Веб студія » Блог » Як‌ ‌обійти‌ ‌блокування‌ ‌сайтів
Дата публікації: 16 Лютого 2021

Як‌ ‌обійти‌ ‌блокування‌ ‌сайтів

Зміст :

Аби не заглиблюватися в політичні питання з недавніх часів багато сайтів для українських користувачів блокуються. Але це не означає, що можна попрощатися з улюбленими сайтами. Завжди є способи обійти блокування. І напевно всі про них знають. У даній статті ми розповімо, як можна обійти блокування ресурсу і який з варіантів краще.

Як працює блокування сайтів

Під блокуванням сайту мається на увазі закриття доступу до інтернет-ресурсу. На сьогодні існує кілька способів блокування сайту: за допомогою антивірусу, програмами-блокувальниками і за допомогою фаєрвола. Причина блокування, в нашому випадку – прийнятий закон IV президентом України (2017 рік) через санкцій проти Росії. На 2019 рік у країні було заблоковано близько 460 сайтів. Основна мета – запобігання відвідування “небезпечних” веб-сайтів фізичним особам. І саме блокування сама радикальна міра.

Так як останнім часом кількість заблокованих сайтів зросла, зросла і популярність VPN-сервісів, які дозволяють обійти цю штучно введену заборону.

Кращі способи для обходу блокування

Для багатьох, блокування сайту стала серйозною проблемою. А з урахуванням того, що кількість таких ресурсів зростає щодня, без обходу блокування тут не обійтися. Розглянемо кращі способи, які дозволять відвідувати сайт в колишньому режимі.

Веб-браузер Opera

У браузері Опера вже є вбудована служба VPN, такий браузер називається Opera VPN. Використовуючи такий софт можна з легкістю відвідувати заблоковані сайти. У такого браузера є всі стандартні функції. Обхід блокування здійснюється за географічним принципом. Крім того, всі особисті дані користувача захищені від крадіжки.

Суть роботи веб-браузера Опера полягає в тому, що служба VPN організовує віртуальну приватну мережу через свої сервери. Звичайно самостійно ви не вибираєте конкретне місце розташування, тільки регіон. Використовуючи налаштування, можна відключити використання vpn в пошукових системах.

Переваги використання Опери:

 • Юзер сам може вибрати регіон через який буде перенаправляти трафік. Пропонується достатня кількість варіантів.
 • Використовується 256-бітове шифрування для захисту з’єднання.
 • При використанні ВПН не реєструється ніяка інформація з вашою активністю в інтернеті. Крім того не фіксується і реальний IP-адрес користувача.
 • Безкоштовний браузер, який можна встановити як на свій стаціонарний комп’ютер, так і на свій смартфон.

Але при цьому всьому, не варто очікувати від цього браузера високій швидкості. Оперу з VPN можна використовувати не для постійного обходу блокування. Наприклад користуватися Netflix не вийде, так як буде сильно низька швидкість. Щоб скористатися Оперою з VPN досить просто запустити його на своєму ПК, перейти в розділ “Налаштування” і відкрити розділ “Додатково”, де вибрати вкладку “Безпека”. Там буде поле VPN, натиснути “Включити”. В адресному рядку браузера буде значок vpn, коли ви заходите на заборонений сайт, попередньо натисніть “Включити”. Там же можна вибрати і регіон з якого буде здійснювати вхід.

Сторонні розширення для браузерів

Для кожного браузера розроблені спеціальні плагіни, які дозволяють обійти блокування сайту. До таких розширень можна віднести:

 • FriGate.
 • ZenMate.
 • Browsec.
 • Data Saver.

 Робота такого софта схожа на роботу VPN. Працюючи через такі розширення користувач може уникнути стеження за собою з боку інтернет-маркетологів і розкрадання особистих даних. Розробники пропонують базові безкоштовні версії і платні, з більш розширеними функціями.

