Веб студія » Блог » Обзор та відгуки про конструктор сайтів Wix
Дата публікації: 25 Червня 2021

Обзор та відгуки про конструктор сайтів Wix

Зміст:

Wix являє собою один з найпопулярніших конструкторів в світі. Звучить надто голосно, але все ж. На підтвердження того, можна привести кількість зареєстрованих користувачів – більше 100 мільйонів. Погодьтеся, цифра досить переконлива. Як тільки ви перейдете на офіційний сайт компанії, то відразу відчувається якість. Видно, що розробники знають свою справу. Даний движок популярний у багатьох країнах світу. І зовсім не дивно те, що він потрапляє в ТОП-10 кращих конструкторів сайтів. У цій статті ми розповімо про тонкощі роботи CMS Wix і зробимо висновок, чи варто розробляти сайти на цьому конструкторі чи ні.

Дизайни і робота з шаблонами

З шаблонами у Вікс проблем немає. Тут їх більш ніж достатньо і в залежності від тематики сайту, кожен розробник може підібрати те, що підійде в його конкретному випадку. Для зручності користувачів, все розбито на безліч тематик в кожній з яких є ще пару десятків (а то й більше) шаблонів відмінної якості. Можна витратити годинку, щоб просто подивитися існуючий асортимент, клікаючи на “попередній”. Кожен шаблон цікавий по своєму і убогих варіантів тут немає. Одним словом, дизайнери Wix постаралися на славу.

Є окрема категорія шаблонів під лендінг. Це явно плюс! Також є макети і під блоги, інтернет-магазини та ін.

У WIX кастомізації шаблонів приділили величезну увагу. Користувачеві доступні стандартні настройки типу зміни фону. А є й цікавіші. Наприклад, підключити власні шрифти (якщо звичайно вам мало того, що пропонує конструктор). Також можна налаштувати кордони, відступи, можна зробити навіть анімації. Загалом налаштувань дуже багато і всі вони спрямовані на те, щоб зробити майбутній сайт красивим і функціональним. Крім того, працювати з конструктором просто. Не потрібно володіти особливими навичками і знаннями в програмуванні. Завдяки гарячим клавішам налаштовувати шаблон легко і просто.

Звичайно, найоптимальніший варіант – вибір шаблону, який просто підходить під тип майбутнього проекту. Після, міняйте його так, як забажаєте. Якщо у вас є які-небудь сумніви, то завжди можна подивитися приклади вже готових ресурсів. Пошукайте натхнення.

Можна відразу переглянути свіжі шаблони або популярні. Це, можливо, полегшить ваш вибір. І найголовніше, всі шаблони безкоштовні. Просто бери і користуйся.

Функціональні можливості

Основу існуючого функціоналу визначає сайдбар з розділами опцій і функцій.

 1. Меню і сторінки. Тут представлений список всіх статистичних сторінок ресурсу і пов’язаних з ними пунктів меню. Коли розробник додає нову сторінку, автоматично додається і пункт меню. Розробник може сам створювати сторінки, посилання в меню. Можна планувати сценарій їх відкриття. При необхідності є можливість додати динамічні сторінки, які підтягують контент в міру його поновлення. Крім того є можливість призначати видимість і налаштувати SEO, зробити сторінку головною тощо.
 2. Фон. Ви можете вибрати будь-який фон для сайту у вигляді картинки, кольору. Крім того, є можливість завантажувати відео. Ролик відеофона може бути абсолютно будь-який. Це явне зробить ваш сайт більш привабливим.
 3. Додати. Конструктор Wix дає можливість додавати на сторінку такі елементи: текст (готові стилі, заголовки, робота з текстовим редактором), фото (завантаження зображень власних або з існуючої колекції Вікс), списки і таблиці і ін.
 4. Додатки. Дуже сильна частина конструктора – наявність фірмового магазину розширення. Тут міститься величезна кількість додатків (більше 252). Наприклад: форми, робота з соціальними мережами, галерея і т.д. Можете додати інтерактивний календар для e-mail-розсилки. Близько половини доступних додатків абсолютно безкоштовні.
 5. Блог. Тут користувачеві доступна активація новинної стрічки, де можна додавати нові розділи і редагувати пости.

