Веб студія » Блог » Рейтинг CMS для інтернет-магазину
Дата публікації: 13 Липня 2021

Рейтинг CMS для інтернет-магазину

Зміст:

При створенні інтернет-магазину важливо вибрати правильний движок, адже від цього багато, що залежить: скільки грошей необхідно вкласти в створення сайту, на скільки він буде сучасним і чи залишиться він актуальним через 5 років, чи отримає ресурс хороший трафік і ін.

Зараз існує достатня кількість софта для електронної комерції. Безумовно, різні компанії пропонують різні рішення. І як тут розібратися, що краще саме для вашого магазину? Ми підготували для вас список кращих CMS для інтернет-магазину. Порівняємо їх і зробимо висновок.

Як вибрати CMS для інтернет-магазину?

Для того щоб правильно підібрати движок, потрібно розуміти на що звернути увагу. Пропонуємо вам простий чек-лист, який допоможе визначити движок:

 1. Функціональність – проста технічна оптимізація, адаптивність дизайну. Важлива і можливість управління рівнями доступу та ведення блогу. Це далеко не всі функції, які потрібні для інтернет-магазину, але найважливіші.
 2. Простота настройки. Важливо підібрати таку СМS, де буде баланс між легкістю управління і функціональністю. Так, завдання непросте, але з нашим рейтингом, ви зможете зробити правильний вибір.
 3. Інтеграція зі сторонніми програмами. Якісна CMS повинна мати можливість підключати плагіни, сторонні сервіси статистики і аналітики і т.д. Таким чином вийде створити якісний інтернет-магазин.
 4. SEO. Так як без СЕО немає сенсу створювати сайт, зверніть увагу на наявність: індексації сторінок, управління метаданими, файл robots.txt і ін.
 5. Можливість кастомізації.

Також движки бувають платними і безкоштовними. Безумовно, в першому варіанті функціонал буде розширеним, тому в залежності від потреб, вибирайте свій варіант. Деяким розробникам досить і безкоштовної версії. Якщо ви вибираєте ВордПресс, то його досить доповнювати плагінами, які дозволяють налаштувати сайт так, як потрібно вам і вашим користувачам.

Кращі CMS для створення інтернет-магазину

Вибираючи движок для свого інтернет-магазину можна діяти двома шляхами:

 1. Вибрати спеціальну систему, яка повністю заточена під онлайн-продажу.
 2. Зупинити свій вибір на безкоштовній CMS і просто встановити плагіни e-commerce.

Сказати точно, який спосіб краще, складно. Справа в тому, що вибір залежить не тільки від переваг веб-майстра, а й від поставлених цілей і завдань.

Розглянемо кращі варіанти і порівняємо їх між собою.

WooCommerce + WordPress

Даний движок один з найпопулярніших в світі. На ньому функціонує більш 63 мільйонів сайтів. І що найцікавіше, Вордпресс підходить під будь-який тип сайту, починаючи від одностранічніку, закінчуючи інтернет-магазином. А все тому, що CMS не заточена виключно під електронну комерцію, що і робить її універсальною.

Так як ми розглядаємо створення інтернет-магазину, то розробнику необхідно буде встановити плагін Woocommerce.

Функціонал:

 • наявність відкритого коду;
 • можливість розширювати функціонал за допомогою плагінів;
 • редактор сторінок і зручне управління медіафайлами;
 • публікація записів, товарів і ін;
 • зручна адмінпанель, де все зрозуміло навіть новачкові.

Движок сам по собі безкоштовний, але плагіни коштують грошей. Розробники, які вибирають WP, відзначають, що працювати з цим движком просто, особливо якщо ти новачок в цій справі.

Magento

Даний движок, по типу WP має відкритий вихідний код. Його основне призначення – створення великих інтернет-магазинів. Переваги Магнето в його функціональності і гнучкості. Але, на жаль, він більше орієнтований на західний сегмент.

Базова комплектація передбачає повний набір інструментів для грамотного управління інтернет-магазином.

