Веб студія » Блог » Створення сайту ресторану - замовити сайт для кафе
Дата публікації: 8 Квітня 2021

Створення сайту ресторану – замовити сайт для кафе

Зміст :

Не дарма кажуть, що якщо у вашого бізнесу немає сайту, то у вас немає бізнесу. Цей вираз відмінно описує сучасне життя людини. Зараз, навіть нікуди не потрібно виходити, щоб замовити собі одяг, таблетки та їжу. Всім зручно: споживач щасливий, що немає необхідності виходити на вулицю, а бізнесмен просто знайшов ще один напрямок отримувати дохід. Отже, власники ресторанів і кафе повинні, можна сказати зобов’язані, мати свій сайт, для того, щоб догодити клієнтам. У даній статті ми розповімо з чого складається веб-ресурс для кафе і як правильно його створити, щоб не упустити головного.

Розробка сайту кафе

Багато хто помилково припускають, що досить просто мати сторінку в Інстаграм або Фейсбук. Насправді соціальні мережі лише частково можуть розповісти про ваш бренд. А ось наявність сайту – це можливість залучити нових клієнтів, і можливість контролювати свій імідж. Якщо створити ресурс правильно, то потенційний клієнт зможе ознайомитися з інтер’єром закладу і його меню. У клієнта буде можливість забронювати собі столик онлайн або просто замовити доставку будь-якої страви. Загалом для відвідувача сайт – це дійсно можливість вирішити багато питань.

У власника же з’явитися можливість вивчити свою аудиторію (з’ясувати яка страва користується попитом, чим в принципі цікавиться клієнт). Крім того веб-портал дозволяє налагодити комунікацію з клієнтами, а інтеграція з внутрішньою CRM системою, автоматизує її.

Крім того створення сайту для власного кафе дозволяє підвищити репутацію бренду. Так, соціальні мережі може і допомагають відображати ваше кафе в результатах пошуку, проте пріоритетним при індексуванні сторінок для пошукових систем, є саме веб-ресурси. Якщо до сайту додати грамотне SEO просування, то ви легко зможете увійти в топ Google не тільки по брендовому запиту.

Перед тим, як ви почнете замислюватися про сайт, варто відразу зазначити, що в залежності від типу закладу сайти теж будуть різні.

 • Їдальня або закусочна. Такий тип закладу розрахований, здебільшого, на студентів, тому упор тут роблять на низькі ціни. На такому сайті потрібно робити акцент на акції, знижки та ін.
 • Невелике кафе, яке розраховане на офісних співробітників, фрілансерів і просто для ділових зустрічей. Тут важливо вказати на спокійну атмосферу і вигідні пропозиції у вигляді бізнес-ланчу.
 • Японська або італійська кухня. Такі заклади спеціалізуються на певній кухні, відповідно мають більш однорідну цільову групу. Щоб такий сайт привабив більше відвідувачів, розкажіть про те, що саме у вас готують піцу (якщо ми говоримо про італійський заклад) за старовинним рецептом. Обов’язково похваліться середземноморським інтер’єром.
 • Ресторани вищого рівня (категорія Мішлен). Тут основна ЦА – гурмани, багаті люди, знаменитості і т.д. І тут важлива не тільки їжа, яка повинна бути ідеальною, але і враження: елегантний дизайн, ексклюзивна подача страв, вдала локація. Обов’язково на сайті розмістіть сертифікати і нагороди.

Сайт для кафе чи ресторану має свою структуру і є обов’язкові пункти, які повинні бути присутніми. Але про це розповімо нижче.

Алгоритм створення сайту кафе в конструкторі

Створити сайт можна кількома способами: написати вручну (досить трудомісткий процес і дорогий) або скористатися конструктором. Перевага другого варіанта ось у чому:

 • Зручний візуальний редактор, що дозволяє швидко створити сайт.
 • Наявність спеціальних інструментів для онлайн-продажів.
 • Можливість швидко і просто додавати контент

Підсумок такий: конструктор для сайту – краще ефективне рішення для малого та середнього бізнесу. Тут не потрібно серйозних фінансових витрат, та й запустити такий ресурс можна за кілька днів.