VPN-сервіси

На сьогодні існує достатня кількість VPN-сервісів, які дозволяють обійти блокування сайтів. Кожен з них відрізняється функціоналом, легкістю використання і т.д. Можна виділити деякі з кращих:

 1. NordVPN. Надає користувачам надійну шифровку, яка пропонує повну конфіденційність. Можна використовувати як на смартфоні, так і на стаціонарному комп’ютері. Доступно більше 5000 сервісів в 59 країнах світу. Крім стандартної функції обходу блокування, даний сервіс пропонує додаткові функції: подвійний захист зміни місця розташування, маскуючі сервери, виділений IP адрес і багато іншого. Вартість – близько 12 доларів / місяць. Є пробні, безкоштовні 30 днів.
 2. Surfshark. Дозволяє обходити блокування з ПК, смартфона і навіть з Хbox і телевізора. Пропонується 1000 серверів в 61 країні світу. Підключаючи ВПН, IP-адреса користувача змінюється. До основних функцій можна віднести: відсутність логів, автоматичне відключення при розриві з’єднання, є режим маскування і режим “без кордонів”, блокування реклами. Вартість за використання – 11,95 доларів США / місяць.
 3. RusVPN. За назвою очевидно, що це російський ВПН-провайдер, який обіцяє безпечний і легкий серфінг в Інтернеті. Користувачам пропонується близько 400 сервісів в 50 країнах світу. Даний сервіс вирішує такі завдання: приховує реальну IP-адресу користувача, допомагає швидко обійти блокування сайту, захищає персональні дані користувача. Вартість близько 400 рублів на місяць.
 4. Hotspot Shield. Потужний VPN-сервіс з безкоштовним тарифом. Пропонує кілька тисяч серверів в 70 країнах світу. Володіє високою швидкістю з’єднання.

Tor Browser

Якщо немає бажання встановлювати спеціальний софт для того, щоб обійти блокування, можна скористатися браузером Tor. Він використовує кілька шарів шифрування, повністю приховуючи дані про користувача.

Щоб скористатися даним браузером, його необхідно завантажити і встановити за такою ж схемою, як і звичайний браузер. Він буде доступний для всіх ОС (Windows, Linux і Mac). З мінусів Тоr – повільна швидкість роботи. Говорячи про принцип роботи, то він такий же, як у фільмах про хакерів: користувача по черзі з’єднують з потрібним сайтом або сервісом через кілька серверів. Як правило, в такому ланцюжку беруть участь три сервера: вхідний, проміжний і вихідний. Якщо говорити перебільшено, то Тоr – такий собі торрент, але тільки хитріше і у вигляді браузера, який приховує IP-адресу. Крім того, він захищає ваші особисті дані і блокує інформацію про те, які сайти ви переглядали.

DNS-сервіси

Існує ще один безпечний спосіб обходу блокування – редагування серверів DNS. Як правило, провайдери блокують ресурси саме на рівні цих серверів. DNS сервера перетворюють IP-адресу ресурсу в URL (посилання сайту) за допомогою якого він і відкривається. І якщо заблокувати IP-адресу на рівні DNS сервера то адреса не перетвориться в URL-посилання, в результаті чого і доступ до сайту буде закритий. Знаючи як це працює, можна легко обійти таке блокування. Зробити це можна в мережевих налаштуваннях. Потрібно зайти в “панель управління” – “центр управління мережами” – “зміна параметрів адаптера”. Далі вибрати “підключення по мережі” і правою кнопкою відкрити “властивості”. У списку знайти Ipv4 і натиснути “властивості” і поставити крапку, використовувати наступні адреси. Вписуєте ДНСи 8.8.8.8. і 8.8.4.4. Можна використовувати інші публічні сервери.

Після потрібно очистити кеш на комп’ютері. Для цього можна скористатися або спеціальним софтом Ccleaner або через командний рядок від імені адміністратора. Можна провести такі налаштування в самому роутері. Але тут потрібно бути вкрай обережним. В налаштуваннях WAN вручну впишіть 8.8.8.8 і 8.8.4.4.

Власний VPN сервіс

Щоб обійти блокування сайту можна використовувати власний сервіс VPN. Здавалося б, навіщо морочитися, якщо можна використовувати сервіси загального доступу. Насправді у них є прихована небезпека – викрадення трафіку. А ось якщо створити власний VPN-сервер, то в такому випадку про те, що ваші особисті дані будуть вкрадені можна не турбуватися. Але варто відзначити, що такий сервіс платний, приблизно 3 долари / місяць. Щоб створити власний ВПН-сервер, необхідно орендувати віртуальний сервер у одного з хостинг-провайдерів. Переваги такого варіанта в тому, що він буде підконтрольний тільки вам. Крім того ви будете впевнені в тому, що він не передає інформацію третім особам і не зберігає інформацію передану вами.

З мінусів такого сервера можна відзначити те, що потрібно заморочитися над установкою.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.