Веб студія » Блог » Обзор та відгуки про CMS 1С-Бітрікс
Дата публікації: 1 Липня 2021

Обзор та відгуки про CMS 1С-Бітрікс

Зміст:

Серед великої кількості комерційних движків 1C-Бітрікс вважається одним з кращих у своїй справі. Він відмінно підійде для створення сайтів будь-якої складності, але в першу чергу, він хороший для ресурсів з високою відвідуваністю з високими вимогами безпеки. За 2017 рік СМS Бітрікс займала понад 60% ринку платних движків в Рунеті. На цій системі створено велику кількість інтернет-магазинів, сайтів державних органів, корпоративних сайтів та ін.

Звичайно, даний движок можна використовувати і для створення невеликих магазинів. Але чи буде коштувати гра свічок? Адже 1С-Бітрікс не безкоштовний движок. У цій статті розповімо, що ж цікавого пропонує CMS Бітрікс і розглянемо сильні і слабкі сторони системи.

Що являє собою 1С-Бітрікс

Почнемо з самого простого і дізнаємося, що ж собою являє даний движок. Це проста, але в той же час складна система, що дозволяє створювати якісні проекти. Движок має свої особливості, які відрізняють його від інших. Тут також є зручні і прості інструменти для редагування шаблонів. Це можна зробити шляхом придбання готового макету або замовити унікальну розробку під свій сайт. Макет швидко завантажується через функціональну панель адміністратора. Зробити це також просто, як і на движку Вордпресс.

Якщо ви вирішили завантажити в CMS самописний шаблон (та й при зміні стандартного) без знань програмування не обійтися. Але звичайно якщо ви замовте макет виточений під ваш сайт, робити вам нічого не доведеться.

Але, якщо розглядати роботу движка, одним дизайном тут не обійтися. Особливість СMS в тому, що його використовують для великих інтернет-магазинів, різної складності порталів та ін. Для дрібних проектів движок може і підійде, але з урахуванням кількості налаштувань і вартості, сенсу в цьому не буде, адже є інші, більш відповідні движки.

Дизайн і робота з шаблонами

Після того як розробник визначився з сайтом і з тим, що він хоче там побачити важливо визначитися з шаблоном. Саме він відповідає за структуру сайту за те, як розташовані всі елементи і за інтерфейс в цілому. Для того щоб провести настройки, потрібно скористатися вбудованим конструктором. В одному шаблоні може бути відразу кілька тем.

Повернемося до налаштувань дизайну сайту, які доступні в візуальному редакторі. Тут є тільки базові можливості. наприклад:

 • заміна текстів і зображень;
 • завантаження різних банерів;
 • правки параметрів відображення елементів;
 • налаштування головного меню;
 • просте переміщення блоків по всій сторінці.

Не зовсім зручно те, що для внесення серйозних змін в шаблон доведеться правити його файли. І тут, без навичок програмування не обійтися.

Якщо хочете відредагувати зовнішній вигляд сайту, то не обов’язково правити стандартний шаблон. Плюс 1С-Бітрікс в тому, що можна додати шаблон від сторонніх розробників. З безкоштовними варіантами буде важкувато, краще придбати готовий варіант у веб-студії Brainlab. За підсумком у вас вийде гарний, функціональний сайт з усіма необхідними блоками.

Функціональні можливості

Щоб зрозуміти, чи потрібен вам сайт на Бітрікс, поговоримо про його основні функції та можливості. Розглянемо докладніше, що ж пропонує дане CMS.

 1. Швидкий сайт. Запустити гарний сайт легко і просто завдяки вбудованим інструментам зміни шаблону. Все це робиться за допомогою візуального редактора.
 2. Різні модулі для інтернет-магазину. Дану систему часто використовують для створення інтернет-магазинів. Тут існує достатня кількість модулів, які розширюють функціональність сайту. Але тут є невелике “але”. Кількість функцій залежить від типу обраної редакції. Ми маємо на увазі вартість пакета. Але про це трохи пізніше.
 3. Безпека. Це величезний плюс даного движка. До слова, багато хто саме через це і вибирає Бітрікс. Тут є вбудоване рішення для перевірки вразливості. Тобто ручна перевірка необов’язкова. Також є автоматичне створення резервних копій. Все, що потрібно зробити – поставити графік і підключити хмарне сховище.
 4. Інструменти маркетингу. У Бітрікс є функції, які забезпечують взаємодію з відвідувачами. Ну і куди ж без SEO. Тут є багато корисних функцій. Якраз про це ми поговоримо далі.