Функціонал Magneto:

 • Додавання мета тегів на всі сторінки.
 • Створення карти сайту в автоматичному режимі.
 • Налаштування адрес.
 • Наявність системи кешування, що сприяє прискоренню завантаження сторінок.
 • Можливість додавання альтернативного тексту для картинок.
 • Наявність візуального редактора з попереднім переглядом.

Даний CMS має дві версії: розширену збірку, вартість якої залежить від конкретного проекту і безкоштовна Community Edition.

Російська версія має інтеграцію з Яндекс і 1С, а також з соціальними мережами

CMS OpenCart

Досить популярна CMS, яка на більшості хостингів встановлюється в один клік. Перевага движка в тому, що він абсолютно безкоштовний і його можна завантажити на офіційному сайті за вільною ліцензією. Та й оновлення будуть приходити регулярно. Все, на що доведеться вам витратитися – покупка хостингу і домену.

Основна особливість даної системи в тому, що вона передбачає поділ даних, інтерфейсу і логіки на три компонента. Веб-майстер може сміливо кастомізувати їх і окремо.

Прості, стандартні можливості ОпенКарт дозволяють організувати вітрину з рейтингом товарів, а також налаштувати пропозиції супутніх продуктів. Можна запустити знижкову систему, налаштувати способи оплати та доставки. Звичайно ж тут можна переглядати статистику продажів. Як і на WP розширити можливості можна шляхом установки плагінів. Їх тут понад 9000.

Розробник ОпенКарт пропонує достатню кількість шаблонів для створення якісних і функціональних інтернет-магазинів. З мінусів можна відзначити те, що відсутній візуальний редактор. Тобто, для редагування сайту, необхідно відвідати розділ “Дизайн”.

CMS PrestaShop

Даний движок являє собою систему з вбудованою електронною комерцією. Є і відкритий вихідний код. Відмінний варіант для малого і середнього бізнесу. Але, на ньому можна створити і великий інтернет-магазин.

Встановивши дану CMS розробнику відкриваються базові можливості: форма оформлення замовлення, різні способи оплати, інструменти для підвищення вартості середнього чека, вбудована аналітика, SEO-інструменти та інше.

Якщо є необхідність розширити функціонал сайту, то потрібно використовувати спеціальні модулі. Знайти їх можна на офіційному ресурсі CMS. Є як платні, так і безкоштовні модулі.

Говорячи про вартість движка, то все, на що доведеться витратитися – модулі і шаблони. Цікаво те, що розробник пропонує варіанти по 400 євро і вище. Чи є сенс купувати такі дорогі шаблони?

CMS Shop-Script

Дана система являє собою конструктор з відкритим кодом. Магазин на даному движку може працювати як в хмарі, так і на хостингу. Якщо говорити про перший варіант, то доведеться заплатити 399 рублів на місяць. Однак найважливіші функції доступні тільки якщо ви заплатите 1 279 рублів / місяць.

Ліцензія коштує 19 999 рублів (коробковий варіант) і тут є більше 250 функцій заточених під e-commerce. До переваг CMS можна віднести наявність необхідних SEO інструментів і вбудована CRM-система.

Відразу відзначимо, що новачкам з даними движком буде складно, так як тут є достатня кількість деталей і так, безкоштовних шаблонів тут вкрай мало. Тобто якщо вам потрібно стартанути і бюджет у вас обмежений, варто придивитися до інших CMS.

CMS CS-Cart

Досить популярний скрипт для інтернет-магазинів. На ньому вже створено більше 35 000 магазинів. Починаючи з 2005 року движок розробляли для зарубіжного сегменту, пізніше його адаптували і під російський ринок.

Говорячи про функціонал для електронної комерції, то за замовчуванням є 500 функцій. Є інтеграція з 1C і Мій склад. Вартість такого нехитрого движка 24 500 рублів за стандартний набір функцій. Їх якраз досить для малого і середнього бізнесу.

