Рейтинг CMS для інтернет-магазину
Зміст:
При створенні інтернет-магазину важливо вибрати правильний движок, адже від цього багато, що залежить: скільки грошей необхідно вкласти в створення сайту, на скільки він буде сучасним і чи залишиться він актуальним через 5 років, чи отримає ресурс хороший трафік і ін.
Зараз існує достатня кількість софта для електронної комерції. Безумовно, різні компанії пропонують різні рішення. І як тут розібратися, що краще саме для вашого магазину? Ми підготували для вас список кращих CMS для інтернет-магазину. Порівняємо їх і зробимо висновок.
Як вибрати CMS для інтернет-магазину?
Для того щоб правильно підібрати движок, потрібно розуміти на що звернути увагу. Пропонуємо вам простий чек-лист, який допоможе визначити движок:
- Функціональність – проста технічна оптимізація, адаптивність дизайну. Важлива і можливість управління рівнями доступу та ведення блогу. Це далеко не всі функції, які потрібні для інтернет-магазину, але найважливіші.
- Простота настройки. Важливо підібрати таку СМS, де буде баланс між легкістю управління і функціональністю. Так, завдання непросте, але з нашим рейтингом, ви зможете зробити правильний вибір.
- Інтеграція зі сторонніми програмами. Якісна CMS повинна мати можливість підключати плагіни, сторонні сервіси статистики і аналітики і т.д. Таким чином вийде створити якісний інтернет-магазин.
- SEO. Так як без СЕО немає сенсу створювати сайт, зверніть увагу на наявність: індексації сторінок, управління метаданими, файл robots.txt і ін.
- Можливість кастомізації.
Також движки бувають платними і безкоштовними. Безумовно, в першому варіанті функціонал буде розширеним, тому в залежності від потреб, вибирайте свій варіант. Деяким розробникам досить і безкоштовної версії. Якщо ви вибираєте ВордПресс, то його досить доповнювати плагінами, які дозволяють налаштувати сайт так, як потрібно вам і вашим користувачам.
Кращі CMS для створення інтернет-магазину
Вибираючи движок для свого інтернет-магазину можна діяти двома шляхами:
- Вибрати спеціальну систему, яка повністю заточена під онлайн-продажу.
- Зупинити свій вибір на безкоштовній CMS і просто встановити плагіни e-commerce.
Сказати точно, який спосіб краще, складно. Справа в тому, що вибір залежить не тільки від переваг веб-майстра, а й від поставлених цілей і завдань.
Розглянемо кращі варіанти і порівняємо їх між собою.
WooCommerce + WordPress
Даний движок один з найпопулярніших в світі. На ньому функціонує більш 63 мільйонів сайтів. І що найцікавіше, Вордпресс підходить під будь-який тип сайту, починаючи від одностранічніку, закінчуючи інтернет-магазином. А все тому, що CMS не заточена виключно під електронну комерцію, що і робить її універсальною.
Так як ми розглядаємо створення інтернет-магазину, то розробнику необхідно буде встановити плагін Woocommerce.
Функціонал:
- наявність відкритого коду;
- можливість розширювати функціонал за допомогою плагінів;
- редактор сторінок і зручне управління медіафайлами;
- публікація записів, товарів і ін;
- зручна адмінпанель, де все зрозуміло навіть новачкові.
Движок сам по собі безкоштовний, але плагіни коштують грошей. Розробники, які вибирають WP, відзначають, що працювати з цим движком просто, особливо якщо ти новачок в цій справі.
Magento
Даний движок, по типу WP має відкритий вихідний код. Його основне призначення – створення великих інтернет-магазинів. Переваги Магнето в його функціональності і гнучкості. Але, на жаль, він більше орієнтований на західний сегмент.
Базова комплектація передбачає повний набір інструментів для грамотного управління інтернет-магазином.
Функціонал Magneto:
- Додавання мета тегів на всі сторінки.
