону на індексацію. Саме в ньому і можна знайти інформацію про використаний СМS.

Відкрийте потрібний сайт і додайте в кінці рядка адреси “/robots.txt”. Для Вордпресс все буде очевидно, так як на одному з перших рядків так і буде вказано, що використовується WP. З движком Drupal теж все просто. У файлі буде рядок Disallow: /? Q = admin /.

У цій справі важливо не поспішати і уважно вивчити файл.

Вхід в адміністративну панель

Є ще один спосіб перевірити який движок використовує конкурент. Для цього достатньо ввести вхід в адміністративну панель. Тут теж нічого складного, просто потрібно прописати певну приставку і чекати поки сторінка завантажитися. Якщо одна не спрацювала, спробуйте іншу. Звичайно не факт, що цей метод спрацює, але спробувати можна, адже за попит, не б’ють в ніс. А кажучи про вхід в адмінпанель, то тут ми бачимо наступне:

 •       site.com/wp-admin/ – WordPress;
 •       site.com/administrator/ – Joomla;
 •       site.com/admin/ – OpenCart;
 •       site.com/user/ – Drupal;
 •       site.com/auth/ – 1С Бітрікс.

Пошук движка в футері сайту

Досить часто в футере сайту вказується інформація про те, який движок використовується розробниками. Найчастіше такий варіант використовують, коли створюють сайт на шаблоні, причому на безкоштовній версії. Інформація може бути вказана дрібним шрифтом. Але, топові сайти відключають цю функцію, так як серйозність компанії відразу втрачається.

Визначення структури URL-посилань

Цей метод актуальний тільки в разі, якщо посилання не піддавалося обробці генератора URL. Ось наприклад на движку Вордпресс необроблений адрес сайту виглядає таким чином: site.com/р=123.

На CMS Joomla посилання такого роду виглядають так:

 • site.com/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=345
 • site.com/content/view/12/345/

Необроблені посилання МaxSite CMS – / page / uznat-cms-sait, а для CMS IPB характерний такий вигляд посилань: /index.php?showtopic=25

Онлайн-сервіси для перевірки CMS

Якщо вам не підійшли вищевказані способи, то ви можете скористатися спеціальними сервісами. Їх існує величезна кількість, але лише деякі допоможуть точно визначити СМS сайту-конкурента. Розглянемо кращі варіанти докладніше.

iTrack.ru

Всього в два клініка даний сервіс можете визначити движок сайту. Він здатний визначити до 60 сучасних CMS. Все, що потрібно зробити – перейти на сайт сервісу і ввести URL, що цікавить вас. Відзначте, що ви не робот. І просто натисніть кнопку “визначити CMS”. Через кілька секунд ви отримаєте результат. Все просто.

WhatCMS

Ще один сайт, де кожен може дізнатися інформацію про конкурента, починаючи від використаного движка, закінчуючи мовою програмування. Інструмент визначає понад 390 CMS. Як і у випадку з iTrack.ru, досить просто ввести посилання сайту і натиснути відповідну кнопку. Все, пару секунд і результат буде виведений на монітор.

Built With

Один з найпопулярніших сервісів, який вкаже не тільки CMS, але і дасть детальну інформацію про використовувані інструменти, покаже аналітику сайту і мову програмування. Після того як ви вставите посилання сайту для отримання потрібної інформації, відомості про движок будуть внизу. Але в будь-якому випадку, те, що надає сервіс зайвим не буде.

Wappalyzer – розширення для браузерів Chrome і Firefox

Можна піти ще далі і встановити на браузер (Firefox і Chrome) безкоштовне розширення Wappalyzer. Воно автоматично визначає CMS сайту в один клік. Після того як ви встановите софт і натиснете кнопку вгору, відкриється вікно з інформацією, де коротко будуть перераховані всі технології, що використовуються на сайті, в тому числі і CMS.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.