Веб студія » Блог » Як перевірити сайт на адаптивність?
Дата публікації: 24 Травня 2020

Як перевірити сайт на адаптивність?

Статистика свідчить, що близько 10 млн осіб щодня користуються мобільними гаджетами для відвідування інтернету (мова йде про Україну). Це означає, що четверта частина країни відвідують різні веб-ресурси різного характеру і готові здійснити покупку. Але, подумайте, чи буде користувачам зручно на вашому сайті, якщо сторінка не зручна і некоректно відображається на мобільному пристрої? Скоріше за все ні. Саме тому важливою є адаптація сайту.

Адаптивний сайт – це дизайн сайту, який забезпечує зручне для мобільного користувача відображення сайту. Але не потрібно плутати це поняття з мобільного модифікацією веб-ресурсу. Адаптивний дизайн автоматично підганяє вікно ресурсу під мобільний пристрій, будь це смартфон або планшет. При цьому серфінг веб-ресурсу буде зручний на будь-якому пристрої, користувачеві не потрібно буде збільшувати обрані блоки, щоб клікнути на потрібну кнопку.

Ознаки ресурсу, відповідного до мобільних пристроїв:

 • Зручно читається контент, великі поля форм і кнопки.
 • Відсутність “важких” зображень.
 • Відсутність Java-аплетів і Silverlight-плагінів.
 • Відсутність горизонтальної смуги прокрутки.
 • Мінімальна швидкість завантаження сайту.
 • Максимально проста навігація.
 • Прописаний мета-тег viewport.

6 сервісів, на яких можна перевірити сайт на адаптивність

Перед тим, як розглянути найзручніші сервіси, де можна перевірити адаптивність сайту, розберемося, в чому ж перевага такого веб-дизайну:

ЗручнийТаким ресурсом можна користуватися з будь-якого пристрою, а це в свою чергу підвищує зручність пересування по сторінках.
ПрибутковийКількість мобільних користувачів збільшується з кожним роком, а це значить, що конверсія сайту буде рости, приносячи прибуток її власнику.
ПросуваємийАдаптація сайту дуже важлива для SEO-просування. Якщо грамотно оптимізований, то обов’язково потрапить в ТОП і приверне максимальну кількість клієнтів.
Підвищує лояльність користувачівКористувачеві зручніше буде відвідувати сайт адаптований під їх пристрій. Вибираючи з двох однакових сайтів, він вибере той, який буде зручний.

Щоб перевірити адаптивність веб-ресурсу ми пропонуємо вам скористатися кращими сервісами:

 1. Google Mobile Friendly
 2. Яндекс Вебмайстер
 3. www.responsivedesigntest.net
 4. mattkersley.com
 5. quirktools.com
 6. responsive.is

Нижче розглянемо кожен сервіс докладніше.

Google Mobile Friendly

Непоганий ресурс для, де можна перевірити будь-який сайт, просто вбивши його адресу в рядок.

Показує на екрані як виглядає сайт на смартфоні і дає загальну оцінку його оптимізації під мобільні пристрої. Перевірка забере у вас максимум хвилину. Якщо є помилки, ресурс про це вам повідомить.

Яндекс Вебмайстер (beta) – інструмент “перевірка мобільних сторінок”

Мінус цього інструменту в тому, що тут можна перевірити тільки свій сайт. Хоча не факт, що це мінус. Після того, як ви додасте сайт в інтерфейс веб-майстра вам необхідно підтвердити права на нього.

Даний сервіс відображає загальну оцінку, перевіряючи його по 6 пунктам. Крім того, Яндекс Вебмайстер показує, як виглядає сайт на смартфоні.

www.responsivedesigntest.net

Цей ресурс просто покаже, як виглядає ваш сайт на 6 різних пристроях (IOS і Android), але при цьому ніякої оцінки не дає. Хоча, досить і того, що ви побачите за підсумком.

mattkersley.com

Досить простий і мінімалістичний сервіс, де можна дізнатися адаптивність без жодних налаштувань. Серед доступних форматів розширень – 240 × 320, 320 × 480, 480 × 640, 768 × 1024, 1024 × 768.

quirktools.com

Безкоштовний сервіс, який приємний у використанні. Творець пропонує багато цікавих функцій. Тут можна побачити не тільки, як сайт буде виглядати на смартфоні, але і вказати безпосередньо модель гаджета. Як бонус: можна скопіювати посилання і відправити її замовнику, який замовляв у вас адаптивний дизайн.

responsive.is

Ще один безкоштовний інструмент. Він простий і зручний, досить вставити посилання на сайт, і ви відразу побачите, як він буде виглядати на інших пристрої. Є такі розширення: 320 * 480, 480 * 320, 480 * 800 і 800 * 480.

5/5 - (1 vote)
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.