Панель адміністрування інтуїтивно зрозуміла. Все логічно організовано. Є відеоуроки для новачків. Також є і відкритий код, що дозволяє адаптувати систему під свій бізнес.

«1С-Бітрікс»

Досить популярна система в країнах СНД для створення інтернет-магазинів. Звичайно, можна створювати на ньому і інші сайти, але в нашій статті мова йде саме про e-commerce. І так, щоб побудувати магазин на 1С-Бітрікс, доведеться витратити чимало грошей. Наприклад ліцензія “Малий бізнес” коштує 35 000 рублів, і так, доведеться купувати поновлення надалі. Але, в такому пакеті у вас буде весь необхідний функціонал для створення гарного магазину.

 • наявність хорошої веб-аналітики;
 • А / В тестування;
 • форми для створення анкет;
 • додатки для комунікації з клієнтами;
 • розсилка листів по існуючій клієнтській базі;
 • можливість авторизуватися за допомогою соціальних мереж;

Перевага модульної системи 1С-Бітрікс в тому, що сайти на ній адаптований під будь-який гаджет. При необхідності можна змінювати тип ліцензії, тут їх всього 5. Тобто кожен підбере те, що йому потрібно. До слова, вартість 1С-Бітрікс для середнього бізнесу – 72 900 рублів.

Joomla!

Теж, досить популярна CMS. Навіть можна сказати, вона займає друге місце, після WP. Може через те, що вона безкоштовна і має відкритий код. А може тому, що тут є достатня кількість модулів. Joomla! відмінно підійде для створення інтернет-магазинів будь-якої складності. Так, важливо відзначити, що даний движок абсолютно безкоштовний і його можна встановити на свій хостинг.

Функціонал:

 • багатомовність;
 • є статистика відвідуваності сайту;
 • відкритий код;
 • наявність багаторівневої аутентифікації користувачів;
 • наявність великої кількості модулів (календарі, калькулятори, форуми та ін);
 • можливість додавати описи, ключові слова для кожної сторінки і ін.

Веб-розробник може сміливо підключати лічильники статистики даних або систем оплати. Говорячи про вартість, то витратитися можна тільки на покупку модулів, але можна скористатися і безкоштовними.

Drupal

Досить стара система дозволяє створити якісний інтернет-магазин. Вона була заснована в 2000 році. Так, російськомовних сайтів на Drupal мало, але в рейтингу кращих CMS він займає 3-е місце. На системі створено понад 740000 сайтів. Досить значне число.

Завантажити движок можна на офіційному сайті компанії. Вона доступна у вигляді ядра системи і маси тематичних зборів. Є 35000 модулів. І як всюди, частина платних, а частина – безкоштовних. Особливість софта в тому, що під кожну задачу, потрібно встановлювати модуль. Щоб не особливо морочити голову, можна відразу завантажити готовий додаток для інтернет-магазину.

Функціонал:

 • інтеграція з CRM;
 • наявність готової корзини;
 • вбудований фільтр;
 • наявність блогу і форуму;
 • широкий каталог товарів, розділений по категоріях і розділах і ін.

Веб-майстер може призначати кілька адміністраторів і авторів.

MODX

CMS MODX унікальна тим, що кожен сайт, створений на даній системі унікальний, так як спеціальних шаблонів тут немає. Начебто така унікальність – плюс, однак недолік в тому, що сайт доведеться розробляти самому, або найняти команду професіоналів. При цьому, можна адаптувати готові шаблони під цю платформу, але потрібно володіти деякими знаннями програмування. У рейтингу кращих двигунів, дана система займає 7-е місце і на ній створено 2,17% всіх сайтів.

Функціонал:

 • наявність безкоштовних плагінів;
 • статистика відвідувань;
 • є можливість управляти відразу декількома сайтами;
 • зручний редактор для створення нових скриптів і редагування старих;
 • можливість захистити сайт від злому і багато іншого.

МОDX – безкоштовний движок на якому можна створити якісний сайт. Модулі на нього безкоштовні, ось тільки треба мати знання в розробці сайтів. CMS хороша, але не зовсім проста.