- Створення карти сайту в автоматичному режимі.
- Налаштування адрес.
- Наявність системи кешування, що сприяє прискоренню завантаження сторінок.
- Можливість додавання альтернативного тексту для картинок.
- Наявність візуального редактора з попереднім переглядом.
Даний CMS має дві версії: розширену збірку, вартість якої залежить від конкретного проекту і безкоштовна Community Edition.
Російська версія має інтеграцію з Яндекс і 1С, а також з соціальними мережами
CMS OpenCart
Досить популярна CMS, яка на більшості хостингів встановлюється в один клік. Перевага движка в тому, що він абсолютно безкоштовний і його можна завантажити на офіційному сайті за вільною ліцензією. Та й оновлення будуть приходити регулярно. Все, на що доведеться вам витратитися – покупка хостингу і домену.
Основна особливість даної системи в тому, що вона передбачає поділ даних, інтерфейсу і логіки на три компонента. Веб-майстер може сміливо кастомізувати їх і окремо.
Прості, стандартні можливості ОпенКарт дозволяють організувати вітрину з рейтингом товарів, а також налаштувати пропозиції супутніх продуктів. Можна запустити знижкову систему, налаштувати способи оплати та доставки. Звичайно ж тут можна переглядати статистику продажів. Як і на WP розширити можливості можна шляхом установки плагінів. Їх тут понад 9000.
Розробник ОпенКарт пропонує достатню кількість шаблонів для створення якісних і функціональних інтернет-магазинів. З мінусів можна відзначити те, що відсутній візуальний редактор. Тобто, для редагування сайту, необхідно відвідати розділ “Дизайн”.
CMS PrestaShop
Даний движок являє собою систему з вбудованою електронною комерцією. Є і відкритий вихідний код. Відмінний варіант для малого і середнього бізнесу. Але, на ньому можна створити і великий інтернет-магазин.
Встановивши дану CMS розробнику відкриваються базові можливості: форма оформлення замовлення, різні способи оплати, інструменти для підвищення вартості середнього чека, вбудована аналітика, SEO-інструменти та інше.
Якщо є необхідність розширити функціонал сайту, то потрібно використовувати спеціальні модулі. Знайти їх можна на офіційному ресурсі CMS. Є як платні, так і безкоштовні модулі.
Говорячи про вартість движка, то все, на що доведеться витратитися – модулі і шаблони. Цікаво те, що розробник пропонує варіанти по 400 євро і вище. Чи є сенс купувати такі дорогі шаблони?
CMS Shop-Script
Дана система являє собою конструктор з відкритим кодом. Магазин на даному движку може працювати як в хмарі, так і на хостингу. Якщо говорити про перший варіант, то доведеться заплатити 399 рублів на місяць. Однак найважливіші функції доступні тільки якщо ви заплатите 1 279 рублів / місяць.
Ліцензія коштує 19 999 рублів (коробковий варіант) і тут є більше 250 функцій заточених під e-commerce. До переваг CMS можна віднести наявність необхідних SEO інструментів і вбудована CRM-система.
Відразу відзначимо, що новачкам з даними движком буде складно, так як тут є достатня кількість деталей і так, безкоштовних шаблонів тут вкрай мало. Тобто якщо вам потрібно стартанути і бюджет у вас обмежений, варто придивитися до інших CMS.
CMS CS-Cart
Досить популярний скрипт для інтернет-магазинів. На ньому вже створено більше 35 000 магазинів. Починаючи з 2005 року движок розробляли для зарубіжного сегменту, пізніше його адаптували і під російський ринок.
Говорячи про функціонал для електронної комерції, то за замовчуванням є 500 функцій. Є інтеграція з 1C і Мій склад. Вартість такого нехитрого движка 24 500 рублів за стандартний набір функцій. Їх якраз досить для малого і середнього бізнесу.
Панель адміністрування інтуїтивно зрозуміла. Все логічно організовано. Є відеоуроки для новачків. Також є і відкритий код, що дозволяє адаптувати систему під свій бізнес.
