Веб студія » Блог » Як створити gif, 3D, флеш анімацію для сайту
Дата публікації: 20 Травня 2021

Як створити gif, 3D, флеш анімацію для сайту

Зміст:

Красивий і привабливий сайт більш затребуваний, ніж ресурс з простими текстовими блоками. Людям подобаються різні анімації, відео-ролики та ін. Отже, якщо ви хочете зробити дійсно популярний сайт, то пора задуматися про зміну простих картинок на 3D і флеш анімації. Таким чином ви зможете залучити користувачів на свій сайт, і потрапите в ТОП видачі. У цій статті ми розповімо, що таке анімовані і інтерактивні компоненти і навіщо вони вашому сайту.

Навіщо потрібна анімація?

Нудний дизайн сайту – це не цікаво. Сьогодні, важливо придумати такий дизайн, від якого можна вичавити максимум. Анімації потрібні для отримання вау-ефекту. Здавалося б, що привабливого в котику, який при натисканні рухається? Насправді людям подобається щось нове. Воно справляє враження. Вас запам’ятають, до вас прийдуть. Більш того, вас порадять. Досить одного прикладу, з відомим українським банком, де використовуються котик. Велика частина клієнтів цього банку повелися саме на них.

Анімований елемент надасть сайту креативності та підкреслить його індивідуальність. Не важливо, будуть це квіти, тварини або щось інше. Можна змінити кнопку заклику до дії. При цьому варто розуміти, що якщо сайт погано оптимізований, то навіть стрибаюче кенгуру його не врятує.

Як зрозуміти, що анімація необхідна?

З вищеописаного стає зрозуміло, що сайту потрібна gif та флеш анімація тоді, коли він нудний і користувач не помічає червоної кнопки заклику до дії. Анімація актуальна для залучення до ключового об’єкту. Але варто розуміти, що вау-ефект теж не скрізь є актуальним. Щоб сайт був дійсно якісним і затребуваним необхідно витратити не тільки кошти, а й час. Коли все буде готово, впроваджуйте анімацію. Вона повинна доповнювати ідею сайту і допомагати користувачеві орієнтуватися на його сторінках. Але з іншого боку анімація не повинна відволікати користувача від його основного завдання – завершити цільову дію.

Варто відзначити, що якщо сайт якісний і має крутий дизайн, то анімація тільки підвищить його конверсію. Вау-ефект, в даному випадку, краще пояснює користь продукту і його особливості.

Наскільки анімація впливає на юзабіліті?

Роздумуючи про розміщення анімації пам’ятайте головне – не нашкодьте. Рухомі елементи не повинні відштовхувати і відволікати. Непогано, навіть добре, коли натискаючи на кнопку, слідує відповідна дія. Наприклад, при наведенні на кнопку змінюється фон або з’являється напис “Вау супер”.

Пам’ятайте, анімація і різні інтерактивні елементи повинні доповнювати сайт, роблячи його привабливим.

Чи актуальна Flash-анімація?

Flash-анімація з’явилася давно і не дивлячись на більш нові технології вона залишається затребуваною. Чим же приваблива дана технологія? Розглянемо позитивні сторони софта:

 • Анімація не вимагає очікування завантаження і не “з’їдає” трафік.
 • Вбудована мова програмування АсtionScript.
 • Швидке створення відеороликів для ПК.
 • Популярність. Флеш вважається певним стандартом.
 • Якщо програма написана Flash, то користувачеві недоступний вихідний код.
 • Використовується векторний формат зображень. Стискає растрові і звукові файли. На виході виходить файл невеликого розміру, що не шкодить завантаженню сторінки.

При цьому є й недоліки. Наприклад, для перегляду такої анімації в браузері необхідно на ПК встановити спеціальний софт AdobeFlashPlayer. У зворотньому випадку замість анімованої картинки буде пусте вікно. Крім того, щоб змінити навіть дрібну частину, доведеться міняти весь модуль (всю анімацію або ролик).

Наскільки поширена 3D анімація

Безумовно 3D анімація красива, але вона вимагає серйозних тимчасових і фінансових витрат. Крім того, не варто забувати і про те, що сторінки з такої анімацією важать більше, ніж з 2D. Але якщо підійти до справи з розумом і кинути всі сили на оптимізацію сайту, то проблем ніяких не виникне.

Створити красиву 3D анімацію можна в таких програмах:

 • after effects;
 • 3ds Max (в основному, використовується для розробки ігор);
 • Cinema 4D.

Звичайно, наявність 3D анімації – це показник того, що компанія дійсно крута. Можна створити об’ємні зображення, які підштовхнуть користувача до цільової дії.

Як робити флеш-анімацію?

В ідеалі створювати flash-анімацію в Photoshop. Його потрібно завантажити, встановити. Тут достатня кількість інструментів і можливостей. Новачкові буде складно самому відразу зрозуміти що куди натискати. Краще скористатися уроками.

До особливостей Фотошопа можна віднести:

 • Три режими малювання і створення мультиплікації.
 • Є вбудовані шаблони і редактори для самостійного малювання.
 • Є покадрова мультиплікація з плавними змінами.
 • Наявність попереднього перегляду.

Є ще одна відома програма – Sothink SWF Easy. Тут розібратися в роботі буде простіше. Саме тому вона така популярна серед новачків. До головних плюсів ПО можна віднести:

 • Простий інтерфейс.
 • Є достатня кількість шаблонів, що дозволяє швидко створити гарну анімацію.
 • Безліч ефектів. Будь-який елемент можна зробити анімованим за лічені секунди.

Крім того, є й інші додатки для створення анімації:

 • SwishMAX;
 • Alligator Flash Designer.

Як підсумок можна сказати, що анімація на сайті – це цікаво і оригінально. Сайт стане більш привабливим і затребуваним. При цьому не перевантажуйте його. Анімація – це доповнення до добре оптимізованого ресурсу!

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.