Веб студія » Блог » Як перенести сайт до іншого хостинг-провайдеру
Дата публікації: 15 Квітня 2021

Як перенести сайт до іншого хостинг-провайдеру

Зміст:

Хостинг – це місце, де, скажімо так, зберігаються всі файли вашого сайту. А ось компанії, які надають це місце – хостинг-провайдери. Для власника сайту важливо, щоб компанія, що надає місце на сервері була надійною, забезпечувала сайту безперервну роботу. Але, це при ідеальному розкладі. Ми ж живемо в такому світі, де вже нічого не дивує, тому питання про зміну хостинг-провайдера, теж може виникнути. На це є кілька причин: висока вартість, погана робота служби підтримки, повільне завантаження сайту та ін. В даній статті ми розповімо, чи можливо перемістити свій сайт на інший хостинг і що для цього потрібно.

Що потрібно зробити до перенесення

Якщо у вас вже виникло таке питання, то спершу необхідно заповнити просту анкету. У ній потрібно вказати всі контактні дані доступу до поточного хостингу. Це обов’язкова процедура, необхідна для того, щоб новий хостер, до якого ви хочете перейти, міг потрапити на поточний хостинг, для аналізу сайту. Такий аналіз дозволяє зрозуміти який тарифний план підійде ресурсу і чи можливо реалізувати роботу сайту на новому хостингу так, як він працював на попередньому.

Після проведення аналізу, обговорюється і перенесення сайту. Умови можуть бути різними. Наприклад, хостер може запропонувати не платити за перенесення, але оплатити тарифний план. Як тільки всі умови будуть визначені, призначається дата перенесення сайту.

З чого ж почати?

Перед початком перенесення свого сайту, придбайте новий хостинг у більш надійного, що підходить під ваші запити хостера. Після, отримаєте архів файлів сайту і баз даних і починайте перенесення.

Перенесення можливе декількома способами:

 • Вручну.
 • За допомогою фахівців хостинг-провайдера.
 • Використовуючи певні плагіни.

Вибір хостингу

Логічно, що якщо ви прийшли до висновку, що пора переносити сайт, то як мінімум потрібно розуміти, куди його переносити. Вибираючи провайдера зверніть увагу на такі параметри:

 • Надійність. Це важливо, якщо ви хочете, щоб ваш ресурс працював стабільно. Звичайно переконатися в чесності та надійності компанії ви зможете тільки після того, як почнете співпрацювати з нею. Але відгуки ніхто не відміняв. Вивчіть їх, щоб визначитися з вибором.
 • Місце на жорсткому диску. Якщо у вас блог або лише односторінковий сайт, вам досить і пару гігабайт. Однак, рекомендуємо брати місце з запасом. Раптом ви захочете розвивати свій проект.
 • Зверніть увагу і на підтримувані технології. Тобто чи є необхідне вашому сайту програмне забезпечення.
 • Технічна підтримка. Ну куди ж без неї. Навіть якщо по початку все буде гладко, в кінцевому підсумку питання можуть виникнути. Перевірте як швидко співробітники провайдера відповідають на ваші запитання. Тут теж можна почитати відгуки інших користувачів, чи задоволені вони техпідтримкою.
 • Резервне копіювання. Обов’язково уточніть, де зберігаються копії файлів вашого сайту, щоб в разі збою, ви змогли відновити ресурс.
 • Вартість. Не потрібно кидатися на найдорожчий варіант – це не гарантія якості. Ціна має значення, але перед тим, зверніть увагу на перераховані вище фактори.

Про те як правильно вибрати хостинг читайте тут.

Які є способи перенесення сайту?

Ми вже говорили про те, що перенести сайт на інший хостинг можна різними способами. Розглянемо докладніше, який же варіант швидше і безпечніше.

Через службу техпідтримки

Багато компаній-провайдерів пропонують своїм клієнтам безкоштовну міграцію веб-сайтів. Швидше за все, це просто маркетинговий хід, щоб заманити до себе побільше клієнтів, чому ж не скористатися цим? І так, якщо ви вибрали перенесення хостингу за допомогою технічної підтримки, то дійте за такою схемою:

 1. зареєструватися на хостингу, який пропонує безкоштовний переїзд сайту;
 2. подайте відповідний запит. Все, що вам потрібно, це просто надати співробітникові дані для входу на старому хості.
 3. поверніться на сайт (на новому хостингу) і розслабтеся.

В принципі це простий і зручний спосіб, особливо якщо ви новачок в цій справі.

Самостійно

Переїзд сайту на інший хостинг має на увазі під собою копіювання всіх даних і розміщення їх на іншому хостері. Отже, не варто видаляти файли у старого провайдера, адже вас ніхто не квапить. Як тільки ви будете впевнені в тому, що оновлений сайт працює коректно, можете сміливо все видаляти. Ручне перенесення сайту можна розділити на два основних етапи.

Етап 1. Прив’язка домену

Перше, що потрібно зробити для перенесення веб-сайту – додати наявний домен і уже до нього прикріпити папку, в яку завантажимо файли сайту. Існує два способи зробити це:

 1. В зон-файлі вказати домен ip-сервера (його можна дізнатися в техпідтримці або знайти в панелі управління сайтом) нового хостера.
 2. Змінити NS домену на NS нового хостера.

Етап 2. Перенесення сайту на хостинг

Саме ж перенесення на новий хостинг складається з:

 • Перенесення файлів сайту. Ми вже зазначили, що потрібно зробити копію всіх файлів, для того, щоб сайт працював належним чином.
 • Перенесення бази даних. Цей пункт стосується сайтів з CMS.
 • Перенести облікові записи е-mail. Важливо для тих, хто використовує активно електронну пошту.
 • Перевірити коректність роботи.

Перенесення сайту на конструкторі

Велика частина сайтів створюються на конструкторах. Наприклад, на Wix або Ucoz. Так, ресурс на них гарний, зручний. Мінімум затрат фінансів і часу. Крім того, не потрібно бути програмістом. Але є один великий мінус – сайти на конструкторі не можна перенести на інший хостинг. Принаймні ті, що ми привели в приклад. Так що доведеться змиритися з тим, що пропонує розробник.

Перевірка працездатності

Звичайно ніхто не змушує вас перевіряти працездатність сайту, але для повної впевненості, краще зробити перевірку до відключення доменного імені на старому хостингу.

Основні пункти перевірки

Зайдіть в розділ «Сайти” – “Ваш сайт” – “Налаштування” – “Синоніми” панелі управління додайте до неї як синонім технічний домен ідентіфікатор.nichost.ru та зверніться до сайту за адресою http: //ідентіфікатор.nichost.ru.

Ідентифікатор – унікальне ім’я послуги хостингу. Він зазначений в правій верхній частині панелі управління поруч з номером договору.

Замовити перевірку можна і у технічної підтримки нового провайдера. Мабуть, цей спосіб найшвидший.

Можливі помилки

Безумовно помилки можуть виникнути тільки в разі, якщо перенесення здійснюється самостійно вперше. У разі неправильного копіювання файлів, можуть виникнути проблеми в роботі сайта.

Користувач може зіткнутися з такими помилками:

 • Помилка http 500. Передбачає під собою неправильну або заборонену на даному сервері директиву в файлі .htaccess.
 • Помилка 403 – означає, що в кореневій папці сайту немає індексного файлу.
 • Помилка 503/508 – мало пам’яті на диску.
 • Біла сторінка засвідчує про те, що в файлах index.php / index.html є помилка.
5/5 - (1 vote)
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.