Веб студія » Блог » Скільки коштує зробити сайт в 2021
Дата публікації: 25 Травня 2021

Скільки коштує зробити сайт в 2021

Зміст:

Якщо ви запитаєте у свого веб-розробника: “Скільки коштує зробити сайт?” Він відповість вам питаннями. При чому їх буде багато. Це пов’язано з тим, що розробка ресурсу – це індивідуальний проект. Тут багато залежить від побажань замовника. Крім того, навіть однакові замовлення можуть різнитися в ціні у різних веб-студіях. Але від цієї інформації навряд чи замовнику стане легше. Йому потрібно планувати свій бюджет і розуміти, скільки грошей і часу піде на розробку ідеального сайту. У даній статті ми розповімо про вартість створення сайту, щоб кожен міг розуміти, скільки грошей готувати.

Фази розробки сайту і їх вартість

Створення сайту – робота складна і складається з декількох етапів. На кожен з них веб-розробник витрачає час. Від кількості витраченого часу і ряду інших чинників і залежить ціна розробки. В середньому, в Україні вартість послуг дизайнерів і розробників стартує від 50 доларів США. І вартість готового проекту – від $ 2500. Розглянемо існуючі фази розробки ресурсу.

Розробка стратегії сайту

Щоб добитися хорошого результату, потрібно вивчити ринок, своїх конкурентів і ЦА. Стратегія проводиться групою професіоналів. Вони виконують такі завдання:

 • аналізують ринок;
 • складають план просування сайту;
 • визначають бізнес-цілі;
 • створення УТП;
 • вивчення ЦА.

Як тільки перший етап буде готовий, дизайнер може приступати до своєї роботи. До створення прототипу сайту. З огляду на всі потреби клієнта і отриману інформацію після аналізу, створюється фірмовий стиль. Він повинен повністю відобразити концепцію компанії. Говорячи про вартість, розробка стратегії стартує від $ 200. Ця цифра може змінюватися в залежності від складності проекту і кількості залучених фахівців.

Оплата хостингу

Хостинг простір являє собою місце, де зберігається сайт. Провайдер гарантує безперебійну роботу ресурсу 24/7. До вибору хостингу варто поставитися уважно. Компаній, які пропонують послуги сервера достатньо. Середня вартість від $ 60- $ 300. Про те як вибрати хостинг читайте тут.

Оплата домену

У кожного сайту є власне доменне ім’я по якому відвідувачі знаходять його в Інтернеті.

Підібрати і зареєструвати домен можна на спеціальних сервісах. Так, це не безкоштовно. В середньому ціна варіюється від $ 5 до $ 150 в рік. На вартість впливає доменна зона і обраний сервіс. Домен не повинен бути занадто довгим, щоб користувач міг запам’ятати його. Щоб не помилитися у виборі прочитайте нашу статтю про те, як вибрати ім’я сайту і зареєструвати його.

UI / UX дизайн

Очевидно, що сайт повинен бути привабливим. Цим займається UI / UX дизайнер. Його головне завдання – зробити продукт зрозумілий для ЦА, зручний у використанні. Ресурс повинен заручитися підтримкою відвідувача, домогтися цього можна за допомогою візуального впливу, комфорту використання ресурсу тощо. Створення візуальної коробки – важливий етап, адже якісна технічна частина може бути легко зведена до нуля, якщо немає якісного дизайну. До речі, робота дизайнера вважається однією з витратних.

Спеціаліст займається наступним:

 • Розробкою каркаса. Дизайнер схематично розробляє каркас елементів майбутнього сайту. Після, його стверджують з замовником, при необхідності змінюють елементи місцями. На цей процес йде від 5 до 20 днів, в залежності від складності проекту.
 • Прототип. Як тільки каркас взяли і затвердили, створюється призначений для користувача інтерфейс.UI / UX фахівець малює сайт для розробника, розміщуючи там всі елементи. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, як саме буде виглядати кінцевий продукт.

