Як перевірити сайт на адаптивність?
Зміст:
Статистика свідчить, що близько 10 млн осіб щодня користуються мобільними гаджетами для відвідування інтернету (мова йде про Україну). Це означає, що четверта частина країни відвідують різні веб-ресурси різного характеру і готові здійснити покупку. Але, подумайте, чи буде користувачам зручно на вашому сайті, якщо сторінка не зручна і некоректно відображається на мобільному пристрої? Скоріше за все ні. Саме тому важливою є адаптація сайту.
Адаптивний сайт – це дизайн сайту, який забезпечує зручне для мобільного користувача відображення сайту. Але не потрібно плутати це поняття з мобільного модифікацією веб-ресурсу. Адаптивний дизайн автоматично підганяє вікно ресурсу під мобільний пристрій, будь це смартфон або планшет. При цьому серфінг веб-ресурсу буде зручний на будь-якому пристрої, користувачеві не потрібно буде збільшувати обрані блоки, щоб клікнути на потрібну кнопку.
Ознаки ресурсу, відповідного до мобільних пристроїв:
- Зручно читається контент, великі поля форм і кнопки.
- Відсутність “важких” зображень.
- Відсутність Java-аплетів і Silverlight-плагінів.
- Відсутність горизонтальної смуги прокрутки.
- Мінімальна швидкість завантаження сайту.
- Максимально проста навігація.
- Прописаний мета-тег viewport.
6 сервісів, на яких можна перевірити сайт на адаптивність
Перед тим, як розглянути найзручніші сервіси, де можна перевірити адаптивність сайту, розберемося, в чому ж перевага такого веб-дизайну:
Зручний | Таким ресурсом можна користуватися з будь-якого пристрою, а це в свою чергу підвищує зручність пересування по сторінках. |
Прибутковий | Кількість мобільних користувачів збільшується з кожним роком, а це значить, що конверсія сайту буде рости, приносячи прибуток її власнику. |
Просуваємий | Адаптація сайту дуже важлива для SEO-просування. Якщо грамотно оптимізований, то обов’язково потрапить в ТОП і приверне максимальну кількість клієнтів. |
Підвищує лояльність користувачів | Користувачеві зручніше буде відвідувати сайт адаптований під їх пристрій. Вибираючи з двох однакових сайтів, він вибере той, який буде зручний. |
Щоб перевірити адаптивність веб-ресурсу ми пропонуємо вам скористатися кращими сервісами:
- Google Mobile Friendly
- Яндекс Вебмайстер
- www.responsivedesigntest.net
- mattkersley.com
- quirktools.com
- responsive.is
Нижче розглянемо кожен сервіс докладніше.
Google Mobile Friendly
Непоганий ресурс для, де можна перевірити будь-який сайт, просто вбивши його адресу в рядок.
Показує на екрані як виглядає сайт на смартфоні і дає загальну оцінку його оптимізації під мобільні пристрої. Перевірка забере у вас максимум хвилину. Якщо є помилки, ресурс про це вам повідомить.
Яндекс Вебмайстер (beta) – інструмент “перевірка мобільних сторінок”
Мінус цього інструменту в тому, що тут можна перевірити тільки свій сайт. Хоча не факт, що це мінус. Після того, як ви додасте сайт в інтерфейс веб-майстра вам необхідно підтвердити права на нього.
Даний сервіс відображає загальну оцінку, перевіряючи його по 6 пунктам. Крім того, Яндекс Вебмайстер показує, як виглядає сайт на смартфоні.
www.responsivedesigntest.net
Цей ресурс просто покаже, як виглядає ваш сайт на 6 різних пристроях (IOS і Android), але при цьому ніякої оцінки не дає. Хоча, досить і того, що ви побачите за підсумком.
mattkersley.com
Досить простий і мінімалістичний сервіс, де можна дізнатися адаптивність без жодних налаштувань. Серед доступних форматів розширень – 240 × 320, 320 × 480, 480 × 640, 768 × 1024, 1024 × 768.
quirktools.com
Безкоштовний сервіс, який приємний у використанні. Творець пропонує багато цікавих функцій. Тут можна побачити не тільки, як сайт буде виглядати на смартфоні, але і вказати безпосередньо модель гаджета. Як бонус: можна скопіювати посилання і відправити її замовнику, який замовляв у вас адаптивний дизайн.
responsive.is
Ще один безкоштовний інструмент. Він простий і зручний, досить вставити посилання на сайт, і ви відразу побачите, як він буде виглядати на інших пристрої. Є такі розширення: 320 * 480, 480 * 320, 480 * 800 і 800 * 480.