«1С-Бітрікс»
Досить популярна система в країнах СНД для створення інтернет-магазинів. Звичайно, можна створювати на ньому і інші сайти, але в нашій статті мова йде саме про e-commerce. І так, щоб побудувати магазин на 1С-Бітрікс, доведеться витратити чимало грошей. Наприклад ліцензія “Малий бізнес” коштує 35 000 рублів, і так, доведеться купувати поновлення надалі. Але, в такому пакеті у вас буде весь необхідний функціонал для створення гарного магазину.
- наявність хорошої веб-аналітики;
- А / В тестування;
- форми для створення анкет;
- додатки для комунікації з клієнтами;
- розсилка листів по існуючій клієнтській базі;
- можливість авторизуватися за допомогою соціальних мереж;
Перевага модульної системи 1С-Бітрікс в тому, що сайти на ній адаптований під будь-який гаджет. При необхідності можна змінювати тип ліцензії, тут їх всього 5. Тобто кожен підбере те, що йому потрібно. До слова, вартість 1С-Бітрікс для середнього бізнесу – 72 900 рублів.
Joomla!
Теж, досить популярна CMS. Навіть можна сказати, вона займає друге місце, після WP. Може через те, що вона безкоштовна і має відкритий код. А може тому, що тут є достатня кількість модулів. Joomla! відмінно підійде для створення інтернет-магазинів будь-якої складності. Так, важливо відзначити, що даний движок абсолютно безкоштовний і його можна встановити на свій хостинг.
Функціонал:
- багатомовність;
- є статистика відвідуваності сайту;
- відкритий код;
- наявність багаторівневої аутентифікації користувачів;
- наявність великої кількості модулів (календарі, калькулятори, форуми та ін);
- можливість додавати описи, ключові слова для кожної сторінки і ін.
Веб-розробник може сміливо підключати лічильники статистики даних або систем оплати. Говорячи про вартість, то витратитися можна тільки на покупку модулів, але можна скористатися і безкоштовними.
Drupal
Досить стара система дозволяє створити якісний інтернет-магазин. Вона була заснована в 2000 році. Так, російськомовних сайтів на Drupal мало, але в рейтингу кращих CMS він займає 3-е місце. На системі створено понад 740000 сайтів. Досить значне число.
Завантажити движок можна на офіційному сайті компанії. Вона доступна у вигляді ядра системи і маси тематичних зборів. Є 35000 модулів. І як всюди, частина платних, а частина – безкоштовних. Особливість софта в тому, що під кожну задачу, потрібно встановлювати модуль. Щоб не особливо морочити голову, можна відразу завантажити готовий додаток для інтернет-магазину.
Функціонал:
- інтеграція з CRM;
- наявність готової корзини;
- вбудований фільтр;
- наявність блогу і форуму;
- широкий каталог товарів, розділений по категоріях і розділах і ін.
Веб-майстер може призначати кілька адміністраторів і авторів.
MODX
CMS MODX унікальна тим, що кожен сайт, створений на даній системі унікальний, так як спеціальних шаблонів тут немає. Начебто така унікальність – плюс, однак недолік в тому, що сайт доведеться розробляти самому, або найняти команду професіоналів. При цьому, можна адаптувати готові шаблони під цю платформу, але потрібно володіти деякими знаннями програмування. У рейтингу кращих двигунів, дана система займає 7-е місце і на ній створено 2,17% всіх сайтів.
Функціонал:
- наявність безкоштовних плагінів;
- статистика відвідувань;
- є можливість управляти відразу декількома сайтами;
- зручний редактор для створення нових скриптів і редагування старих;
- можливість захистити сайт від злому і багато іншого.
МОDX – безкоштовний движок на якому можна створити якісний сайт. Модулі на нього безкоштовні, ось тільки треба мати знання в розробці сайтів. CMS хороша, але не зовсім проста.
