Веб студія » Блог » Як створити сайт на WordPress
Дата публікації: 20 Квітня 2021

Як створити сайт на WordPress

Зміст:

Коли розмова заходить про створення сайту, то перше, що потрібно зробити – вибрати CМS. Так, це важливий крок, адже від нього залежить те, як буде працювати ваш ресурс. Одним з кращих варіантів – WordPress. Незважаючи на всю популярність даної платформи, мало хто знає, переваги сайту на Вордпресс і те, як його зробити. У цій статті ми розповімо як правильно створити сайт, звичайно якщо ви хочете самостійно розібратися в цьому питанні.

Чому WordPress – що це таке

Почнемо з того, що ж таке wordpress? Це найпопулярніша, безкоштовна СМS з простим і відкритим вихідним кодом. Завдяки великій кількості різних плагінів користувач може створювати будь-який проект, починаючи від лендінгу, закінчуючи великим, багатосторінковим інформаційним сайтом. Звичайно ми збрешемо якщо скажемо, що для роботи з вордпресс досить знати, що це таке. Насправді користувач повинен володіти певним набором навичок, щоб встановити і налаштувати вордпресс. Також доведеться розібратися зі створенням бази даних, навчитися користуватися FTP та ін. Робота з Вордпресс не складна, але це і не той випадок, коли скачав, зареєструвався і користуєшся. А, щоб не заблукати, розробники пропонують прості і зрозумілі інструкції.

Ми написали, що це найпопулярніша CMS система, і щоб не бути голослівними, факт вам до роздумів: за даними незалежного агентства Web Technology Surveys за липень 2020 року, вордпресс використовується в 38,2% сайтів або 63,5% з тих, що зроблені на основі CMS.

5 причин, чому користувачі вибирають саме роботу з WordРress:

 1. Абсолютно безкоштовний. Його можна використовувати в будь-яких цілях (відповідно до угоди GNU GPL).
 2. Необмежені можливості. Веб-майстер, та й терплячий користувач, можуть створити односторінковий сайт або великий інформаційний портал з великою галереєю.
 3. Гнучкі настройки. Встановлюючи плагіни (платні або безкоштовні) можна змінювати візуальну частину сайту, роблячи її більш привабливою і зручною для користувача.
 4. Простота адміністрування. Щоб розібратися в роботі з WordPress не потрібно бути програмістом 100-го рівня. Принцип роботи движка інтуїтивно зрозумілий.
 5. Мінімум часу. Створити сайт на Вордпресс можна за день-півтора. А опублікувати перший контент – за 5 хвилин.

Встановлюємо WordPress

По суті процес роботи з Водпресс починається з того, що користувач купує хостинг, де йому пропонується автоматична установка WP. В меню налаштувань хостингу досить натиснути на відповідний значок і ввести наступні дані:

 • URL – зареєстрований домен (якщо ми говоримо про новий сайт), адреса наявного ресурсу на ВП.
 • Мова – відразу визначитеся з основною мовою адмінки.
 • Ім’я адміністратора і пароль – придумайте ім’я користувача для входу в панель управління і надійний пароль.
 • Електронна пошта – використовуйте тільки активну адресу e-mail.
 • Придумайте заголовок сайту.

Натисніть “Встановити”. Все, основна робота виконана. І тепер потрібно переходити до більш серйозних налаштувань.

Як вибрати хостинг і зареєструвати домен

Ми вже писали про те, що створення сайту вимагає наявність хостингу і домену. Для вибору першого є кілька вимог, які варто врахувати:

 • Переконайтеся в тому, що обраний вами провайдер гарантує стабільну роботу 24/7/365.
 • Служба підтримки повинна працювати цілодобово. Якщо на сайті трапиться збій, то тільки провайдер може вирішити цю проблему.
 • Простота у використанні. Так як більшість власників сайту не мають ніякого відношення до програмування, панель управління хостингом повинна бути доступною і інтуїтивно зрозумілою.
 • Ціна. Звичайно, є безкоштовні хостинги, але ми рекомендуємо обходити такі компанії стороною. Платні варіанти пропонують якісну підтримку, безперервну роботу і т.д.

Про те, як вибрати хостинг читайте тут.

Говорячи про доменне ім’я, то воно повинно бути унікальним і повністю відповідати тематиці вашого сайту. Не варто робити ім’я сайту занадто довгим, щоб користувач в будь-яку хвилину міг згадати про ваш ресурс. Існують різні рівні доменів про це можете почитати в нашій статті.