Це далеко не все, що можна знайти на конструкторі Wix. Розглянемо докладніше типи сайтів, які можна створити на Вікс.

Створення сайтів-візиток

Ми вже говорили, що Wix – відмінний варіант для створення бізнес-сайтів, як для приватних підприємців, так і для компаній. Причому можна створювати ресурс під будь-який напрямок. Будь це продаж одягу або надання юридичних послуг. Є багато готових шаблонів, які цілком привабливі. Перевага шаблонів Вікс в тому, що вони коректно відображаються на ПК і мобільному пристрої.

Знову ж можливостей для кастомізації дизайну море. Ви можете зібрати шаблон з нуля. Він буде унікальним і матиме все необхідне. Є гнучка настройка галерей, форм, шрифтів, спливаючих вікон. Є навіть можливість підключати будь-який веб-сервер: CRM, повідомлення, інтеграцію з соціальними мережами тощо.

Для управління бізнес-процесами є Wix Ascend – повноцінний робочий кабінет з безліччю корисних налаштувань. Наприклад, живий чат з клієнтами, прийом онлайн-платежів тощо.

Створення лендінгів

Говорячи про односторінкові шаблони, то тут їх злегка менше, ніж візиточних. Близько 40 варіантів. За якістю вони теж прості і повністю заточені під промо-сторінки. Наявний редактор дозволяє зверстати в ручну сайт будь-якої складності. Правда тут потрібно трохи розбиратися в верстці і коді. На Wix можна створити сайт під вебінари, організаторів концертів та ін. Завдяки анкорним посиланням з головного меню, можна легко і швидко реалізувати доступ до блоків.

Wix веде детальну статистику по всіх видах активностей на сторінці. Це дає можливість розробнику аналізувати ефективність. Крім того, ви легко можете налаштувати контекстну рекламу і просувати проект в соціальних мережах.

За підсумком можна сказати, що в цілому Wix відмінно підходить для створення лендінгу, але сил на дизайн буде потрібно більше. Але за підсумком можна отримати відмінний і унікальний сайт.

Створення блогів

Не кривлячи душею можна сказати, що Wix – кращий движок для створення якісного та повноцінного блогу. CMS пропонує безліч корисних налаштувань: SEO, рубрики, мета-теги і теги, превью, мотивація відвідувачів до читання поста тощо. Є можливість планувати запис (відкладена публікація). Щоб пости були більш привабливими можна додавати фото, відео, анімації. Можна сортувати публікації для зручності пошуку. Розробник може створювати скільки завгодно сторінок.

Важливою перевагою є і наявність вкладки аналітики і налаштування блогу для автора (якому можна делегувати права на публікації статей). Загалом варіантів налаштувань дуже багато. Можна створювати цікавий і привабливий блог, зручний для користувачів і самих розробників.

Створення інтернет-магазинів

Конструктор Вікс має досить потужний модуль для створення інтернет-магазинів – Wix Stores. Він доступний за умовчанням. Знайти його можна в панелі інструментів. Користувачеві доступно кілька форматів вітрини: сітка, слайдер, одинична позиція, схожі товари, кошик з додаванням туди товарів, конвектор валют тощо. Движок дозволяє налаштовувати магазин для продажу фізичними та цифровими продуктами.

Говорячи про налаштування, то тут їх теж багато, навіть занадто багато. Не факт, що користувачі використовують хоча б половину існуючих. З найосновніших можна виділити: виведення колекції з певними позиціями (обираєте самостійно), параметри фото, показ фільтрів. Також налаштовується колір фону, шрифти, кнопки і все інше.

Товарами також можна ділитися в соціальних мережах і додавати проморолики. Говорячи про способи доставки і оплати, то можна вибрати самостійно або залишити автоматичні настройки (в залежності від регіону).

Ну і куди ж без аналітики. Як і для інших типів сайту, є все найнеобхідніше. З Wix можна створити красивий і функціональний інтернет-магазин.