OKAY-CMS
Проста і зрозуміла CMS. Відмінний варіант для створення інтернет-магазинів, так як система створена з урахуванням всіх вимог SEO. Тобто просунути свій ресурс буде просто.
Функціонал:
- підтримка багатьох мов;
- зручний і швидкий спосіб додавати товари і категорії;
- можливість управляти замовленнями;
- відкритий вихідний код;
- інтеграція з платіжними системами і ін.
Дана система пропонує три пакети послуг:
- Lite – безкоштовний тариф з мінімальним пакетом функцій.
- PRO – вартість 295 доларів США.
- Рro + – вартість 600 доларів США.
Є готові варіанти шаблонів для створення функціонального інтернет-магазину.
BigCommerce
Даний сервіс має особливу популярність в зарубіжному сегменті. Відзначається, що це кращий варіант для середнього та великого бізнесу. Адміністративна панель проста і зручна. З нею розбереться навіть новачок.
Функціонал:
- адаптація під мобільні пристрої;
- є весь спектр функція для SEO;
- можливість налаштовувати оптові ціни для окремих клієнтів;
- є проста система управління доставкою, запасами і поверненням.
До плюсів движка можна віднести те, що є інтеграція з соціальними мережами. Можна підключати будь-яку кількість менеджерів з різними обов’язками.
Говорячи про вартість, є безкоштовний період на 15 днів. Далі доведеться платити:
- Standart.
- Plus.
- Pro.
- Enterprise.
Вартість стандартного пакета 29,95 доларів / місяць. А ось дізнатися інші ціни можна тільки в відділі продажів.
Shopify
Теж непоганий варіант для малого і середнього бізнесу. Якщо є бажання створити великий проект, то доведеться скористатися пакетом Shopify Plus.
Функціонал:
- щоденне резервне копіювання;
- статистика продажів;
- імпорт бази клієнтів;
- e-mail розсилка і багато іншого.
Шаблон пропонує 500 + безкоштовних плагінів і 21 безкоштовну тему. Але, як і скрізь, є платні варіанти.
Базовий шаблон можна кастомізувати під індивідуальний проект. З плюсів можна відзначити наявність інтеграції з Amazon, Google і Facebook.
Говорячи про ціну, то пропонується два тижні безкоштовного тестового режиму, після чого потрібно вибрати один з пакетів:
- Basic.
- Shopify.
- Advanced.
Мінімум, який доведеться заплатити 29 доларів / місяць. Але, пропонується знижка в розмірі 10%, за умови покупки пакету на рік.
3DCart
Для широкої публіки движок був відкритий в 2001 році. На ньому створюють різні сайти і інтернет-магазин в тому числі.
Функціонал:
- можливості вести блог;
- повна інформація по замовленню (і не завершеним теж);
- необмежена кількість зображень товарів і ін.
- інтеграція із зарубіжними популярними сервісами.
З мінусів можна відзначити те, що дизайни тут трохи застарілі та й поновлення приходять не гладко.
Платформа стара, пропонується 5 тарифів. Найдешевший варіант – 9,5 доларів / місяць, а найдорожчий – 114,5 доларів / місяць.
Volusion
Дана CMS являє собою хмарну платформу розраховану на електронну комерцію. Але дана система більш орієнтована на англомовну аудиторію.
Функціонал:
- більше 300 шаблонів, які можна кастомізувати;
- всі теми адаптовані під будь-який гаджет;
- наявність генератора власних штрих-кодів;
- адаптація з Google, Amazon і ін;
- наявність калькулятора податкової ставки і т.д.
Перевага – необмежений дисковий простір. Також є і мінуси:
- для роботи з движком потрібно знати програмування;
- є обмеження з річним оборотом.
Система платна і тут є чотири тарифи, де самий бюджетний – 29 доларів / місяць.
