Веб студія » Блог » Напрямок веб-дизайну: плоский дизайн і мінімалізм
Дата публікації: 26 Серпня 2021

Напрямок веб-дизайну: плоский дизайн і мінімалізм

Зміст:

Потрапляючи на сайт перше, що ми бачимо – це його дизайн. На негарний і старомодний ресурс навряд чи захочеться витрачати свій час, нехай він навіть і буде інформативним. Наша стаття присвячена мінімалізму в сфері програмування. Такий дизайн, як його ще називають плоским, набув свою популярність в 2012-2014 роках. Він, до речі, користується попитом і зараз. Простий і лаконічний підійде сайтам будь-якої тематики. Його перевага в тому, що він спрощує досвід користувачів. Але так це чи ні, кожен вирішує сам. Ми ж розповімо вам, що це за дизайн і в чому його особливість.

Що таке мінімалізм в дизайні

Основна ідея мінімалізму або плоского дизайну – зробити акцент на контенті, а не на його оформленні. З назви зрозуміло, що всі наявні на ресурсі об’єкти зображення передаються без об’єму. Здавалося б, навіщо робити такий простий сайт? Кому він потрібен? Насправді особливість такого оформлення в його естетичності. Такі ресурси виглядають дорого і сучасно. Вони виступають в ролі привернення уваги. Флет, так ще називають цей тип дизайну, відрізняється простотою призначеного для користувача інтерфейсу, і він легко адаптується під будь-який тип пристроїв.

Якщо ви все ще думаєте, що “плоский” сайт – це некрасиво, то ви помиляєтеся. І якщо ми наведемо як приклад компанії, які віддали переваги мінімалізму, ваша думка може змінитися. Microsoft одні з перших переорієнтувалися в цю область. До цієї модної тенденції приєдналися: Apple, Google, Amazon, IBM і ін.

Особливості мінімалізму в веб-дизайні

Кожен дизайн має свої особливості. І щоб не бути голослівними ми розповімо про родзинки мінімалізму:

  • Практичність. Принцип такого дизайну полягає в тому, що дизайнер повністю мінімізує кількість стилів, анімацій та ін. Таким чином сайт завантажується швидше.
  • Простота в адаптації. Плоский сайт можна легко адаптувати під смартфон, планшет і ПК.
  • Легкість використання. Користувач може швидко знайти потрібну інформацію на сайті. Крім того, сприймається вона набагато простіше.
  • Краса. Плоскі сайти виглядають досить привабливо, стильно і дійсно, вони чіпляють.

Базові принципи флет дизайну

Щоб зрозуміти суть флет-сайту, розглянемо його базові принципи.

Відсутність об’ємних ефектів

Сама назва говорить про те, що об’ємних елементів тут не буде. Відсутні тіні, градієнт, текстури, відблиски. Тобто всьому властива чистота ліній, лаконічність і простота. Все, що є – контури самого об’єкта.

Простота подання всіх елементів

Як ви зрозуміли, особливість плоского сайту в його простоті. Причому вона повинна бути скрізь. Якщо ви приберете зайві деталі, то зможете привернути увагу до потрібних елементів. Користувач швидко знаходить потрібну інформацію і виконує цільову дію.

Мінімалізм допомагає користувачам зосередитися на важливому. В результаті збільшується конверсія сайту.

Шрифти стають частиною навігації

Ми вже говорили, що основна мета плоского дизайну – висунути контент на перший план. Відповідно оформлення тексту відіграє тут важливу роль.

У flat дизайні використовують шрифт без засічок. Можна використовувати великі написи і жирний шрифт. Блоки краще робити невеликі. У них повинна бути тільки цінна інформація, без зайвого.

Мінімалізм в колірних схемах

Безумовно колір грає важливу роль. У мінімалізму тут свій підхід – використання одного кольору. Яскраві, кричущі кольори намагаються не використовувати. Як правило, перевагу віддають чорному і білому кольору. Але це не означає, що забороняється застосовувати блакитний або жовтий. Можна, але в такому випадку не використовується градієнт, об’ємні текстури та ін. Варто пам’ятати і про те, що колір повинен забезпечити контраст між фоном і зображеннями.

Ідеальний мінімалістичний сайт виглядає так: білий фон і яскравий акцент на важливих елементах. Наляпистість в дизайні – неактуальна, вона відволікає. Чистий сайт подобається користувачами. До слова, це кращий варіант для презентації товару, продукту.

До речі, щодо фону картинки. Для плоского сайту спрацьовують такі правила:

  • Фотографія повинна бути простою, без зайвих деталей.
  • Колір картинки може бути будь-який, головне, щоб був в контраст від фону.
  • Всі зображення повинні бути виконані в одному стилі.
  • Уникайте очевидних ефектів таких як: тіні, градієнти та ін.

Загалом завжди дотримуємося правила: мінімум елементів і кольорів.

Лаконічність і простота

Мінімалізм відрізняється від інших дизайнів тим, що в ньому використовують багато простору. Дизайнер прибирає зайві елементи, роблячи акцент лише на важливому. Необхідно вміти розподіляти інтервал, тим самим привертаючи увагу користувача потрібними зображеннями.

Очевидно, що простата дизайну полягає в достатній кількості простору між картками, зображеннях без фону, інтервалами між заголовками та ін.

Якщо ви думаєте, що багато простору виглядає негарно і сайт буде здаватися недоробленим, ви помиляєтеся. Насправді такий ресурс виглядає стильним. Користувач легко сприймає інформацію. Але важливо не перегнути. Все повинно бути гармонійно.

Композиція в мінімалізмі теж повинна бути простою, але це не означає, що вам нема з чого вибрати. Як правило, дизайнери вибирають модульну сітку, по якій і вибудовують елементи. Якщо хочете зробити сайт більш оригінальним, то можна хаотично розташувати блоки.

Області застосування

Ви вже зрозуміли, що плоский сайт підійде далеко не всім ресурсам. Щоб зрозуміти, чи підійде він вам, зверніть увагу на такі параметри:

  • Потрібні великі тексти і проста структура. В такому випадку мінімалізм буде актуальний. Якщо ж ви плануєте створити багатосторінковий сайт, тоді такий дизайн явно не для вас.
  • Якщо ваша аудиторія молоді люди. Сучасна молодь на ура сприймає такий легкий дизайн. Його цінують за простоту і лаконічність.

Але в будь-якому випадку кожен сайт – індивідуальний. Перш ніж піти в мінімалізм, проведіть аналіз свого ресурсу і ЦА.

Плоскі сайти вже використовуються більше 10 років і при цьому дизайн регулярно розвивається. Наприклад, вже з’явився напівплоский формат, де можна використовувати відблиски, градієнти і півтіні. Незважаючи на свою зовнішню простоту, створити такий ресурс не так і просто.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.