Веб студія » Блог » Порівняння Тільди з Вордпресс - що краще
Дата публікації: 1 Липня 2021

Порівняння Тільди з Вордпресс – що краще

Зміст:

Серед великої кількості движків вибрати потрібний, важко. Наприклад, як знати, яка система краща Тільда ​​або Вордпресс? Обидва CMS популярні серед розробників. Але при цьому кожен має свої сильні і слабкі сторони. У даній статті порівняємо два цих движка за основними критеріями. Це допоможе визначитися з подальшим вибором.

Загальні відомості

Tilda являє собою простий конструктор, що складається з блоків і щоб створити сайт на Тільда, особливими навичками володіти не потрібно. Всі настройки проходять в візуальному режимі. Юзер бачить інтерфейс таким же, як його побачать і користувачі сайту. Такий движок підійде односторінковим сайтам. Хоча і багатосторінкові теж можна створити, але тут доведеться трохи заморочитися.

Говорячи про WordPress, то він являє собою безкоштовний движок, який вважається кращим для створення блогів. Використовуючи стандартні налаштування вийде простий, але красивий сайт. Якщо є бажання розширити функціонал, то можна використовувати платні або безкоштовні плагіни. Але найголовніша перевага цього СMS – наявність відкритого коду.

З цього можна зробити невеликий висновок: Вордпресс і Тільда ​​підходять новачкам, однак і професійні вебмастера використовують ці движки для створення хороших і функціональних сайтів. Тільда ​​- це готове рішення, що дозволяє зібрати сайт, а це значить, що рано чи пізно юзер впирається в межі. А ось Вордпресс пропонує багато плагінів і відкритий код. Тобто рамки тут набагато ширше.

Основне призначення сервісів

Ми вище вже написали, який движок під що підходить, розглянемо це питання докладніше.

WordPress – проста і функціональна система, яку освоїть новачок і вибирає професіонал. Сайти на WP виходять красивими і зручними. А використання плагінів дозволяє поліпшувати сайт. Як правило, WP використовують для створення блогів, різних сайтів інформаційного типу. Але якщо знати як працювати з цим движком, то можна легко зробити і інтернет-магазин, лендінг тощо. Самі ж розробники WP відзначають, що для роботи з їх продуктом потрібно підібрати якісний хостинг і домен.

Tilda – конструктор для односторінкових сайтів. Тільда ​​конструктор нескладний, але і сказати, що у новачка з першого разу все вийде, теж неправильно. Щоб ресурс вийшов красивим, необхідно як мінімум володіти смаком або бути дизайнером.

Підводимо підсумки: Тільда ​​підходить для створення простих, нескладних ресурсів, а ось Вордпресс – для тих, хто хоче створити будь-який сайт.

Порівнюємо функціональні можливості

Порівнюючи два цих CMS варто відзначити функціонал кожного.

У WP вбудований стандартний редактор Guttenberg, який, при необхідності, можна замінити на Elementor. Редактор дозволяє налаштувати сайт і змінити теми. Додаткові плагіни можуть поліпшити функціонал сайту, його зовнішній вигляд і прискорити його роботу.

Саме наявність плагінів робить WP цікавим для розробників. Вони можуть бути:

 • для настройки редиректів;
 • для прискорення завантаження сторінок;
 • для сторінок на сайтах;
 • для оптимізації пошукових систем та ін.

Хочете інтернет-магазин на Вордпресс? Досить встановити eCommerce. Тут можна налаштувати тип оплати, доставки, створити картки товарів і ін. Але відразу зазначимо, що краще встановлювати тільки необхідні плагіни.

З Tila все інакше. Цей движок сильно відрізняється за принципом роботи від Вордпресс – сторінки збираються з блоків. Їх можна додавати в будь-якому порядку, після чого можна налаштовувати зовнішній вигляд кожного блоку. Є шаблони, які, з якоїсь причини, тільки односторінкові.

Дане CMS підійде для блогу. Але найцікавіша функція – Zero Block – редактор для створення власних секцій з нуля.

Говорячи про SEO, то він є в обох системах. Розробник може налаштувати: title, description і URL.

Простота використання

Очевидно, що Тільда ​​простіше в роботі ніж Вордпресс. І все, що треба для Tilda – підібрати відповідний шаблон і наповнити його контентом. Так як Тільда ​​складається з блоків, досить їх просто переміщати по вертикалі (видаляти / додавати). Варто додати, що у блоків є внутрішня структура, яку теж можна редагувати. А якщо є бажання створити блок з нуля, то можна скористатися редактором Zero Blok.

Говорячи про Word Press, то він являє собою просту CMS. Більшість хостингів пропонують установку даного движка автоматично. Ми говорили, що бути програмістом необов’язково, але чим більше ви будете працювати з WP, тим більше буде бажання розширити межі. Необов’язково створювати самому сайт, можна замовити послуги у веб-студії Brainlab.

Що для Tilda, що для WP існує достатня кількість навчальних матеріалів, що дозволяє новачкові швидко розібратися в темі.

Що краще вибрати для блогу: Тільду або Вордпресс?

