Веб студія » Блог » Як правильно вибрати хостинг для сайту
Дата публікації: 21 Травня 2020

Як правильно вибрати хостинг для сайту

Для чого потрібен хостинг

Запускаючи новий проект, перше на що варто звернути увагу – вибір хостингу. Кожному сайту потрібен міцний і якісний фундамент, який здатний забезпечити безперебійну роботу. Якщо не знати критерії вибору хостингу, це може привести до проблем, вирішення яких заходить в глухий кут.

Але спершу визначимося, що ж це таке. Хостинг – це платформа для зберігання і управління файлів сайту. Провайдери здають місце на сервері, забезпечуючи сайту необхідною потужністю, яка гарантує безперебійну роботу ресурсу 24 години на добу. У цій статті розглянемо який тип хостингу вибрати для сайту і на що звернути увагу.

Технічні характеристики хостингу

Перед тим як розглянути технічні характеристики хоста, дізнаємося, для чого він потрібен. В першу чергу його основне завдання – керувати файлами та змінювати їх властивості. Основні завдання:

Для сайту Хостинг зберігає файли з сайтом і керує ними. Адмін завантажує і видаляє файли, змінює зовнішній вигляд сайту, стежить за його працездатністю.
Для поштиНа хостингу зберігаються листи і налаштування пошти.
Для поштиЩоб зберігати файли програми, цілодобово бути в онлайні і зберігати призначену для користувача інформацію без хостингу не обійтися
Для сертифіката безпекиУ разі встановлення SSL-сертифікат на сайт, знадобиться місце на хостингу. Там будуть зберігатися файли сертифіката і його налаштування.

Перш ніж купити хостинг, необхідно сформувати список вимог до провайдера, які будуть повністю радити вимогою вашого майбутнього проекту. З основних характеристик хостера можна виділити:

 • Обсяг дискового простору. Тобто місце на жорсткому диску, яке буде займати саме ваш ресурс. Це може бути як кілька десятків мегабайт до 500 гігабайт. Для невеликого ресурсу, наприклад лендингу, досить буде і 100 мегабайт простору.
 • Обмеження трафіку. Відразу оцінити очікувану кількість відвідувачів складно. А це значить, краще вибрати хостинг з необмеженим трафіком. У зворотному випадку, якщо перевищити обмеження, сайт може лягти на дно.
 • Up-Time, безперебійна робота сайту. Це важливий показник, який виражається у відсотках. Для розуміння, якщо ап-тайм 98%. то це означає що сайт доступний саме 98% часу. До речі, остерігайтеся провайдерів, які стверджують, що ап-тайм їх хостера 100%, так як це нереально. Справа в тому, що серверу в будь-якому випадку потрібне перезавантаження, або проведенні планових технічних робіт. Логічно, що в цей час сайт буде недоступний.
 • Технічних функцій, необхідних для реалізації завдань проекту. Найкраще вибирати такий хост, де в панелі управління зібрані найпотрібніші інструменти. Наприклад: cPanel, DirectAdmin, Plesk, ISPManager і так далі.

Крім основних характеристик, варто звернути увагу і на репутацію провайдера і ціну.

Види хостингу

Як ми вже писали, хостинг потрібен для того, щоб розмістити на ньому сайт. Очевидно, що кожен ресурс вимагає різну кількість ресурсів. Виходячи їх цього існує кілька типів хостера різних за обсягом пам’яті, функціоналу. Є 5 основних видів, розглянемо кожен докладніше. Вивчіть кожен і виберіть найбільш підходящий.

Віртуальний хостинг

Цей тип хостингу найпопулярніший. Суть його роботи в тому, що він розміщує безліч сайтів на одному сервері. Під кожен ресурс виділено певний, окреме місце. Але при цьому всі сайти використовують загальне ПО.

Плюси Мінуси
Ціна. Віртуальний хостинг пропонує клієнтам різні ціни на свої послуги. Так що вивчайте характеристики і вибирайте кращу ціну.Через одни проблемний сайт, проблеми можуть виникнути з сотнею інших сайтів. Тобто ризик є.
Абсолютно безкоштовна технічна підтримка в режимі 42/7.
Корисні функції в 1 клік.
Вирішення глобальних проблем вирішуються оперативно. Якщо в один момент з хостингом щось трапиться перестануть працювати відразу багато сайтів, а чим це загрожує і так зрозуміло.
Налаштування ПЗ сервера – не ваші проблема.