WIX ADI або Wix Editor?

Конструктор пропонує користувачеві два варіанти софта Wix ADI і Wix Editor. Перший варіант являє собою штучний інтелект для створення сайтів на основі базової інформації. Щоб створити ресурс на Wix ADI, необхідно вказати такі дані:

 • нішу вашого бізнесу;
 • назву компанії;
 • мету створення сайту;
 • логотип і бажана колірна гамма;
 • інформацію загального плану (місце розташування компанії, контакти, посилання на соціальні мережі тощо).

Протягом однієї хвилин система підготує макет на базі наданої інформації. Здається, що це щось з розряду фантастики. Але насправді це працює дуже просто. Wix збирає інформацію в Мережі про вашу компанію і сортує її і створює структуру шаблону. Результат буде цілком прийнятний. Якщо ви створюєте свіжий проект, то інформації на запропонованому макеті буде мінімум.

Отриманий сайт можна налаштовувати. Безумовно ADI не замінить стандартний редактор Wix Editor, який ми розглядали вище. Вони не конкуренти, а швидше просто доповнюють один одного. Найоптимальніший варіант – це створити сайт на ADI і отримавши готовий макет перейти в стандартні налаштування Wix Editor.

WIX Corvid

Wix Corvid – просунута заміна Wix Code. Активувати його можна в меню редактора “Інструменти”.

Розглянемо застосування Wix Corvid по частині взаємодії з базами даних. Тут він вирішує такі питання:

 • Додавання інтерактивних елементів через панель властивості.
 • Використання динамічних сторінок для відображення контенту.
 • Використання баз даних в якості джерела контенту для віджетів сайту.

Загальний сенс в тому, що Вікс можна підключити до будь-якого елементу на сайті.

База даних являє собою таблицю з кількістю полів і рядків і при її створенні конструктори запропонує вибрати тип:

 • Загальні права. У цьому варіанті перегляд контенту сайту доступний будь-якому відвідувачу.
 • Для зареєстрованих. Дані збираються через форми і перегляд публікації і інформація доступна тільки тим, хто зареєстрований.
 • Доступ тільки для адміністратора сайту.

Разом з Wix Corvid можна створювати додаткові маркетингові і eCommerce-інструменти, а також автоматизувати процеси, запустити планувальник завдань / зустрічей і багато іншого.

SEO-оптимізація (Wix SEO Wiz) і просування

Конструктор Wix пропонує функціональний додаток, де можна налаштувати всі необхідні параметри СЕО і підготувати сайт для взаємодії з Google і Яндекс. Всі важливі процеси для пошукової оптимізації зібрані в одному місці.

Перевага в тому, що СЕО-інструмент досить просто поданий. Хоча по суті, він такий же, як і на інших конструкторах.

Перелік кроків, які потрібно пройти в Wix Seo Wiz:

 • назва бренду компанії;
 • вибір бізнесу із зазначенням місця розташування;
 • введення основних ключових слів / фраз, які визначають діяльність вашої компанії.

СЕО-майстер покаже чек-лист, де буде вказано, що необхідно зробити для того, щоб пошукова оптимізація була ефективною.

В налаштуваннях можна примусово поставити сторінки на індексацію в Гугл і підключити SSL-протоколи. Також можна створювати 301 редирект. В панелі управлінь підключається Google Analytics, Яндекс.Метрика, Піксель Facebook.

До переваг SEO від Wix є те, що є технологія, яка прискорює завантаження сторінки WixTurbo.