SEO-оптимізація і просування

У розділі “Пошукова оптимізація” (в адміністративній панелі) є параметри SEO. Всередині можна знайти інструменти в яких буде здійснюватися просування, а також інструменти для формування карти сайту і правил індексації. Для докладних звітів потрібно підключити “Веб-аналітику”, яка доступна тільки в редакціях для бізнесу.

Також для управління стандартами СЕО використовується функціональність візуального редактора, де можна прописати ключові слова, під якими буде просуватися розділ. Там же вказується опис і метатеги.

Бітрікс володіє цікавим інструментом – композитний сайт. Якщо підключити дану технологію, то сайт буде визначатися у вигляді двох частин – статистичної та динамічної. У першому варіанті вміст завантажується одразу після переходу користувача за посиланням, а в другій – підвантажується поступово. Це дозволить не тільки заощадити ресурси, але і прискорити завантаження сторінки.

Тут також можна налаштувати пошукові системи Яндекс і Гугл і файл robots.txt.

Цінова політика

Ми вже писали про те, що даний движок платний. Але при цьому розробник пропонує онлайн-демо версію, де є 3 години. Також можна завантажити CMS на 30 днів. Якщо вас все влаштувало і ви хочете сайт саме на цьому движку, потрібно придбати ліцензію. Тут їх всього п’ять:

 1. “Старт”. Вартість – 5400 рублів. Такий тариф дає можливість створити два сайти з будь-якою кількістю сторінок. Непоганий варіант для лендінгу, сайтів-компаній і візиток.
 2. “Стандарт”. Вартість – 15 900 рублів. Можна створювати будь-яку кількість сайтів і є можливість створити на сайті форум, блог.
 3. “Малий бізнес”. Ціна пакету – 35 900 рублів. Відмінно підійде для інтернет-магазину. Кількість створених сайтів – необмежена. Редакція включає в себе А / В-тестування і мобільний додаток магазину.
 4. “Бізнес”. Вартість – 72 000 рублей. Тут, на відміну від “Малого бізнесу” доданий ще ряд модулів, які розширюють функціональність: техпідтримка, онлайн-чат, календар і т.д.
 5. Еnterprise. Ціна даної ліцензії від 339 000 рублів. Підійде для великих проектів з необмеженим масштабуванням. Добре підійде для: величезних інтернет-магазинів, маркетплейсів, систем торгів тощо.

Купівля ліцензії купується на необмежений термін. Але, є чергове “але”. Оновлення, безкоштовне, доступне тільки 1 рік. Після, власник може або залишити все як є і не оновлювати CMS, а можна продовжити отримання оновлень ще на рік. Але це, як ви зрозуміли, коштує грошей. Наприклад, щоб оновити ліцензію “Малий бізнес”, яка коштує 35 900 рублів, доведеться заплатити 21 540 рублів. Тобто 60% від стартової ціни. Аналогічно і для інших тарифів. Не зовсім дешево. Але є хороша новина. У Бітрікс часто пропонують знижки в 10-15%.

Зручність використання

1С-Бітрікс цілком зручний движок. Він відмінно підійде для сайтів, яким необхідний високий рівень захисту. Платформа повністю оптимізована під Рунет. Тут надаються інструменти, що дозволяють відслідковувати відвідуваність сайту. Звичайно це не Гугл Аналітик або Яндекс.Метрика, але теж підійде для збору інформації.

Говорячи про маркетингові інструменти, то тут є багато корисного. Наприклад:

 • Віджети для спілкування з клієнтами.
 • Аналітичні дані.
 • Система розсилок.
 • А / В-тестування.

Щоб розширити функціональність движка, можна скористатися “Маркетплейсом”, де можна знайти готові сайти і інтеграції зі сторонніми сервісами. Одною з корисних функцій – “1С-Бітрікс Адміністрування”. Цей додаток дозволяє управляти замовленнями, стежити за статистикою і редагувати існуючі картки товарів.