Вартість розробки дизайну залежить від складності проекту. В середньому фахівець витрачає від 40 годин часу. Вартість послуги – від 500 доларів. Затратно, але індивідуальний проект набагато краще, ніж шаблонний сайт.

Front-End розробка

Фронт-Енд розробка передбачає технічне створення сайту. Саме він втілює в життя ідеї дизайнера: вимальовує кнопки, блоки, поля, робить їх клікабельними, активними. Це важливо, тому що саме з ними взаємодіє ваш відвідувач.

Front-End фахівець робить так, щоб сайт відкривався на будь-якому браузері. Тобто робить його адаптивним. Після, до роботи приступає QA-тестувальник. Його основне завдання – перевірити коректність роботи сайту. Тут, як і в попередньому пункті, вартість залежить від складності проекту, кількості завдань. Також на ціну впливає і наявність анімації (їх розробка). В середньому на розробку йде 30 годин, а вартість – від 500 доларів США.

Back-End розробка

Сайт, який ми бачимо в браузері складається з коду. Щоб цей код не просто був набором літер в гру вступає Back-End розробник. Він робить так, що після натискання на кнопку “Зареєструватися” все відображалося коректно і дані відправлялися на сервер і оброблялися. Тобто, бек-енд розробник відповідає за внутрішню обчислювальну логіку сайту.

Такий фахівець витрачає від 40 годин часу, а вартість роботи – 1000 доларів США. Ціна залежить від складності роботи. Наприклад, кількість підключених сторонніх сервісів, обробку складних запитів тощо.

Створення адмін панелі

Адмін панель потрібна для того, щоб замовник міг управляти контентом на сайті. Звичайно, можна використовувати сторонні CMS (є безкоштовні), правда в цьому випадку про безпеку можна забути та і функціонал може бути обмеженим. А ось розробка власної панелі адміністрації – найкраще рішення для тих, хто володіє кількома сайтами.

Власна адміністративна панель, яку розробляє фахівець, може мати весь необхідний набір інструментів. При тому, ймовірність злому зводиться до нуля.

Спеціаліст, в середньому, витрачає від 20 годин свого часу, і обійдеться це в 500 доларів.

Ціна сайту під ключ

Так як всі сайти робляться приблизно по одній і тій же схемі. Вивчивши інформацію написану вище, можна порахувати вартість сайту під ключ.

Вартість створення сайтів за типами

У сайту є одне важливе завдання – приносити прибуток. І неважливо буде це блог або інтернет-магазин. На вартість впливає і тип сайту. Розрахувати його точну вартість складно, так як один і той же тип може включати різні набори функцій. Наприклад. інтернет-магазин на 50 товарів буде відрізнятися від сайту на 2000 товарів.

Веб-сайт для бізнесу

Сайт для бізнесу – це невеликий ресурс, який має одну мету – просування власного бренду. Він являє собою сайт-візитку. Як правило, він включає в себе такі розділи: “Про компанію”, “Відгуки”, “Сервіси і послуги”, “Контакти” і “Блог”. Ціна буде залежати від кількості сторінок і витраченого на їх створення часу.

Такий ресурс відмінно підійде для малого бізнесу. Для великих компаній потрібно багатосторінковий сайт.

Час розробки: від 30 днів.

Вартість: від $ 2500.

Сайт електронної комерції

Тут мова йде про інтернет-магазин. Навіть якщо ви будете продавати 5-10 товарів, структура ресурсу буде відрізнятися від попереднього варіанту. Отже, вартість теж буде інша. Це пов’язано з тим, що функціонал веб-сайту складніше. Спеціаліст розробляє такі елементи:

 • Головна сторінка.
 • Кошик.
 • Сторінка товарів.
 • Сторінка розділів і категорій.

Сайти електронної комерції повинні мати такі функції: відгуки, пошук, реєстрація, повідомлення та ін. В розробці такого ресурсу бере участь багато фахівців, що теж впливає на його вартість.

Час розробки: від 1-2 місяців

Вартість: від $ 2500.