Як встановити WordPress своїми руками

Вище ми написали, що можна встановити WP відразу в панелі хостингу, а можна виконати все самостійно. Достатньо діяти за наведеною нижче інструкцією:

 • Зайти на офіційний сайт движка WP і завантажити дистрибутив.
 • Розпакувати архів.
 • Використовуючи FTP завантажити файли WP в кореневу папку або в субдіректорію. У кореневій папці знаходиться файл index.html. Щоб створити субдіректорію, потрібно помістити папку з файлами сайту в кореневий каталог.
 • Встановити Вордпресс. Для цього потрібно відкрити посилання на сайт в браузері і вказати інформацію для підключення до бази. Дану інформацію надає хостинг-провайдер.

Виберіть відповідну тему для WordPress

Як правило, за замовчуванням, на сайт встановлюється стандартний шаблон від WP. Але він навряд чи сподобається вам, тому дамо кілька порад, як і де знайти інші теми:

 • Відвідати офіційний сайт Вордпресс і в каталозі знайти пункт “Теми” (знаходиться в розділі “Зовнішній вигляд”).
 • Вивчити інші, сторонні сайти. Для цього досить прописати в Google “скачати шаблон на WP”. Користувачеві доступні як платні, так і безкоштовні шаблони. Не варто завантажувати відразу все підряд, так як велика ймовірність того, що ви скачаєте вірус. У такому випадку потрібно бути уважним.
 • Можна замовити шаблон у розробників.

Після того як тема була обрана, її необхідно встановити. Зробити це можна двома способами. Якщо ви завантажили на офіційному сайті ВП через адміністративну панель, досить просто натиснути “Встановити”. Перед установкою ви зможете подивитися, на шаблон і переконатися в правильності свого вибору. Після установки, необхідно натиснути “Активувати”.

Якщо ж ви завантажили тему на сторонньому сайті, то шаблон ви отримаєте у вигляді архіву, тоді порядок установки буде таким:

 • В адмінпанелі натиснути кнопку “Додати меню”.
 • Натиснути “Завантажити” і вибрати файл.
 • Як архів доданий – натиснути “Встановити”.
 • Щоб він з’явився на сайті, натисніть “Активувати”.

Кожен шаблон має певний набір налаштувань. Користувач може змінити колір, сформувати головне меню. Для цього, досить просто перейти в розділ “Зовнішній вигляд” і натиснути “Налаштувати”.

Як налаштувати сайт на CMS WordPress і тему (шаблон)

Важливо приділити увагу базовим налаштуванням, які доступні без установки спеціальних платних плагінів. Обов’язково налаштуйте тему. Якщо ваш шаблон англомовний, його потрібно русифікувати, звичайно якщо ваш сайт буде російською.

Налаштовуємо CMS WordPress

Як ви вже зрозуміли, настройки шаблону або теми (як вам завгодно) можливо в адміністративній панелі WP в розділі “Налаштування”. У вкладці “Загальні” необхідно вказати коротку інформацію про сайт, її побачить користувач. В полі “Адреса WP” необхідно вказати url ресурсу. Обов’язково виберіть часовий пояс, мову сайту, формат дати. Вкажіть діючу електронну пошту, логін і пароль.

У розділі “Читання” необхідно вказати те, що користувач буде бачити на головній сторінці ресурсу. Наприклад, якщо ви створюєте блог, то там повинні бути останні записи. Визначтеся з кількістю записів на головній сторінці. Важливо приділити увагу і налаштуванням “Коментарів” і “Чорного списку”. А ось розділ “Медіафайли” можна не налаштовувати.

Налаштування ВП нескладні, досить уважно читати і ставити галочку у відповідних полях.

Як налаштувати тему WordPress

Ми вже говорили про те, що кожен шаблон має свої налаштування. Наведемо приклад налаштування дефолтной теми Twenty Nineteen. Спочатку заходимо в консоль і вибираємо “Зовнішній вигляд”, натискаємо “Налаштувати”. Там відкриються всі настройки теми, зліва.

У розділі “Властивості сайту” користувач може завантажити логотип, вказати назву ресурсу та додати невеликий опис. Тут же додаємо фавікон, про це ми вище писали.

Не забуваємо і про колір, у відповідній вкладці. Створіть меню сайту, додаючи в нього потрібні сторінки. Натисніть “Опублікувати”. При необхідності додаємо віджети. З 2019 року стандартний шаблон WP має слайдбар.

Як русифікувати тему WordPress

Існує кілька варіантів русифікувати обрану тему:

 1. Вручну. Складний метод, який вимагає часу і підвищеної уважності. Крім того, тут велика ймовірність помилок, так як людський фактор ніхто не відміняв. Але в будь-якому випадку суть методу: завантажити файл теми на свій ПК, відкрити і правити код вручну. Пам’ятайте, що якщо десь в коді буде помилка, то сайт перестане працювати коректно.
 2. Модулі. Переваги в тому, що плагін не вносить зміни в код, на час редагування, так як працює окремо з копією теми. Наприклад, File Manager.
 3. Спеціальні програми. Для їх установки не потрібні плагіни, що економить ваше місце на хостингу. Такі програми швидко і коректно переводять тему. Як варіант, Poedit.
 4. Замовити переклад. Якщо є гроші, але немає часу і бажання самому розбиратися в цій справі, можна делегувати це завдання професіоналам.

