Веб студія » Блог » 10 причин, чому не варто використовувати готові шаблони сайтів
Дата публікації: 23 Листопада 2020

10 причин, чому не варто використовувати готові шаблони сайтів

Зміст:


Кожен бізнесмен намагається перевести свій бізнес в онлайн, або прагнути відкрити свій інтернет-магазин. У цьому є своя логіка, адже велика частина покупок, на щастя чи ні, відбувається саме в режимі онлайн. У будь-якому випадку прийнявши таке рішення, необхідно задуматися про створення самого сайту.

Важливим етапом розробки – дизайн. Якщо ви вибрали послуги невеликої веб-компанії або окремого фрілансера, вам відразу запропонують використовувати спеціальні шаблони. Безумовно, такі ресурси мають переваги – ціна і швидкість створення, проте є моменти про які варто знати, адже вони можуть вплинути на розвиток бізнесу.

Що таке шаблонний дизайн сайту?

Шаблони html є сторінками, які раніше вже були розроблені дизайнерами і до них вже підключено все найнеобхідніше: СSS, Java- скрипти, PSD та інше. Вся робота з таким сайтом буде зводитися до наповнення його контентом. Найчастіше, шаблони створюються для максимально зручного редагування інформації. Тобто створити такий сайт може будь-хто з мінімальними навичками.

10 причин на користь кастомних рішень

Почнемо з визначення. Кастомний – означає зроблений за індивідуальним проектом, тобто повністю заточений під конкретного користувача. Він несе в собі індивідуальні риси, на відміну від масового і стандартного. Чому ж фахівці Києва та інших міст в один голос стверджують, що саме такі сайти зроблять бізнес впізнаваним і затребуваним? Постараємося розкласти все по полицях, щоб більше питань не виникало.

1. Унікальність

І так зрозуміло, що якщо у вільному доступі є безліч шаблонів, при чому безкоштовних, кожен бажаючий може скачати їх. Але в такому разі про унікальність і мови бути не може. Ви з легкістю можете наштовхнутися в інтернеті на такий же сайт. Це не особливо добре вплине на розвиток бізнесу і бренду.

Варто пам’ятати, що саме оригінальність – головна перевага, яке відобразитися на конверсії і трафіку. Крім того, використовуючи шаблонний варіант, впровадити в нього особисті побажання не вийти.

2. Брендінг

До першого пункту можна додати і той факт, що готові шаблони не дозволяють формувати айдентику (сукупність елементів, які створюють образ компанії в очах споживача). Шрифти, колірна палітра, логотипи та інше. Все це впливає на розвиток бренду, не варто недооцінювати цей момент.

3. SEO просування сайту

Звучить дивно, але пошукові роботи вміють розрізняти унікальний сайт від шаблонного. На жаль в гонитві за економією (шаблонні сайти коштують дешевше) ви ризикуєте отримати ресурс, який не принесе вам прибутку в результаті. Справа в тому, що шаблони можуть погіршити просування, особливо інтернет-магазину і корпоративного сайту. Також це може стати причиною низьких позицій в пошуковій видачі.

4. Вшиті посилання


Незважаючи на те, що шаблонні сайти розробляють професіонали, вони можуть бути небезпечними для вашого бізнесу. Розробники часто впроваджують в файли index або function посилання на свої сайти. З їхнього боку це досить не поганий спосіб збільшити кількість посилань, однак для вашого ресурсу такий шаблон стане справжньою проблемою, адже очистити від сторонніх посилань код сайту, не так і легко.

5. Бізнес-орієнтованість

Унікальні, кастомниє сайти хороші тим, що фахівці проводять бізнес-аналіз для компанії, вивчають потреби ЦА і заточують проект чітко під замовника і його клієнтів. З таким ресурсом буде зручно працювати не тільки власнику сайту, але і користувачам.

Використовуючи навіть адаптивний шаблон сайту він вам не дозволить налаштувати все під себе. На жаль весь функціонал там обмежений. До слова, самий мінімум функцій і можливостей зустрічається у безкоштовних шаблонів.

6. Інтеграція

Говорячи про бізнес, варто пам’ятати те, що крім сайту, ви працюєте з великою кількістю інструментів, що спрощують роботу: СРМ, ERP-системи, соціальні мережі та інші допоміжні сервіси. Щоб робота була злагодженою варто інтегрувати їх зі своїм сайтом. І тут, у власників безкоштовних шаблонних сайтів, виникає невелика проблема – зробити це нереально.

7. Конкуренція

Даний пункт тісно пов’язаний з пунктом “Унікальність”. Маючи свій власний інтернет магазин, логічно, що у вас будуть конкуренти, які пропонують такі ж товари і послуги. Щоб утримати відвідувача, варто звернути увагу на власний бренд і кастомізірованность.

8. Юзабіліті

Ще один пункт, який, здебільшого, спрямований на зручність для користувача. Вибираючи нешаблонний сайт, розробники зможуть правильно розташувати ста- елементи і блоки, де буде розміщена приваблива і важлива інформація для користувача. Велика частина шаблонних сайтів не дозволяє верстати текст, додавати унікальні елементи, міняти зображення, слайдери, анімації та інше. Створюючи сайт, в першу чергу, думайте про клієнта, а не про те, як би заощадити. Тільки тоді ви зможете досягти поставлених цілей.

9. Тенденції

Ще один мінус шаблонних сайтів в тому, що вони швидко застарівають. На жаль адаптувати їх під нові тренди (дизайн і функціональність) практично неможливо. А ось сайт, написаний з нуля, легко піддається редизайну. Розробник може додати невелику фичу, щоб підвищити інтерес до вашого ресурсу.

10. Юридичні питання


Купуючи готові шаблони сайтів важливо перевірити таку інформацію, щоб уникнути проблем в майбутньому:

  • Хто є офіційним власником обраного вами шаблону. Чи допускаються виправлення.
  • Чи можна переводити шаблон на інші мови.
  • Це важливо тим, хто хоче створити багатомовний ресурс.
  • Чи обов’язково додавати посилання на авторів шаблону.

Сайт на шаблонах може і хороша ідея, але тільки для тих, хто створює невеликий ресурс. А ось унікальний веб-сайт – проект на довгострокову перспективу. Його можна покращувати. Так, на його розробку піде більше часу, але в підсумку виходить краще рішення для вашого бізнесу.

5/5 - (1 vote)
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.