Розробка сайта візитки

Завдання сайта візитки – надати користувачеві всю необхідну інформацію про товар / послугу. Тут немає зайвих елементів, вся концентрація користувача спрямована на необхідну інформацію.

Час розробки: від 20 годин

Вартість: від $ 1500.

Високотехнологічні портали і системи

На створення такого сайту йде багато часу, сил і відповідно грошей. Функціонал ресурсу повинен бути великий, так як він повинен містити об’ємний контент і працювати при високих навантаженнях. На розробку сайту йде близько півроку. В процесі роботи бере участь безліч фахівців.

Час розробки: від 2 місяців

Вартість: від $ 3500.

Деталізація «Під ключ»

Тут мається на увазі не лише створення нового сайту. Спершу розробляється ідея і методи позиціонування компанії в онлайн-просторі. Після, створюється ресурс і розробляються стратегії просування. Діджиталізація “Під ключ” – це і створення інших цифрових продуктів, наприклад, мобільний додаток.

Час розробки: від 2 місяців

Вартість: від $ 5000.

Витрати на маркетинг веб-сайтів

Створити сайт і не просувати його – це безглуздо. Яким би не був красивим і функціональним ресурс про нього просто так ніхто не дізнається. Важливо просувати його. Часом, витрати на маркетинг набагато вище, ніж створення самого сайту. Але в будь-якому випадку, не будете розкручувати і рекламувати сайт, не буде в вас і користувачів.

Реклама з оплатою за клік (РРС)

Найшвидший спосіб розповісти про свій сайт – налаштувати рекламну компанію в Гугл. Ви просто вказуєте дані про продукт або послуги і починаєте показувати її потенційним клієнтам. Оплата стягується за перехід користувача на ваш сайт. До недоліків такого методу відноситься те, що вартість за клік різна в різних нішах. Наприклад, один продукт рекламується за 1 цент, а інший за 2-3 долари. При цьому немає гарантії того, що людина, яка перейшла на сайт зробить покупку. Щоб не злити весь свій депозит доведеться найняти фахівця, який правильно налаштує рекламу.

Пошукова оптимізація (SEO)

Інструменти SEO дозволяють залучити органічний трафік. Тобто, користувач в пошуковому рядку вводить запит і в топ видачі пропонується ваш сайт. Отже, чим вище позиції ресурсу по конкретних запитах, тим вище шанс отримати потенційного покупця.

SEO просування – це довга робота, що вимагає певного набору знань. Вартість послуги залежить від ніші, кількості ключових запитів тощо. Обов’язково врахуйте витрати на пошукову оптимізацію, в середньому це 500 $ .

Копірайтинг

Якісний контент не тільки дає користувачеві потрібну інформацію, а й позитивно впливає на оптимізацію сайту. У статтях прописують ключові запити, які аналізує пошукова система і визначає місце сторінки у видачі. Текст на сайті може бути продаваючим або залучаючим. І кожна стаття має конкретну мету. Копірайтер пише текст відповідно до особливостей ніші сайту. Грамотний текст може продати товар або послугу.

Вартість варіюється від $30 за статтю.

Маркетинг в соціальних мережах (SMM)

У соціальних мережах люди проводять багато часу. Можна скористатися цим і просувати свої послуги та товари в Інстаграм або Фейсбук. SMM підвищує впізнаваність бренду, а також вибудовує довірчі відносини з клієнтами.

Вартість SMM маркетингу – від 400 $ в місяць.

Як швидко дізнатися скільки коштує сайт?

У будь-якому випадку, коли мова йде про створення сайту потрібно розуміти яку суму готувати. Звичайно можна запропонувати розробнику обмежиться наявним бюджетом, але це не завжди логічно. Якщо вас цікавить вартість майбутнього проекту, можна скористатися онлайн-калькулятором на сайті веб-студії Brainlab.

Для цього потрібно внести такі параметри:

 • Тип сайту.
 • Дизайн.
 • Движок.
 • Верстка.

Система покаже не тільки вартість сайту, але і час його створення.

Rate this post
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.