OKAY-CMS

Проста і зрозуміла CMS. Відмінний варіант для створення інтернет-магазинів, так як система створена з урахуванням всіх вимог SEO. Тобто просунути свій ресурс буде просто.

Функціонал:

 • підтримка багатьох мов;
 • зручний і швидкий спосіб додавати товари і категорії;
 • можливість управляти замовленнями;
 • відкритий вихідний код;
 • інтеграція з платіжними системами і ін.

Дана система пропонує три пакети послуг:

 1. Lite – безкоштовний тариф з мінімальним пакетом функцій.
 2. PRO – вартість 295 доларів США.
 3. Рro + – вартість 600 доларів США.

Є готові варіанти шаблонів для створення функціонального інтернет-магазину.

BigCommerce

Даний сервіс має особливу популярність в зарубіжному сегменті. Відзначається, що це кращий варіант для середнього та великого бізнесу. Адміністративна панель проста і зручна. З нею розбереться навіть новачок.

Функціонал:

 • адаптація під мобільні пристрої;
 • є весь спектр функція для SEO;
 • можливість налаштовувати оптові ціни для окремих клієнтів;
 • є проста система управління доставкою, запасами і поверненням.

До плюсів движка можна віднести те, що є інтеграція з соціальними мережами. Можна підключати будь-яку кількість менеджерів з різними обов’язками.

Говорячи про вартість, є безкоштовний період на 15 днів. Далі доведеться платити:

 1. Standart.
 2. Plus.
 3. Pro.
 4. Enterprise.

Вартість стандартного пакета 29,95 доларів / місяць. А ось дізнатися інші ціни можна тільки в відділі продажів.

Shopify

Теж непоганий варіант для малого і середнього бізнесу. Якщо є бажання створити великий проект, то доведеться скористатися пакетом Shopify Plus.

Функціонал:

 • щоденне резервне копіювання;
 • статистика продажів;
 • імпорт бази клієнтів;
 • e-mail розсилка і багато іншого.

Шаблон пропонує 500 + безкоштовних плагінів і 21 безкоштовну тему. Але, як і скрізь, є платні варіанти.

Базовий шаблон можна кастомізувати під індивідуальний проект. З плюсів можна відзначити наявність інтеграції з Amazon, Google і Facebook.

Говорячи про ціну, то пропонується два тижні безкоштовного тестового режиму, після чого потрібно вибрати один з пакетів:

 • Basic.
 • Shopify.
 • Advanced.

Мінімум, який доведеться заплатити 29 доларів / місяць. Але, пропонується знижка в розмірі 10%, за умови покупки пакету на рік.

3DCart

Для широкої публіки движок був відкритий в 2001 році. На ньому створюють різні сайти і інтернет-магазин в тому числі.

Функціонал:

 • можливості вести блог;
 • повна інформація по замовленню (і не завершеним теж);
 • необмежена кількість зображень товарів і ін.
 • інтеграція із зарубіжними популярними сервісами.

З мінусів можна відзначити те, що дизайни тут трохи застарілі та й поновлення приходять не гладко.

Платформа стара, пропонується 5 тарифів. Найдешевший варіант – 9,5 доларів / місяць, а найдорожчий – 114,5 доларів / місяць.

Volusion

Дана CMS являє собою хмарну платформу розраховану на електронну комерцію. Але дана система більш орієнтована на англомовну аудиторію.

Функціонал:

 • більше 300 шаблонів, які можна кастомізувати;
 • всі теми адаптовані під будь-який гаджет;
 • наявність генератора власних штрих-кодів;
 • адаптація з Google, Amazon і ін;
 • наявність калькулятора податкової ставки і т.д.

Перевага – необмежений дисковий простір. Також є і мінуси:

 • для роботи з движком потрібно знати програмування;
 • є обмеження з річним оборотом.

Система платна і тут є чотири тарифи, де самий бюджетний – 29 доларів / місяць.