Додаємо контент

Багато користувачів вибирають Вордпресс з тієї причини, що працювати з ним легко і просто. Щоб додати контент, особливого вміння не потрібно. Досить відкрити вкладку “Запис” і натиснути “Додати нову”. У редакторі є всі звичні настройки: розмір і стиль шрифту, цитата, мультимедійні дані, списки та ін. Після того, як ви вставили запис, виберіть категорію, мітки (спочатку категорії додають вручну).

Додайте заголовок і пропишіть всі необхідні СЕО-параметри: title, description, ключові слова. Додайте тематичну картинку і натисніть “Опублікувати”. Для зручності розробник пропонує два режими редагування запису: візуальний або за допомогою тегів HTML. В меню є редагування дати. Наприклад запис може вийти після того, як ви його оформили, а можна виставити публікацію на будь-який час і дату. Загалом нічого складного.

Практичні завдання з допомогою плагінів для WordPress

Почнемо з роз’яснення. Плагін – це доповнення для сайту. Щоб адаптувати ресурс під свої запити, досить просто встановити відповідні плагіни. Їх існує достатня кількість. Існують платні і безкоштовні плагіни. Щоб встановити необхідне доповнення, виконайте наступне: в адмінці сайту натиснути “Додатки” – “Додати новий” – вибрати з каталогу “Завантажити”.

Як за допомогою плагінів забезпечити безпеку сайту на WordPress

Може прозвучати дивно, але сайт піддається двом глобальним загрозам, перша з яких – сам розробник. Прагнучи створити унікальний сайт, ви можете піти на експерименти, які можуть привести до втрати інформації. Щоб захистити свій сайт, можна встановити спеціальний плагін.

Загроза № 2 – зловмисники, які просто хочуть вкрасти ваш сайт або нашкодити йому.

Рекомендуємо вам встановити такі плагіни:

 • WP Database Backup.
 • BackUpWordPress.
 • Backup and Restore WordPress.

Після встановлення плагіну, налаштуйте регулярне створення резервних копій.

Для того щоб усунути можливість злому, встановіть один з плагінів:

 • Loginizer Security.
 • Login Lockdown.

Як боротися зі спамом на сайті WordPress

Якщо у вас сайт розрахований на те, щоб користувачі залишали коментарі, тоді потрібно встановити плагін, який допоможе впоратися зі спамом. Наприклад, Akismet або Antispam Bee. Ці програми працюють у фоновому режимі, настройки дефолтні. Якщо ж є бажання щось поміняти, переходьте в “Налаштування”.

Як забезпечити SEO сайту на WordPress

У таблиці нижче розглянемо важливі плагіни СЕО для будь-якого сайту:

Для створення карти сайтуДля технічної оптимізації
Для створення мікророзмітки
Google XML Sitemaps, Simple WP Sitemap,Gооgle Sitemap by BestWebSoft.Залишайте настройки за замовчуванням
All in One SEO Pack або WordPress СЕО by YoastЯкщо ви новачок, то вам підійдуть стандартні параметриЗв’язка WPSSO і WPSSO JSON, WP SEO Structured Data Schema або Плагін Schema App

Як підвищити функціональність і юзабіліті ресурсу

Багато початкуючих веб-майстрів для поліпшення юзабіліті сайту встановлюють сотні плагінів. Але це вірний шлях – зробити помилку і втратити сайт. Тому, перед тим, як завантажувати та встановлювати плагіни, визначте завдання, які потрібно вирішити. Наведемо приклад для розуміння: якщо у вас інтернет-магазин, то вам потрібен плагін для електронної комерції.

Юзабіліті сайту потрібно підвищувати з найголовнішого – з URL-адреси. СМS генерує її за замовчуванням і вигляд у неї буде злегка дивний, так як будуть присутні кириличні літери. Для цього встановіть плагін WP Translitera.

Також додайте на сторінки кнопки шеринга соціальних мереж, встановивши плагін Head, Footer and Post Injections.

Як встановити коди сервісів аналітики і підключити сайт до кабінетів для веб-майстрів

Насправді, ми вище писали про плагіни, які можуть вирішити і завдання прописані в цьому підзаголовку. Наприклад, All in One SEO Pack автоматично підключається до кабінету для вебмайстрів Гугл, а щоб підключити сайт до “Вебмастеру”, “Метрики” і Гугл Аналітики досить встановити Head, Footer and Post Injections, про який ми теж говорили.