Переваги

Бітрікс досить перспективний движок на якому можна створити дійсно гарний і функціональний сайт. Говорячи про сильні сторони системи, то їх тут предостатньо. Розглянемо самі явні переваги.

Наявність редакцій

Перше, що кидається в очі – наявність редакцій. Кожна з них має свої особливості і обмеженнями. Кожен розробник сам вибирає підходящий варіант. Сенс в тому, що можна не переплачувати за функції, якими ви не будете користуватися. Тобто, незважаючи на вартість, яка досить висока, вона залишається максимально вигідною. Це якщо порівнювати з іншими платними CMS.

Візуальний редактор

Як тільки користувач запускає движок, то він відразу потрапляє в візуальний редактор, де і проводить всі налаштування сайту. Перевага всіх шаблонів в їх адаптивності. Тобто сайт буде коректно відображатися на будь-якому гаджеті. Візуальний редактор дозволяє розробникам кастомізувати шаблон. Можна міняти як сам макет, так і окремі його блоки.

Захист сайту

Це важливий плюс движка. Саме Бітрікс вважається однією з найбільш захищених систем, так як тут не тільки вбудовані інструменти, але і є можливість підключати різні модулі безпеки.

Система користувачів

Існують проекти, де доступ в панель управління сайтом повинен мати не один користувач, а відразу декілька. Крім того, їх права можуть відрізнятися. У Бітрікс є можливість створення облікових записів з різними правами.

Недоліки

Звичайно переваг у Бітрікс багато, і про них відразу і не напишеш. Але варто пам’ятати і те що в CMS є недоліки. Розглянемо трохи докладніше.

Дорогі ліцензії

Ми написали, що наявність редакцій з різним набором функцій – це плюс, але ось його вартість – мінус. Справа в тому, що не всім зручно відразу витрачати таку суму грошей, та й оновлювати систему щороку, не всім по кишені.

Послуги розробників

Так, Бітрікс цілком зручний движок, який дозволяє створювати великі та надійні проекти. І якщо ми упустимо вартість самого движка, то той факт, що доведеться платити розробникам нікуди не дінеш. Хіба що ви самі програміст і може розібратися в CMS.

Експлуатаційні проблеми

Якщо налаштувати проект неякісно, ​​то готуйтеся до того, що сайт буде глючити і гальмувати. Можна сказати, що Бітрікс занадто чутливий до встановлених параметрів. Але знову ж таки, якщо ви замовте послуги розробника, то проблем з цим не буде.

Приклади сайтів на 1С-Бітрікс

Наведемо кілька прикладів сайтів на Бітрікс.

Наприклад, ресурс компанії “Софткей-Україна” – перший супермаркет, де продають ліцензійне програмне забезпечення. Працює 24/7.

Компанія MARLIN MOTORS почалася в 2007 році – ексклюзивний дистриб’ютор надувних південнокорейських човнів Sun Marine.

Інтернет-магазин нижньої білизни, інтимної косметики і парфумерії з феромонами.

Альтернативи і конкуренти

Як і будь-яка СМS Бітрікс має конкурентів, а вірніше сказати альтернативи. Користувачі відзначають, що є движки, які цілком ефективніші і можуть впоратися зі своїм прямим завданням – створенням хорошого і ефективного сайту.

 • Ukit. Зручний конструктор, де вся робота виконується в WYSIWYG-редакторі. Є велика колекція тем.
 • uCoz. Являє собою універсальний конструктор, який дозволяє створити хороший сайт без особливих знань. Вартість платних тарифів, набагато приємніша, ніж у Бітрікс. Хоча порівнювати функціональність двох CMS не зовсім логічно, але все ж.
 • Wix. Хороший, якісний конструктор. Створювати на ньому сайти зручно і просто. Відмінно підійде для блогів, лендінгів і невеликих інтернет-магазинів (до 1000 товарів). Родзинка движка – кількість безкоштовних шаблонів.

Якщо ви хочете створити великий і функціональний сайт, то Бітрікс вам підійде як ніхто інший. Якщо ж ви розробляєте лендінг або невеликий інтернет-магазин, то є конструктори, які й коштують дешевше і по функціоналу перевершують Бітрікс.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.