З того, що ми написали вище стає зрозуміло, що для блогу краще підійде саме Вордпресс. У CMS є все найнеобхідніше, щоб управляти публікаціями, головною сторінкою.

При цьому Tilda теж дає можливість розробнику створювати блоги, хоча інструментів у даного конструктора менше. Ситуацію можна виправити, додавши на конструктор функцію “потоки”, правда вона підійде тільки для коротких постів та й посилання на записи доведеться додавати вручну. А ось в Вордпресс всі пости публікуються відразу (потрапляють в стрічку). Здавалося б, що ця різниця незначна. Але якщо в блозі багато записів, то такі ось дрібниці будуть дратувати.

Що краще вибрати для сайту-візитки: Tilda або WordPress?

На движку WP можна без особливих зусиль створити сайт-візитку. Все, що потрібно зробити – підібрати відповідний шаблон. Можна провести прості настройки (колір, заголовки і шрифти). Тут також можна створити стільки сторінок, скільки потрібно, наповнювати їх контентом.

Ми вже писали, що у Тільди немає багатосторінкових шаблонів, це означає, що без дизайнерських навичок тут не обійтися. І знову ж таки, в ідеалі освоїти Zero Вlock, де можна буде поекспериментувати, створюючи секції з різним дизайном.

Tilda vs WordPress – що краще вибрати для лендінгу?

Для лендінгу відмінно підійде Tilda, так як він заточений саме під такого типу ресурс. Проблем з редагуванням у вас точно не виникне. Розробник з легкістю збере потрібну конфігурацію лендінгу, правда ви не зможете аналізувати конверсію. Тобто, створити лендінг можна, а ось його налаштувати і просувати – ні.

WоrdPress, знову ж таки, цікавіше, адже тут, як мінімум, є нормальна аналітична база. Є і спеціальні шаблони, які заточені під односторінковий сайт. Працювати з Вордпресс просто і легко – підберіть відповідний шаблон і внесіть необхідні зміни.

Порівнюємо ціни: скільки коштує сайт на Tilda і на WordPress?

Очевидно, що багатьох розробників (досвідчених чи ні) цікавить питання вартості. І що ми тут маємо?

WordPressTilda
Движок безкоштовний, платити доведеться за домен і хостинг. Середня вартість платного шаблону – від 40 доларів. Також можна придбати плагіни (якщо мало безкоштовних) їх вартість починається від 5 доларів.Тут є два платних тарифа: Personal, вартість якого 10 доларів / місяць. Такий тариф дає можливість створити 1 сайт з 500 сторінками.Business. Вартість 18 доларів / місяць. Дає можливість створити до 30 сайтів на одному акаунті.

Переваги та недоліки WordPress і Tilda

Щоб вибір було зробити простіше, розглянемо плюси і мінуси кожної системи.

Плюси WP:

 • Безкоштовна CMS.
 • На платформі можна створити сайт будь-якої складності.
 • Для розширення функціоналу є безліч плагінів.

Мінуси:

 • Можливі витрати на покупку шаблону PRO.
 • Багато хто відзначає, що створення сайту на Вордпресс складніше, ніж на Тільда.

Переваги движка Tilda:

 • Відсутність прихованих платежів.
 • Є власна служба техпідтримки.
 • Проста блокова система створення сайту.
 • Є CRM система.

Недоліки:

 • Немає можливості розмістити готовий сайт на свій хостинг.
 • При оплаті тарифу щомісяця, виходить досить дорого.

Перенесення сайту з Тільди на Вордпресс

З обзору стає зрозуміло, що WP зручніше і цікавіше, ніж Tilda. І зовсім не дивно, що у багатьох виникає бажання перенести сайт з Тільди на WP. Але є одне “але”. Робити це доведеться вручну, інших варіантів не існує. Так, це зробити не так просто, як написати, але бажання мати гарний і функціональний сайт, робить своє.

Ми не будемо розписувати як правильно це робити, але загальний порядок дій буде такий:

 • Зареєструватися і встановити WP на хостингу.
 • Визначитися з шаблоном (він повинен підходити вашому сайту).
 • Встановіть тимчасову заборону на індексацію сторінок в пошуковій системі.
 • Створіть меню і структуру сторінок аналогічно існуючим.
 • Поетапно перенести контент.
 • Налаштуйте SEO-параметри. Не забувайте про мета-теги
 • І наостанок – делегуйте домен новому сайту.

Висновок: Tilda або WordPress – що краще?

Можна сміливо сказати, що ці два движка знаходяться в різній ваговій категорії. З точки зору функціональності та гнучкості WP краще. Обмеження, з якими ви зіткнетеся – це ваші вміння та знання. При цьому, щоб створити цікавий сайт знати програмування необов’язково. Плюс і в кількості плагінів, які дозволяють створювати щось особливе.

Але якщо розглядати питання простоти, то тут Тільда ​​лідирує. Але чи завжди простіше – краще? У будь-якому випадку новачки скажуть розробникам спасибі.

А якщо не можете визначитися, що вибрати, то спробуйте пов’язати ці дві системи. У Тільди ​​є плагін що дозволяє інтегрувати створені на WP сторінки.

Перше і основне, що впливає на вибір CMS – тип сайту. Від цього і відштовхуйтеся.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.