Цінова політика (ціни на тарифи)

Ми вище писали, що у WIx багато шаблонів безкоштовні. Але тут є один мінус – не можна підключити власний домен. Для серйозних бізнесменів, такий підхід до справи зовсім несерйозний. І це значить, що якщо ви вирішили скористатися Wix, то варто задуматися про платний пакет. Тут ми маємо наступне:

 • Підключення домену – 90р / місяць. Скромна оплата пропонує скромні умови. Реклама Вікс залишається, але можна підключити домен. Дається 500 Мб місця на диску і всього 1 Гб пропускної здатності ресурсу.
 • Базовий – 150р / місяць. Тут дається 3 Гб місця і 2 Гб пропускної здатності. Домен в подарунок. Реклама видаляється.
 • Безліміт – 250р / місяць. Реклама відсутня. Дається 10 Гб місця на диску і ваучер на Google AdWords на 75 $. Дається можливість завантажити годинне відео хорошої якості.
 • VIP – 1000р / місяць. Пропонуються всі можливості, що в вище написаних варіантах. 20Гб місця на диску. Можна завантажити 2-х годинне відео в хорошій якості.

Якщо ви створюєте інтернет-магазин, то тут діють такі тарифи:

 • Бізнес базовий – 400 р / місяць. Активація Wix Stores, 20 Гб місця на диску, безлімітна пропускна здатність сайту. Так само пропонується безкоштовний домен на рік і подарунковий ваучер на рекламу від Гугл (вартість 75 доларів) .Є можливість публікації 5-ти годинного відео.
 • Бізнес безлімітний – 600 р / місяць. Тут пропонуються більш просунуті можливості. Наприклад, 32 Гб місця, 10 годин для відеоматеріалів професійний логотип і домен в подарунок.
 • Бізнес VIP – 1000 р / місяць. Дається 50 Гб місця, ВІП-підтримка та безліміт на завантажувані відео.

По суті, ціни на послуги Вікс не такі великі, враховуючи можливості самого сервісу. Крім того, тут завжди проводять різні акції – 50% знижки на тариф. Просто зареєструйтеся на Wix, оплатіть мінімальний тариф, дочекайтеся оповіщення про знижку і встигніть.

Переваги й недоліки

За звичкою, щоб зрозуміти, сильні і слабкі сторони CMS розглянемо плюси і мінуси конструктора:

                    Переваги                           Недоліки
Кількість цікавих шаблонівУ деяких тарифів мінімальна пропускна здатність
Зручна панель адміністратораБагато опцій в редакторі, що ускладнює роботу новачкам
Регулярне оновлення шаблонів
Хороша технічна підтримка
Потужні модулі магазину і блогу
Ефективні SEO-інстурменти
Адекватна вартість 
Наявність віртуального офісу Wix Ascend
Наявність Wix Turbo

Так, Wix не ідеальний, ідеалів в цій справі немає. Але його можна назвати лідером за сукупністю можливостей.

Приклади сайтів

Щоб не бути голослівними, наведемо приклади сайтів, які були створені на Wix.

Інтернет-магазин жіночого одягу. Перевага ресурсу в його простоті. Але при цьому зовні він цілком привабливий. Ви можете переглянути та придбати товари зі зручного каталогу, а на першій сторінці можна погортати look book.

Інтернет-магазин прикрас. Особливість сайту в його оригінальному дизайні і лаконічності.

Сайт з продажу дизайнерських аксесуарів. Відмінний приклад вдалого поєднання дизайну з тематичною спрямованістю ресурсу. Тут все знаходиться на своєму місці. Сайт виглядає ідеально.

Прикладів можна наводить багато, адже кількість проектів на Wix м’яко кажучи, дуже багато. У будь-якому випадку конструктор дозволяє створювати красиві, яскраві і функціональні сайти.

Аналоги і конкуренти

Змагатися з Wix складно. Цей конструктор має функціональний візуальний редактор. Але якщо говорити про можливі альтернативи, то є три варіанти:

 1. Ukit – відмінний варіант для створення бізнес-сайтів (візитка, портфоліо). Ціни тут низькі, часто пропонуються знижки. Цей конструктор відмінно підійде для новачків.
 2. uCoz – гарне CMS для створення великих проектів, таких як інтернет-магазин, форум та ін. Тут навіть Wix програє.
 3. InSales. Підійде для тих, хто хоче створити інтернет-магазин. Він вважається кращим в цій справі. Особливу увагу заслуговує вбудована eCommerce.

Інші конкуренти Wix: Nethouse, Tilda, WordPress.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.