Розглянемо кращі варіанти конструкторів:

 1. uKit. Тут пропонується 15 шаблонів в категорії “Кафе та ресторани”. Кожен з варіантів адаптивний. Шаблони сучасні і приємні. Перевага в тому, що є готова структура, яка повністю підходить для закладів громадського харчування: меню, послуги, відгуки, галерея, про компанію. Якщо вам не підійшов жоден з 15 запропонованих, ви можете на основі універсального макета, створити будь-який інший шаблон.
 2. Wix. Тут шаблонів ще більше – 53 штуки для кафе, ресторанів, барів і клубів. Всі варіанти адаптуються під будь-який екран. Виглядає красиво і ефектно. У користувача є можливість зробити шаблон більш індивідуальним, використовуючи інструменти візуального редактора. Якщо вибрати один із запропонованих шаблонів, а повірте, там є з чого вибрати, то можете не турбуватися, там є все для того, щоб ви могли спокійно спілкуватися зі своїми клієнтами: бронювання столиків, форма замовлення, розрахунок вартості банкету і ін.

Вибираючи конструктор Wix готуйтеся до того, що на створення сайту піде трохи більше часу, ніж на uKit, так як і можливостей там більше.

Сам же алгоритм створення сайту на цих двох конструкторах приблизно однаковий:

 • Реєстрація на сервісі (по електронній пошті або через акаунт у соціальних мережах)
 • Вибір шаблону. Можна скористатися наявними або створити свій.
 • Налаштування структури: формування сторінок і головного меню.
 • Наповнення сторінки і розширення функціональності.
 • Підключення домену (можливо лише після покупки тарифу “Преміум”).
 • Ведення сайту і його просування.

Основна перевага таких конструкторів в тому, що створити сайт може будь-хто. Не потрібно знати HTML, щоб розібратися в ньому.

Що повинно бути на сайті ресторану?

Перед початком створення сайту, варто провести дослідницьку роботу, що складається з таких моментів:

 1. Вивчіть ресурси своїх прямих конкурентів.
 2. Для себе випишіть, що на сайтах конкурентів корисне, а що варто видалити або додати.
 3. Поспілкуйтеся зі своїми друзями і знайомими і з’ясуйте яку інформацію про кафе вони шукають.

Варто пам’ятати і те, що користувачі можуть бути різні. Хтось не був у вашому закладі і захоче довідатися про ціни на страви, місце розташування закладу чи є додаткові послуги та ін. Якщо ваш бізнес передбачає доставку їжі додому, то вам необхідно створити спеціальний інструмент. Розглянемо, що саме має бути на сайті кафе і ресторанів.

Меню

Відвідувач заходить на ваш сайт для того, щоб подивитися, що ж ви можете йому запропонувати. Варто цим скористатися. На головній сторінці ресурсу розміщувати все меню не варто. Досить просто опублікувати “хіти”. Зробіть акцент на головному. Без фото тут, як ви розумієте, не обійтися. Найміть собі професійного фотографа, так як зйомка їжі має свої нюанси. Фото повинні бути “смачні”.

Маркетологи рекомендують використовувати в дизайні сайту основні кольори страв. Увагу привертають помаранчеві, жовті і червоні відтінки. Саме вони і підвищують апетит.

Меню повинно бути не тільки красивим, але і зручним. Наприклад, користувач захоче повернутися на крок назад і подивитися інші варіанти.

Поради щодо оформлення онлайн-меню

Звичайно ніхто не заважає вам самому придумати меню свого сайту, дамо вам кілька рекомендацій.

 1. Збери сам. Запропонувати своїм клієнтам самостійно зібрати страву з улюблених інгредієнтів. Наприклад, це відмінно працює з бургерами, піцою або салатом.
 2. Яскраві картинки. Ми вже писали про те, що фотографії – важлива складова сайту кафе. Але робіть не просто стандартні фото. Вони повинні бути яскраві, соковиті. Можна навіть зробити живе фото. У будь-якому випадку проявляйте фантазію.
 3. Акції та знижки. Без цього тут не обійтися. Бажано зробити окремий розділ, де можна описати всі умови отримання знижки.
 4. Швидкий пошук. Такий інструмент актуальний тим, хто зайшов на сайт для того, щоб замовити конкретну страву.
 5. Слайдери. Для того щоб сайт був ще більш привабливим, розмістіть на головній сторінці слайдери. На них можна розмістити корисну інформацію про весняне або літнє меню.

Фото страв

В кафе і ресторан люди ходять для того, щоб смачно поїсти, на сайті ж користувачі “їдять” очима. Отже, потрібно правильно підібрати фотографії. Є кілька варіантів.