Установка Google Analytics і Яндекс.Метрики

Google AnalyticsЯндекс.Метрика
Встановіть WP Google Analytics Scripts.Після, пройдіть в “VIVA Plugins” -> “WP Google Analytics Scripts”, виставте значення “Google Analytics scripts selector” на “Google Analytics UA Tracking ID” і просто вставте код відстеження, що надається в панелі управління Google Analytics в полі Google Analytics UA Tracking ID. Натисніть Update Scripts.Встановити плагін Яндекс.Метрика. Далі заходимо в розділ “Налаштування” -> “Яндекс Метрика” і просто вставте код лічильника, що надається в панелі управління Яндекс.Метрика.

Але все це ми робимо після того, як зареєструвалися на цих сервісах.

Як створювати сторінки і записи на сайті під керуванням WordPress

Цілком зручний плагін, який схожий на візуальний редактор конструкторів сторінок – Gutenberg. З п’ятої версії движка, він стоїть за умовчанням. Можна сказати, що такий редактор простіший, функціональний. Користувач може створювати сторінки довільної структури, вставляючи в них медіафайли. Є можливість змінювати блоки місцями, додавати віджети та ін. Перевага Gutenberg – простота використання.

Як створити статичну сторінку

Щоб створити статичну сторінку, виконайте наступне:

 • В панелі адміністратора вибрати “Сторінки” після чого натиснути “Додати нову”.
 • Додати заголовок сторінки. Слідуючи підказкам редактора.
 • Напишіть текст або натисніть на “Плюс”. Таким чином ви додасте блок контенту.
 • Для того щоб вставити фото, потрібно натиснути на відповідний блок. Ви можете редагувати свій запис як завгодно і натиснути “Опублікувати”.
 • У користувача завжди є можливість відредагувати запис.

Як створити запис

Про те, як створити запис, ми вище говорили. По суті, виконуєте ті ж дії, що і при створенні статичної сторінки, але в панелі управління вибираєте “Запис” – “Додати нову”.

Підключаємо SSL-шифрування до сайту

Сайт повинен гарантувати безпеку користувачам, особливо якщо юзер залишає там свої особисті дані (номер банківської карти, паролі, паспортні дані та ін). Для цього необхідно підключити SSL-шифрування. Цей протокол гарантує безпечне з’єднання між браузером користувача та сервером сайту. SSL-протокол може бути платним або безкоштовним. Наприклад, для новачків можна використовувати безкоштовний варіант від Let’s encrypt.
Після установки протоколу, на вашому сайті пропаде напис «Не захищено”, і користувачі зможуть довіритися вам. А більш детально про SSL читайте тут.

5/5 - (1 vote)
Технічний директор, студії BRAINLAB

Залишити відповідь

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте допомогти вам.
Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.

Зв'яжіться з нами!

info@brainlab.com.ua

Наш офіс

Україна, Київ

вулиця Євгена Сверстюка, 19

Номер телефону

+380953078885

Ми в соцмережах

Калькулятор вартості сайту Brainlab

Цікавить вартість розробки сайту? Наш калькулятор дає можливість вивчити вартість кожного етапу і підібрати відповідний під бюджет варіант.
1. Тип сайту
Сайт візитка

Невеликий сайт, як правило, складається з декількох веб-сторінок (до 5), містить основну інформацію про організацію, приватну особу, компанію.

Детальніше про сайт
Landing Page

Це посадкова сторінка, основне завдання якої, спонукати користувача зробити цільову дію. Така дія може бути направлена на оформлення замовлення, онлайн оплату або отримання контактних даних користувача.

Детальніше про сайт
Корпоративний
сайт

Багатосторінковий сайт, зазвичай містить багаторівневу структуру, особистий кабінет, форми зворотнього зв'язку. Такий сайт може бути спрямований як на взаємодію з існуючими клієнтами та партнерами, так і на залучення нових.

Детальніше про сайт
Сайт-каталог

Являє собою багатосторінковий сайт з багаторівневою структурою. Такий сайт містить каталог продуктів компанії, є можливість вказувати ціни, знижки, акції, розділяти контент для різних груп користувачів (опт / роздріб).

Детальніше про сайт
Інтернет магазин

Інтернет-магазин, який містить каталог товарів компанії, з можливістю фільтрації і сортування. Користувачі можуть оформити замовлення, оплатити онлайн, зареєструватися, брати участь в програмі лояльності.

Детальніше про сайт
2. Дизайн
3. Верстка
4. Движок CMS
Тип сайту: Не вибрано
0 $
Дизайн: Не вибрано
0 $
Верстка: Не вибрано
0 $
Движок CMS: Не вибрано
0 $
Приблизна вартість: 0 $
Приблизні терміни: 0 днів

Хочете зробити щось велике?
Дозвольте нам допомогти вам.

Чи готові? Зв'яжіться сьогодні.
Заповніть поле
Заповніть поле
Заповніть поле
Дякую за заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.