XCart
Платформа розроблена російськими програмістами, має відкритий вихідний код. Перевага в тому, що CMS орієнтована на міжнародний ринок. Встановлювати можна на свій хостинг, а можна створити ресурс на хмарі.
Функціонал:
- імпорт і експорт в форматах .ods, .xls;
- можливість оформляти замовлення без реєстрації;
- наявність настройки програми лояльності та знижки;
- настройка і перегляд профілів покупців і їх історії замовлення;
- інтеграція з усіма сервісами аналітики і платіжними системами.
Мінус в тому, що відсутні популярні способи доставки в Україну. Говорячи про вартість, то ліцензія тут безстрокова. Тобто раз купив і радій. Розробник пропонує:
- $ 495 -для малого і середнього бізнесу;
- $ 1 495 – для сайту, який працює з декількома постачальниками;
- $ 3 995 – для корпоративного підприємства.
UMI.CMS
Непоганий варіант для створення інтернет-магазину. Адміністративна панель інтуїтивно зрозуміла, чимось схожа на WP. Але, перед тим, як придбати ліцензію на роботу, варто звернути увагу на розцінки. Тут все ціни стартують “від”. Наприклад, щоб створити сайт-візитку, потрібно сплатити від 55 грн / місяць. Погодьтеся, цифра смішна. Але є одне але”. Необхідно придбати пакет на рік. А це вже виходить зовсім інше число.
В цілому вартість готового рішення від 8000 до 32 000 грн. Все залежить від функціоналу. При цьому розробники пишуть, що для інтернет-магазину досить купити “коробковий” варіант і за 4 000 грн.
Функціонал:
- наявність аналітичних даних;
- налаштування кошика;
- імпорт і експорт товарів;
- наявність готових шаблонів для інтернет-магазину;
- є можливість створити корпоративну пошту.
NetCat
Платний движок, який добре заточений під e-commerce. Його особливість в доброзичливому й зрозумілому інтерфейсі. Якщо ви не мали досвід створення інтернет-магазинів, з NetCat у вас не виникне жодних проблем.
Особливості:
- наявність грамотних СЕО-налаштувань;
- якісна, абсолютно безкоштовна, техпідтримка;
- є версія коробочки для простого інтернет-магазину.
PHPShop
Російська платформа для створення інтернет-магазинів. Перевага движка в тому, що він має низьку вартість і оновлюється абсолютно безкоштовно. Працювати з таким CMS нескладно, досить просто освоїти інтерфейс. Адміністративна панель схожа на конкурентів. Начебто непогано, але при цьому веб-майстри пишуть про те, що сайти на цьому движку гальмують.
Мінус CMS і в тому, що движок не можна під себе доопрацювати. Всі зміни може внести тільки сама компанія. Не зовсім зручно.
Функціонал:
- наявність СЕО-інструментів;
- інтеграція з сервісами доставки і аналітики.
Вартість варіюється від 9 790 рублів до 24 990 рублів.
InSales
Уже сама назва говорить про те, що дана система призначена саме для інтернет-магазинів. Продукт платний, але є 14-денний тестовий період.
Особливості:
- стабільна робота;
- акції та знижки;
- зручний і простий інтерфейс;
- є можливість інтегрувати з платіжними системами і службами доставки.
Розробник пропонує безліч шаблонів. Є і всі інструменти для SEO-просування, а також якісна технічна підтримка. Загалом все, для того, щоб зробити сайт цікавим і функціональним.
Вартість движка від 1 290 – 8 490 рублів за місяць.
Django CMS
Складна система з якою новачкам не впоратися. На цьому движку створені сайт NASA і National Geographic. І зовсім не дивно, адже родзинка движка – абсолютна безпека і швидкість роботи. Крім того, при необхідності можна масштабувати сайт на Django
Особливості:
- Безкоштовна ліцензія.
- Є версія коробочки.
- Якісна і цілодобова підтримка.
- Наявність всіх необхідних налаштувань СЕО.
- Велика кількість якісних модулів.