Фізичний хостинг або Collocation

У цьому варіанті клієнт розміщує свій сервер на майданчику хостера. Компанія-виконавець повністю забезпечує підключення сервера на своєму датою-центрі. Їх основне завдання – безперебійна робота, технічна підтримка, безпека даних сайту. Це досить дорогий варіант хоста. Він актуальний для тих, хто чекає велику кількість користувачів (інтернет-магазин, онлайн-ігри).

До плюсів Collocation:

 • Можливість робити складні проекти;
 • Є можливість змінювати будь-які налаштування, так як саме ви тут господар (за окрему плату, правда).

Мінус тут один, але дуже вагомий – ціна.

VPS-сервер

По суті, цей тип хостингу схожий з пунктом вище, однак тут ви орендуєте його частину. Тут ви зможете гарантовано отримати доступ до фізичного сервера при цьому вам не треба конкурувати за його ресурсами з іншими сайтами.

Плюси Мінуси
Ви користуєтеся тим, за що ви заплатили.Якщо ви зіткнулися з проблемами, то вирішувати їх доведеться вам. Ну або замовити послугу у фахівця за окрему плату. Те ж саме стосується і додаткового функціоналу.
Повний і грамотний контроль ПЗ і над ОС.Маленьким сайтам такий тип хостингу не підійде. Правильніше сказати, немає сенсу платити так багато, коли можна замовити послуги віртуального хоста.
Ціна. Якщо у вас великий сайт, то для вас це найкращий варіант, так як його ціна щось середнє між віртуальним хостингом і фізичним.

До слова, якщо ви вирішили орендувати саме цей тип хостингу, то у вас є ліміт на: оперативну пам’ять, процесор і місце на диску.

Хмарний хостинг

Даний тип хостингу вважається одним з найнадійніших. Це пов’язано з тим, що потужності, які виділяються на одного клієнта, не обмежуються одним сервером. ТО є, якщо він вийде з ладу, це ніяк не відіб’ється на вашому ресурсі. Ціна за послугу таким хостингом безпосередньо залежить від споживаної потужності. Простими словами, ви просто платите за оперативну пам’ять і дисковий простір.

Хмарний хост підійде великим інтернет-магазинах, медіавидавництвам.

На що звернути увагу при виборі хостингу?

Логічно, що вибираючи хостинг для великого інтернет-магазину, варіант «300 грн на рік» – це не варіант. Щоб підібрати надійний і правильний хостер зайдіть на офіційний сайт своєї CMS, там будуть вказані рекомендації по вибору хостингу. Не варто їх ігнорувати. Розглянемо критерії вибору докладніше.

IP-адреса

Розповідати про проблеми із-за загальних IP-адрес – зайве, адже краще відразу купувати виділений айпі для свого комерційного сайту. Обов’язково перевірте їх на бан. Відзначимо, що окремий айпішник може коштувати на місяць стільки, скільки і хостинг. Уточніть це відразу.

Переваги окремого IP:

 • ваш сайт буде захищений від хакерського впливу;
 • маючи власний айпі-адрес вам простіше буде відстежити кількість відвідувачів;
 • тільки на виділеному IP-адресу можна організувати анонімний ftp-сервер.

Відсутність штучних обмежень

Безумовно, немає ніяких причин обмежувати кількість FTF-акаунтів. Власнику сайту, це може бути важливо, як мінімум для того, щоб кожен співробітник міг заливати файли тільки певну папку на сервері. Так ось, переплачувати за це немає сенсу.

Безкоштовний SSL-сертифікат

Це дуже важливий момент, якщо збираєтеся створити інтернет-магазин, де люди будуть робити покупки. Спершу нагадаємо, що SSL-сертифікат, деякий засіб захисту особистої інформації користувачів в інтернеті. Якщо ресурс має такий сертифікат в адресному рядку браузера з’явиться замочок зеленого кольору і протокол HTTPS. Це означає, на цьому сайті можна вводити свій пароль і дані банківської картки.

До слова, іноді безкоштовні сертифікати видають помилки, і не дають відвідувачу зайти на сайт. Але помилки бувають і у платних сертифікатів теж.