XCart

Платформа розроблена російськими програмістами, має відкритий вихідний код. Перевага в тому, що CMS орієнтована на міжнародний ринок. Встановлювати можна на свій хостинг, а можна створити ресурс на хмарі.

Функціонал:

 • імпорт і експорт в форматах .ods, .xls;
 • можливість оформляти замовлення без реєстрації;
 • наявність настройки програми лояльності та знижки;
 • настройка і перегляд профілів покупців і їх історії замовлення;
 • інтеграція з усіма сервісами аналітики і платіжними системами.

Мінус в тому, що відсутні популярні способи доставки в Україну. Говорячи про вартість, то ліцензія тут безстрокова. Тобто раз купив і радій. Розробник пропонує:

 • $ 495 -для малого і середнього бізнесу;
 • $ 1 495 – для сайту, який працює з декількома постачальниками;
 • $ 3 995 – для корпоративного підприємства.

UMI.CMS

Непоганий варіант для створення інтернет-магазину. Адміністративна панель інтуїтивно зрозуміла, чимось схожа на WP. Але, перед тим, як придбати ліцензію на роботу, варто звернути увагу на розцінки. Тут все ціни стартують “від”. Наприклад, щоб створити сайт-візитку, потрібно сплатити від 55 грн / місяць. Погодьтеся, цифра смішна. Але є одне але”. Необхідно придбати пакет на рік. А це вже виходить зовсім інше число.

 В цілому вартість готового рішення від 8000 до 32 000 грн. Все залежить від функціоналу. При цьому розробники пишуть, що для інтернет-магазину досить купити “коробковий” варіант і за 4 000 грн.

Функціонал:

 • наявність аналітичних даних;
 • налаштування кошика;
 • імпорт і експорт товарів;
 • наявність готових шаблонів для інтернет-магазину;
 • є можливість створити корпоративну пошту.

NetCat

Платний движок, який добре заточений під e-commerce. Його особливість в доброзичливому й зрозумілому інтерфейсі. Якщо ви не мали досвід створення інтернет-магазинів, з NetCat у вас не виникне жодних проблем.

Особливості:

 • наявність грамотних СЕО-налаштувань;
 • якісна, абсолютно безкоштовна, техпідтримка;
 • є версія коробочки для простого інтернет-магазину.

PHPShop

Російська платформа для створення інтернет-магазинів. Перевага движка в тому, що він має низьку вартість і оновлюється абсолютно безкоштовно. Працювати з таким CMS нескладно, досить просто освоїти інтерфейс. Адміністративна панель схожа на конкурентів. Начебто непогано, але при цьому веб-майстри пишуть про те, що сайти на цьому движку гальмують.

Мінус CMS і в тому, що движок не можна під себе доопрацювати. Всі зміни може внести тільки сама компанія. Не зовсім зручно.

Функціонал:

 • наявність СЕО-інструментів;
 • інтеграція з сервісами доставки і аналітики.

Вартість варіюється від 9 790 рублів до 24 990 рублів.

InSales

Уже сама назва говорить про те, що дана система призначена саме для інтернет-магазинів. Продукт платний, але є 14-денний тестовий період.

Особливості:

 • стабільна робота;
 • акції та знижки;
 • зручний і простий інтерфейс;
 • є можливість інтегрувати з платіжними системами і службами доставки.

Розробник пропонує безліч шаблонів. Є і всі інструменти для SEO-просування, а також якісна технічна підтримка. Загалом все, для того, щоб зробити сайт цікавим і функціональним.

Вартість движка від 1 290 – 8 490 рублів за місяць.

Django CMS

Складна система з якою новачкам не впоратися. На цьому движку створені сайт NASA і National Geographic. І зовсім не дивно, адже родзинка движка – абсолютна безпека і швидкість роботи. Крім того, при необхідності можна масштабувати сайт на Django

Особливості:

 • Безкоштовна ліцензія.
 • Є версія коробочки.
 • Якісна і цілодобова підтримка.
 • Наявність всіх необхідних налаштувань СЕО.
 • Велика кількість якісних модулів.
Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.