 • Реальні фотографії страв. Звичайно саме цей варіант найоптимальніший. Таким чином ви зможете продемонструвати талант свого кухаря. Знову ж, рекомендуємо вам найняти професійного фотографа, тільки так ви зможете залучити потенційних відвідувачів. Також зверніть увагу на те, що фото має відповідати дизайну ресурсу.
 • Стокові фото. Непоганий варіант, однак важливо не перестаратися. Підбирайте картинки, які повністю відповідають вашому закладу.
 • Зображення з пошукових систем. Не радимо їх використовувати, так як картинки будуть різного розміру і щоб їх коригувати доведеться витратити багато часу. Також не варто забувати і те, що фотографія з Гугл або Яндекс може бути захищена авторськими правами. Можуть виникнути проблеми.

Говорячи про палітру кольорів, то згідно з дослідженнями, краще зупинити вибір на теплих тонах, які викликають апетит на підсвідомому рівні. Жовтий, червоний і помаранчевий. Розміщуйте на сайті страви салатів, десертів, м’ясних страв і фруктів.

Зручний доступ до сайту з смартфона

Навряд чи ми вас здивуємо якщо скажемо, що більше половини користувачів Мережі для перегляду сайтів використовують смартфон. Може навіть цю статтю ви читаєте з телефону. Це цілком зручно. Погодьтеся, замовити суші або піцу в один клік зі свого гаджета – набагато простіше, ніж зайти на сайт через ПК. Отже, варто адаптувати ресурс, щоб він коректно відображався на будь-якому екрані.

У мобільній версії сайту більше уваги приділіть саме категоріям страви. І пам’ятайте, що картинки повинні бути «не важкими”, щоб веб-ресурс вантажився швидко.

Контакти та адреса закладу

Обов’язково на сайті вкажіть адресу закладу. Ті, хто вже скористалися доставкою їжі з вашого кафе, захочуть відвідати його вживу, щоб особисто познайомитися з закладом. Йому буде зручно знайти вашу адресу прямо на сайті. Вкажіть і контактний номер телефону. Для швидкого доступу, краще розмістити цю інформацію в верхньому правому куті. А щоб користувач міг без проблем скопіювати ваш номер, пропишіть його цифрами, а не картинкою.

Непогано розмістити і віджет GoogleMaps. Це дозволить користувачеві швидко зорієнтуватися в районі і прокласти маршрут до вас.

Календар подій закладу

Якщо у вашому кафе / ресторані часто проходять вечірки або будь-які заходи (наприклад виступають артисти або проходять майстер-класи) використовуйте календар, в якому будете повідомляти відвідувачів про майбутній захід.

Найважливіше на сайті – онлайн-замовлення і доставка

Ми вже визначили, що головна мета відвідування сайту кафе – замовлення їжі. Тому, якщо ви створили ресурс не для іміджу, а як можливість розвивати свій бізнес, тоді обов’язково організуйте на ньому і можливість здійснити онлайн-замовлення. Тут є два варіанти:

 1. Можна розмістити меню і номер контактного телефону для замовлення. Правда це не зовсім зручно, як для клієнта, так і для бізнесмена. Так як доведеться наймати велику кількість людей для обробки замовлення.
 2. Автоматичне оформлення доставки. Користувач самостійно, всього в пару кліків, вибирає страви і оформляє замовлення. Через деякий час, оператор підтверджує його по телефону.

Також варто створити розділ “Доставка”, де ви зможете розповісти про умови доставки (вартість, час та ін). Це важливо, тому що клієнт повинен заздалегідь розуміти, чи підходить йому це.

Віджети соціальних мереж

Не забуваємо і про соціальні мережі. Ви можете там розміщувати фотографії закладу, тим самим привертаючи до себе все більше аудиторії. Непоганий варіант влаштовувати опитування або конкурси. Загалом розгулятися є де. На сайті ж, розмістіть віджети соціальних мереж, щоб користувач міг перейти на ваш аккаунт в Інстаграм або Фейсбук.

Вартість розробки сайту для ресторану в веб студії Брейнлаб

Якщо ви хочете, щоб ваш сайт був унікальним і зміг підкреслити імідж вашого закладу, варто звернутися за допомогою до професіоналів. Студія Brainlab пропонує свої послуги в області створення якісного ресурсу.

Процес роботи складається з основних кроків:

 • Аналізу. Вивчається тематика бізнесу і сайти конкурентів.
 • Дизайну. Створюється цікавий, унікальний дизайн сайту.
 • Розробка. Робимо сайт з інтерактивним дизайном і адаптивним верстанням.
 • Контент. Наповнюємо ресурс контентом з актуальною інформацією.
 • Запуск. Підтримуємо сайт.

Середня вартість створення сайту для кафе чи ресторану варіюється від $ 1500-2000.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.