Резервне копіювання

Бекапи потрібні! Найкраще створити інтервал з автоматичним створенням резервних копій всіх проектів. Ви запитаєте, навіщо потрібно копіювання? Відповідь проста. У хостера може трапиться аварія на сервері, результат – втрата даних сайту. Такі проблеми можуть бути не тільки з хостингом. Наприклад, ви можете потерти свій ПК або підхопити вірус. Якщо ви не маєте копії змісту вашого сайту, то втрати даних можуть завдати істотної шкоди всій роботі.

Провайдер виконують бекапи вашого сайту на регулярній основі, але краще дізнатися про це детальніше.

Якщо ваш ресурс користується популярністю і регулярно оновлюється, то логічно буде виконувати резервне копіювання кожен день. Можливо, ви зможете встановити виконання операції за розкладом на ніч, коли ваш сайт найменш зайнятий. Обов’язково потрібно встановити процедуру виконання резервного копіювання та чітко її виконувати, щоб благі наміри реалізувалися в дії.

Хостер використовує SSD-накопичувачі

Почнемо з того, що SDD-пристрій, який дозволяє розвивати максимальну швидкість завантаження інформації. Хостинг на SSD став дуже популярною і затребуваною послугою.

Переваги хостера з ССД:

 1. за рахунок відсутності рухомих частин підвищується ступінь надійності хостингу;
 2. висока швидкість передачі даних;
 3. довгий термін служби накопичувачів і низька аварійність за рахунок пункту 1;
 4. висока відмовостійкість.

Країна розміщення обладнання хостинг провайдера

Безумовно, швидкість роботи сайту багато в чому залежить від географічного розташування сервера. Звичайно, якщо ми говоримо про українські сайти, то краще купувати хостинг в межах країни. Однак, багато набувають хостери в США або Європі. Причина таких дій – ціна. Начебто там вони дешевші.

Фахівці настійно рекомендують купувати хостели в своїй країні. Якщо відбудуться розбіжності, і буде вирішено звернутися в суд, то в своїй країні у вас буде більше шансів відстояти свої права.

Технічна підтримка – компетентність і оперативність

Сайт повинен працювати 24 години на добу, і також повинна працювати і технічна підтримка хостингу. Ви подумаєте, навіщо вам це потрібно? Відповідь очевидна. Уявіть якщо щось трапилося з вашим сайтом, а резервних копій немає, хто вам допоможе? Чекати день, поки вам дадуть відповідь – не варіант, особливо якщо мова йде про комерційні проекти.

При виборі хостера зверніть на це увагу.

Юридичні аспекти співпраці

Так як від покупки хостингу залежить робота вашого сайту, краще відразу переконається в його чесності. Тут є два важливих моменти:

 • вам можуть надати бухгалтерські розрахунки;
 • пошукайте інформацію про компанію. Ліцензію, адреса, контакти. Переконайтеся в тому, що організація в принципі існує.

Безпека при роботі з підрядниками

Якщо у вас не один великий проект, яким займається штатна команда, а безліч невеликих різноманітних проектів, забезпечте розмежуванням доступу. В даний момент працюють компанії, які не дають можливості штатними засобами панелі управління дозволяти доступ з окремих IP-адрес, або в пару кліків створювати користувача з доступом лише до певного сайту або однієї з папок цього сайту.

Який тариф вибрати

Перш ніж «створити сайт» подумайте про вибір хостингу. В першу чергу оцініть обсяг простору. Важливо вибрати золоту середину. Розмір дискового простору слід розраховувати з запасом взявши до уваги середній розмір сторінки і їх загальна кількість, а також прогнозувати потенціал розвитку сайту.

До речі, якщо провайдер пропонує пробну версію хостера, скористайтеся ним. Оцініть якість роботи провайдера не поспішайте купувати продукт на рік вперед.

Висновок

Не поспішайте купувати хостинг, яий просто коштує недорого. Свій проект потрібно довіряти тільки надійним людям, тому до цього питання потрібно підійти комплексно. Обов’язково оцініть технічні можливості майданчика, вивчіть кілька варіантів і виберіть кращий для свого проекту.

Пам’ятайте, що ресурс, розміщений на хорошому хостингу, буде працювати як налагоджений механізм.

5/5 - (1 vote)
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.